241/410/14-а
2-а/241/56/2014
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.04.2014 року Першотравневий районний суд
Донецької області
у складі:
головуючого судді Трегубенко С.В.
при секретарі Павлічевої А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Мангуш адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації,3-я особа:управління державної казначейської служби України у Першотравневому районі про визнання неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1звернулася до Першотравневого районного суду , вказавши на таке.
Позивачка перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації як отримувач допомоги по догляду за дітьми:
-ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення ним трирічного віку, з 04.05.2012 року;
-ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2,до досягнення нею трирічного віку,з 21.10.2013 року.
Крім того,позивачка є особою застрахованою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування і згідно пункту 1 частини 1 статті 6 Закону України № 2240ІІІ від 18.01.2001р. «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» із змінами та доповненнями, має статус особи, застрахованої у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.Відповідно до Закону України № 2240-ПІ їй як застрахованій особі, надано право на отримання допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку (ст.ст. 42-44).
Розмір призначеної та виплаченої ОСОБА_1допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку складався у мінімальному розмірі та у розмірі,що перевищує мінімальний(по доходам)щомісячно, що значно менше ніж це передбачено ст.15 Закону України « Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та ст. 43 Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням» ( далі Закон України № 2240-ПІ).
До 1 січня 2008 року- дати набрання чинності Законом України від 28.12.2007 року № 107 «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»- правовідносини, щодо виплати допомоги регулювались Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» № 2811, дія якого поширювалась на осіб незастрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та Законом "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" № 2240 який поширював свою дію на застрахованих у зазначеній системі осіб.Розмір допомоги також визначався цими законами.Зокрема,статею 43 Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням» № 2240-ПІ було передбачено,що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі,що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності,але не менше розміру прожиткового мінімуму,встановленого законом.
Пунктами 23, 25 розділу II Закону № 107-VІ були внесені відповідні зміни до Закону № 2811-XIІ та Закону № 2240-ІН. Зокрема, змінами до статті 13 Закону № 2811-XII його дію поширено на застрахованих осіб, а із Закону № 2240-ІП було виключено статті 40-44.
Конституційний Суд України рішенням від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 визнав неконституційними низку положень Закону № 107-VI, в тому числі й пункт 25 розділу II Закону № 107-VІ щодо виключення статей 40-44 Закону № 2240-ІІІ..
Пунктом 2 розділу III Закону № 107-\/І було передбачено, що розділ II цього Закону діє до 31 грудня 2008 року.
Таким чином, з часу проголошення Рішення № 10-рп/2008 Конституційним Судом України відновили свою дію вищезазначені положення Закону № 2240-ІП, а з 1 січня 2009 року- статті 13, 15 Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»№2811-XIІ.від 21.11.1992 року.
Статтею 46 Закону України від 26 грудня 2008 № 835-VІ "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та статтею 45 Закону України від 27 квітня 2010 року № 2154 VІ "Про Державний бюджет України на 2010 рік" передбачено, що у 2009, 2010 роках допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону № 2240-ІII призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.
Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми був затверджений постановою Кабінету Міністрів України 27 грудня 2001 року № 1751 саме на виконання Закону № 2811-XIІ (пункт 1). Новий акт уряду на виконання статті 45 Закону № 2154-\/І не приймався.
Розміри і порядок виплати допомоги відповідно до Закону № 2240-ІІІ на виконання статті 45 Закону № 2154-VI Кабінетом Міністрів України не визначалися.
В подальшому, ані Законом України «Про Державний бюджет на 2012 рік», а ні Законом України «Про Державний бюджет на 2013 рік», а ні іншими законами не встановлювався інший розмір допомоги, ніж в Законах №2811-XIІ та №2240-ІП.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 25.12.2012 року в справі №21-410а12.
Законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік»встановлен прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі :з 01.01.2013 року-1141 гривень,а з 01.12.2013 року-1218 гривень.
Порядок призначення і виплати державної допомоги сім*ям з дітьми затвердженим Постановою КМУмивід 27.12.2001 року №1751,не встановлений кінцевий термін звернення за виплатою допомоги особою,яка має право на отримання її у зв*язку з доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Тому, 20.02.2014року вона звернулась до управління з заявою про здійснення їй перерахунку допомоги в розмірі прожиткового мінімуму по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за нормами ст.43 Закону України «Про загальнообов*язкове державне соціальне страхування у зв*язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням».Однак,оскільки в перерахунку допомоги позивачці було безпідставно відмовлено,тому вона змушена звернутися до суду з адміністративним позовом про визнання дій управління праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації Донецької області по призначенню їй допомоги по догляду за дітьми:ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку за період з 04.05.2012 року;ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2,до досягнення нею трирічного віку,за період з 21.10.2013 року, в розмірі меншому ніж передбачено ст.43 Закону України «Про загальнообов*язкове державне соціальне страхування у зв*язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням» неправомірними та зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації Донецької області здійснити на її користь перерахунок та виплату допомоги по догляду за дітьми: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку за період з 04.05.2012 року- по день винесення рішення;ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2,до досягнення нею трирічного віку,за період з 21.10.2013 року-по день винесення рішення,в розмірі прожиткового мінімуму встановленому для працездатних осіб передбаченого в ст.43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та виплатами, зумовленими народженням та похованням»,з урахуванням виплачених сум.
