Постанова № 38428617, 01.04.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2014
Номер справи
804/2157/14
Номер документу
38428617
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2014 р. Справа № 804/2157/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ніколайчук С.В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області в особі заступника начальника управління - начальника відділу оперативного контролю за використанням та охороною земель Козаченко Наталії Миколаївни; третя особа: ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд: визнати протиправним наказ начальника державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області, в частині направлення заступника начальника управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Козаченко Н.М., заступника начальника відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Лісницьку Л.В., для проведення (позапланової) перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на узбережжі АДРЕСА_1, 7-8.05.2013 року; визнати протиправними дії заступника начальника управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Козаченко Н.М., та заступника начальника відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Лісницької Л.В. - із проведення (позапланової) перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на узбережжі АДРЕСА_1, 7-8 травня 2013 року.

В обґрунтування позову позивач зазначила, що 31.01.2014 року ОСОБА_1 дізналась від ОСОБА_3, про те, що 7-8 травня 2013 року заступником начальника управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Козаченко Н.М., заступником начальника відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Лісницькою Л.В. на виконання вимоги прокуратури Запорізької області від 30.04.2013 № 05/3-508 проведено перевірку додержання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на АДРЕСА_1. Протиправні наказ на проведення перевірки та дії державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області стосовно проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на узбережжі АДРЕСА_1, в результаті якої складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 7-8 травня 2013 року, порушують інтереси конкретних фізичних осіб: ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_5, стосуються їхнього права оренди (володіння та користування) земельною ділянкою. Зазначена вище перевірка проведена у порядку прокурорського нагляду, в зв'язку з чим позивачка звертає увагу суду на те, що державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області відповідно до Закону України "Про прокуратуру" не уповноважена здійснювати прокурорський нагляд, а також вважає наказ, на підставі якого проведена перевірка, протиправним, оскільки підставою для його винесення був лист прокуратури Запорізької області, але така підстава не передбачена переліком підстав для здійснення позапланового заходу визначених в п. 3.2. Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктом господарювання вимог земельного законодавства. Також, даний позаплановий захід проведено з порушенням вимог ч.1 ст. 6 ЗУ "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", а саме: була відсутня згода центрального органу виконавчої влади для його проведення, а також будь-які докази того, що відповідачами були вчинені всі необхідні дії для повідомлення центрального органу виконавчої влади про необхідність проведення позапланової перевірки з метою отримання згоди такого органу на проведення перевірки.

Представник позивача підтримав доводи, викладені в позовній заяві, просив суд ухвалити рішення про задоволення позову; розгляд справи провести в порядку письмового провадження.

Відповідач, заперечив проти задоволення позову, просив розглядати справу без участі представника державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області.

Представник третьої особи підтримав позовні вимоги в повному обсязі, також просив розглядати справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.6 ст. 128 КАСУ, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи норму вищенаведеної статті, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Вивчивши доводи позову, заперечення відповідача, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог, виходячи з наступних підстав та мотивів:

правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 5 квітня 2007 року № 877-V. (надалі Закон №877-V)

Статтею 1 згаданого Закону визначено, що заходи державного нагляду (контролю) - це планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно до статті 4 Закону № 877-V, державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Плановий чи позаплановий захід повинен здійснюватися у присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Перед початком здійснення державного нагляду (контролю) посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить запис до відповідного журналу суб'єкта господарювання (за його наявності).

Підставами для здійснення позапланових заходів у відповідності до вимог статті 6 Закону № 877-V є: подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання; перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю); звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення; неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів; настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону № 877-, під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).

Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного документа (ч.ч. 2, 3 ст. 6 Закону № 877-V).

Державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області вказала, що перевірка додержання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на АДРЕСА_1, в результаті якої складено акт 7-8 травня 2013 року, проведена на виконання вимоги прокуратури Запорізької області від 30.04.2013 № 05/3-508 і перевірку здійснено у порядку прокурорського нагляду; вважає, що дії інспекції не підпадають під дію Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Згідно п. 1 «Положення про Державну інспекцію сільського господарства України» затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 459/2011, державна інспекція сільського господарства України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Відповідно до п. 6 Указу Держсільгоспінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи - державні інспекції сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах. Згідно з п. 5 Указу Держсільгоспінспекція України та її посадові особи в межах своїх повноважень мають право складати акти перевірок, протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, давати обов'язкові для виконання приписи (розпорядження), а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок для притягнення винних осіб до відповідальності.