В судове засідання позивачка не з*явилася,в позовній заяві просила розглянути справу в її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання також не з*явилася,про розгляд справи відповідач повідомлявся належним чином-під підпис.В долучених до справи запереченнях позов не визнала з таких підстав.
Так,дійсно позивачка ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації як отримувач допомоги по догляду за дітьми:
-ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення ним трирічного віку, з 04.05.2012 року;
-ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2,до досягнення нею трирічного віку,з 21.10.2013 року.
Вказана допомога призначена та виплачена позивачці у мінімальному розмірі-130 гривень,щомісячно.
Управління праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації заперечує проти позовних вимог відносно ОСОБА_2 за період з 04.05.2012 року- по 30.10.2013 року з наступних підстав.
Оскарження рішення суб'єкта владних повноважень є сферою публічно-правових відносин. Даний спір є публічно - правовим і є справою адміністративної юрисдикції, яка регулюється Кодексом адміністративного судочинства України. Даний кодекс встановлює також порядок звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав. Спірні виплати носять систематичний характер і правовідносини закінчуються на день проведення таких виплат, тобто про своє порушено право ( яким вважає його позивач) ОСОБА_1знала після отримання неповної на її думку суми виплати, тобто кожний місяць, а до суду звернулася у березні 2014 року, а статтею 57 Конституції України кожному гарантується право знати свої права та обов*язки.
Тому,позовні вимоги за період з 04.05.2012 року - по 30.10.2013 року управління вважає, що такі вимоги взагалі не підлягають розгляду на підставі ст.ст.99,100 КАС України.
Управління праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації заперечує проти позовних вимог відносно: ОСОБА_2 за період з 01.11.2013 року -по день винесення рішення ;ОСОБА_3за період з 21.10.2013 року, оскільки.
Даний вид допомоги призначено позивачці на підставі Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» № 2811-XII від 21.11.1992 року,яким встановлений гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.
До 1 січня 2008 року- дати набрання чинності Законом України від 28.12.2007 року № 107 «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»- правовідносини, щодо виплати допомоги регулювались Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» № 2811, дія якого поширювалась на осіб незастрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та Законом "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" № 2240. який поширював свою дію на застрахованих у зазначеній системі осіб.
Відповідно до розділу 2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік», п.23 у Законі України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» у статті 13 слова «не застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування» виключені.Тобто Закон № 2811 поширено на застрахованих осіб та у ст. 13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» вказано, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.
Умови призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку передбачені статтею 14 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».При цьому зазначений закон не передбачає обмежень чи особливих умов або розподілу осіб, що мають право на отримання такої допомоги.Тому,позивачці ОСОБА_1призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 14 вказаного закону, як особі, яка працює на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб. Дана допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі витягу з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Тобто, Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» № 2811-XII від 21.11.1992 року є спеціальним законом, що регулює правовідносини, пов'язані з призначення та виплатою державної допомоги на неповнолітніх дітей.
З прийняттям Постанови КМУ № 32 від 16.01.2007 року Фонд, починаючи з 2 кварталу 2007 року, не здійснює виплату допомоги, яку виплачував раніше за рахунок субвенцій, що перераховувались УПСЗН на рахунки Фонду. З цього часу страхувальники (суб'єкти господарювання) не мають права здійснювати призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за рахунок коштів Фонду та відображати
витрати в звітності по коштах загальнообов'язкового державної соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності ті витратами, зумовленими народженням та похованням.
З прийняттям змін у законодавстві, Фонд з квітня 2007 року вже не виконує функції щодо виплати вказаної допомоги, спірна допомога, виплачується за рахунок держави відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яка зазначає, що покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів і саме держава узяла функцію такі виплати здійснювати, тому і призначається допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі передбаченому Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року виключення ст.ст.42 та 43 ЗУ'Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" визнано таким, що не відповідає Конституції України. В той же час норми ст.ст.13,14 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» не визнані неконституційними та на данний час є чинними.
Тому, на данний час існують дві норми з одного й того питання, прийнятті одним правотворчим органом, які є однаково спеціальними та суперечать одна одній. Враховуючи, що норми, які регулюють питання виплати допомоги застрахованим особам за Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в редакції Закону Україні: «Про державний бюджет України на 2008 рік» були прийнятті пізніше, ніж такі самі норми ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", застосування Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» є правомірним, а вимоги позивача є безпідставними.
Статтєю 1 цього закону передбачено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року « Про затвердження порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми », визначено порядок призначення допомоги та її розмір, пуктом 22 цієї Постанови передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.
Згідно відповіді Міністерства Соціальної політики України № 642\18\99-13 від 11.11.2013 року (додаток-1) на запит Департамента соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації № 04554/01-09 від 26.09.2013 року (додаток-2), відносно призначення та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам застрахованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на підставі Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» вбачається, що за Законом № 2240 відсутні підстави для визначення розміру зазначеної допомоги для застрахованих осіб .