Процедуру планування та Держсільгоспінспекцією здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, які використовуються ними у процесі ведення господарської діяльності, організаційні заходи, які необхідно здійснити перед початком проведення перевірок, загальні вимоги до їх здійснення, а також вимоги до оформлення матеріалів за результатами проведених перевірок, визначає Порядок планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України 25.02.2013 року №132 (надалі Порядок).

Пунктом 1.5. Порядку вказано, що цей Порядок поширюється на суб'єктів господарювання, господарська діяльність яких пов'язана з використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності, в частині дотримання ними вимог земельного законодавства, встановленого законодавством порядку використання та охорони земель, а також на інспекційні органи в частині дотримання ними визначених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та цим Порядком процедур здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).

В письмових запереченнях відповідач вказує, що перевірка додержання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на АДРЕСА_1, в результаті якої складено акт 7-8 травня 2013 року проводилася без згоди центрального органу виконавчої влади на проведення позапланового заходу, без наказу начальника державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області та відповідно без направлення на проведення позапланової перевірки.

Пунктами 4.1., 4.2 Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України 25.02.2013 року №132, встановлено, що для здійснення планового чи позапланового заходу інспекційний орган видає наказ, який підписує керівник інспекційного органу чи посадова особа, що виконує його обов'язки. Наказ має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися відповідний захід, та предмет перевірки. На підставі наказу інспекційний орган оформляє направлення на проведення планової/позапланової перевірки, яке підписується керівником чи заступником керівника інспекційного органу та засвідчується печаткою інспекційного органу. Наведені положення кореспондуються зі ст. 7 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Пунктом 5.6 наведеного Порядку вказано, що планові та позапланові заходи з питань перевірки стану дотримання суб'єктом господарювання вимог земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, проводиться за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання у присутності керівника суб'єкта господарювання або уповноваженої ним особи чи у присутності фізичної особи - підприємця або його представника.

При цьому пунктами 5.1 та 5.2 Порядку вказано, що державні інспектори, які беруть участь у здійсненні відповідних заходів, зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання чи уповноваженій ним особі або фізичній особі - підприємцю чи її представнику направлення на проведення планової/позапланової перевірки та службові посвідчення, що засвідчують їх особи і надати їм копію направлення на проведення планової/позапланової перевірки, яка вручається вищезазначеним особам під підпис.

Пунктом 5.2 Порядку вказано, що державні інспектори не мають права здійснювати відповідні заходи без наявності направлення на проведення планової/позапланової перевірки та службових посвідчень.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.7 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки. На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою.

Суд приходить до висновку, що Держсільгоспінспекція у Запорізькій області, досліджуваною перевіркою, допустила порушення вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» оскільки наказ на проведення перевірки не видавався.

Згідно із останнім абзацом ч.2 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю). Вимога щодо необхідності зазначення предмету перевірки (здійснення заходів) у посвідченні (направленні) на проведення заходу вміщена також і у ч.3 ст.7 цього Закону.

З огляду на вищенаведене, відповідач допустив порушення вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», так як посвідчення (направлення) на проведення державного нагляду (контролю) не складено.

Крім того, позапланова перевірка проведена Держсільгоспінспекцією без зазначення місця проведення та проведена не за місцем провадження господарської діяльності, що є порушенням вимог ч.1 ст.4 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Згідно із ч.1 ст.4 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Матеріалами перевірки та запереченнями, наявними в матеріалах справи, відповідачем не доведено обставини, передбачені законом, які зумовили проведення перевірки не за місцем провадження господарської діяльності, що позбавило суб'єктів господарювання права бути присутніми під час здійснення державного нагляду.

Статтею 10 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" встановлюється, що суб'єкт господарювання має право бути присутнім під час здійснення державного нагляду.

Отже, суд погоджується з доводами позивача про те, що відсутність у відповідача згоди центрального органу виконавчої влади на проведення досліджуваної позапланової перевірки, відсутність наказу начальника державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області та відсутність направлення на проведення позапланової перевірки, підтверджує протиправність дій державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області в особі заступника начальника управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Козаченко Н.М. та заступника начальника відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Лісницької Л.В. із проведення позапланової перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на узбережжі АДРЕСА_1, 7-8 травня 2013 року.