Таким чином, дії УПСЗН з нарахування та виплати позивачці допомоги , відповідають чинному законодавству та є правомірними, а вимоги позивача безпідставними, які не підлягають задоволенню.
Представник третьої особи-управління державної казначейської служби України у Першотравневому районі в судове засідання теж не з*явилася,до суду надала клопотання в якому просить справу розглядати в її відсутності.
Оскільки сторони в судове засідання не з*явилися,про розгляд справи повідомлялися належним чином,тому справа розглядається без участі сторін та фіксування судового засідання технічними засобами.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до наступного.
Відповідно до розпорядження ПАТ «ММК ім.Ілліча» за №302 від 03.05.2012 року ОСОБА_1надана відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.(а.с.14).
06.03.2014 року управлінням праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації ОСОБА_1відмовлено у здійсненні перерахунку допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та виплати їй в подальшому в розмірі,передбаченому ст.43 Закону України «Про загальнообов*язкове державне соціальне страхування у зв*язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,зумовленими народженням та похованням».(а.с.11).
До 1 січня 2008 року - дати набрання чинності Законом України від 28.12.2007 № 107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 107-VI) - правовідносини щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку регулювалися Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", дія якого поширювалася на осіб, не застрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (стаття 13) та Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», який поширював свою дію на застрахованих у зазначеній системі осіб.
Пунктами 23, 25 розділу II Закону № 107-VІ були внесені відповідні зміни до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням». Зокрема, змінами до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" його дію поширено на застрахованих осіб, а із Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» було виключено статті 40-44.
Однак, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 (далі -рішення № 10-рп/2008) визнано неконституційними низку положень Закону № 107-УІ, в тому числі й пункту 25 розділу II Закону № 107-УІ щодо виключення статей 40-44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».
Крім того, відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» Розділ І цього Закону набирає чинності з 01.01.2008 року і діє по 31.12.2008 року.
Таким чином, з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення № 10-рп/2008 відновили свою дію вищезазначені положення Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», а з 1 січня 2009 року - статті 13, 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".
Оскільки у даній справі, спір виник щодо виплати допомоги особі, яка застрахована у системі соціального загальнообов'язкового державного соціального страхування, то за таких обставин суд вважає , що на відносини щодо виплати допомоги такій особі у зазначеному періоді поширюються норми спеціального Закону (яким є Закон № 2240-ПІ), відповідно до статті 43 якого допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Приймаючи до уваги,що іншими законами не встановлювалось інший ніж у Законі розмір допомоги, а положення Постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року в тій частині, в якій воно суперечить закону, що стосується розміру допомоги застосовуватись не може,позивачка є особою застрахованою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, тому відповідач повинен здійснювати виплату державної допомоги в розмірі, передбаченому Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», до досягнення дитиною трирічного віку.
В той же час, відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановлено цим Кодекском або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, очислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї документів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Отже, оскільки частина позовних вимог знаходиться за межами строку на звернення до суду, суд приходить до висновку, що позов позивачки підлягає частковому задоволенню.
Тому,необхідно визнати дії управління праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації Донецької області по призначенню ОСОБА_1допомоги по догляду за дітьми: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку за період з 01.10.2013 року;ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2,до досягнення нею трирічного віку за період з 21.10.2013 року, в розмірі меншому ніж передбачено ст.43 Закону України «Про загальнообов*язкове державне соціальне страхування у зв*язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням» неправомірними та зобов*язати управління праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1допомоги по догляду за дітьми:ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку за період з 01.10.2013 року(до суду звернулася 01.04.2014 року,строк звернення до суду 6 місяців) по день винесення рішення; ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2,до досягнення нею трирічного віку,за період з 21.10.2013 року-по день винесення рішення, в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб,передбаченого в ст.43 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» з урахуванням виплачених сум.
Інші позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст.8-11,69-72,86,99-100,158-163,167,186 Кодексу адміністративного судочинства України,Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», суд-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1-задовольнити частково.
Визнати дії управління праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації Донецької області по призначенню ОСОБА_1 допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку в розмірі меншому ніж передбачено ст.43 Закону України «Про загальнообов*язкове державне соціальне страхування у зв*язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням» за період:стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 01.10.2013 року; ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2 з 21.10.2013 року, неправомірними.
Зобов*язати управління праці та соціального захисту населення Першотравневої райдержадміністрації здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату державної допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку за рахунок Державного бюджету відповідно до ст. 43 Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», у розмірі прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб: на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за період з 01.10.2013 року по 25.04.2014 року; на ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2,за період з 21.10.2013 року по 25.04.2014 року, з урахуванням проведених виплат.
В задоволенні інших позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Апеляційна скарга на постанову Першотравневого районного суду Донецької області може бути подана до Апеляційного Адміністративного суду Донецької області, через Першотравневий районний суд Донецької області, протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя: С.В. Трегубенко