Зокрема, акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 7-8 травня 2013 року не містить посилань на місце (не вказано адресу, за якою розташована земельна ділянка: АДРЕСА_1), вид проведеної перевірки (планова/позапланова), наказ (дата, номер) керівника інспекційного органу; в ньому відсутнє посилання на складення направлення на проведення планової/позапланової перевірки, пред'явлення такого направлення під підпис, пред'явлення інспекторами службових посвідчень під час перевірки.

З матеріалів справи вбачається, що Приморською міською радою, як органом місцевого самоврядування надано громадянам ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_5 в оренду строком на 5 (п'ять) років земельну ділянку площею 1,5807 га, яка розташована АДРЕСА_1 для обслуговування будівлі бази відпочинку, за рахунок земель Приморської міської ради, що є господарською діяльністю.

Таким чином, правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 5 квітня 2007 року № 877-V.

Статтею 3 Закону визначено, що державний нагляд (контроль) здійснюється, у тому числі, за таким принципом як наявність підстав, визначених законом, для здійснення державного нагляду (контролю).

Перелік підстав для здійснення позапланових заходів державного контролю (нагляду) визначено ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" однією з підстав для здійснення позапланових заходів є звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.

Вимога прокуратури на яку посилається відповідач, не є таким зверненням у розумінні абз. 4 ч.1 ст.6 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Така підстава проведеної державною інспекцією сільського господарства в Запорізькій області перевірки не включена в перелік підстав для здійснення позапланового заходу (п.3.2 Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України 25.02.2013 року №132 ).

Частиною 2 ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідачем не надано суду доказів наявності визначених ст. 6 Закону №877-V підстав для проведення позапланової перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на узбережжі АДРЕСА_1, 7-8 травня 2013 року.

Письмова вимога прокурора не визначена в Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" підставою для проведення позапланових перевірок органом державного нагляду.

Відносно посилань на те, що перевірку державною інспекцією сільського господарства в Запорізькій області здійснено у порядку прокурорського нагляду, а згідно ст.2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» перевірки, які проводяться в порядку прокурорського нагляду не підпадають під дію цього закону. Суд вважає даний висновок таким, що не відповідає законним повноваженням відповідача.

Стаття 1 Закону України «Про Прокуратуру» встановлює, що Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими Радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.

Дії державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області з проведення перевірки обумовлені вимогами прокуратури на підставі повноважень наданих прокуратурі ЗУ «Про Прокуратуру».

Дослідивши обставини справи, суд встановив, що перевірка проводилася не прокуратурою, а відповідачем самостійно, тому проведення такої перевірки повинно проводитися з дотриманням відповідачем вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарській діяльності". Державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області хоча і виконує вимогу прокурора про проведення перевірки, але проводячи її самостійно - не здійснює прокурорського нагляду, а тому положення ст. 2 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарській діяльності" щодо не розповсюдження дії цього Закону на відносини прокурорського нагляду, в даному випадку не підлягають застосуванню.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області відповідно до Закону України «Про Прокуратуру» не уповноважена здійснювати прокурорський нагляд, тому на дії, пов'язані з проведенням перевірок суб'єктів Державною інспекцією сільського господарства в Запорізькій області, поширюються норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Порядок планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України 25.02.2013 року №132.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, встановлені судом порушення, які допущені Державною інспекцією сільського господарства в Запорізькій області під час проведення такої перевірки, складення акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 7-8 травня 2013 року свідчать про протиправність дій Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області та неправомірності проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства, проведеної заступником начальника управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Козаченко Н.М., заступником начальника відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Лісницькою Л.В., 7-8 травня 2013 року, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Також, враховуючи доведеність факту відсутності прийняття відповідачем наказу на проведення перевірки, що останнім не заперечується, суд не вбачає підстав в задоволенні позову в частині позовних вимог про визнання протиправним наказу начальника державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області, в частині направлення заступника начальника управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Козаченко Н.М., заступника начальника відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Лісницьку Л.В., для проведення (позапланової) перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на узбережжі АДРЕСА_1, 7-8.05.2013 року.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 11, 94, 159, 160, 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області в особі заступника начальника управління - начальника відділу оперативного контролю за використанням та охороною земель Козаченко Наталії Миколаївни; третя особа: ОСОБА_3, про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області в особі заступника начальника управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Козаченко Н.М., та заступника начальника відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Лісницької Л.В. - із проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки рекреаційного призначення на узбережжі АДРЕСА_1, 7-8 травня 2013 року.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.В. Ніколайчук