ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05 березня 2014 року № 2а-9086/12/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянувши в порядку письмового провадження справу
за позовом Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування»
до Гадяцької об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Полтавській області
про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Дочірня компанія «Укргазвидобування» Національної акціонерного компанії «Нафтогаз України» (ухвалою Вищого адміністративного суду від 21.01.2014р. первинного позивача замінено правонаступником - Публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування») звернулась до Окружного адміністративного суд м. Києва з позовом до Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби (ухвалою Вищого адміністративного суду від 21.01.2014р. відповідача замінено правонаступником - Гадяцькою об’єднаною державною податковою інспекцією ГУ Міндоходів у Полтавській області), в якому просить суд:
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції №0000121501 від 19.04.2012р.;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції №0000131501 від 19.04.2012р.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.11.2012р. позовні вимоги задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкові повідомлення – рішення Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції від 19.04.2012р №0000121501 та №0000131501.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 06.06.2013 року постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.11.2012р. скасовано. Ухвалено нову постанову. В задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.11.2012р. та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06.06.2013 року у справі №2а-9086/12/2670 скасовано.
Справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача відсутні підстави для нарахування штрафних санкцій, оскільки, рентну плату за нафту та газовий конденсат позивачем повністю та в строки сплачено.
Відповідачем позовні вимоги заперечуються з огляду на правомірність прийнятих рішень.
З огляду на те, що в судове засідання представник відповідача не з’явився, справу розглянуто в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши подані представником позивача та відповідача документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
На підставі акту перевірки № 0000031501/30019775 від 27.02.2012р. «Про результати невиїзної перевірки ДП «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» (код ЄДРПОУ 30019775), з питань своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов’язання по платі за користування надрами, рентній платі за нафту, природний газ і газовий конденсат за період з 01.12.2009р. по 30.12.2011р.» та у зв’язку з частковим скасуванням податкових повідомлень-рішень від 12.03.2012р. №0000041501 та №0000081501, Гадяцькою МДПІ Полтавської області ДПС на підставі рішення ДПС у Полтавській області від 10.04.2012р. №907/10/10-215-19.04.2012р. у відповідності з абз. 2 п.3.4 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 №985, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 грудня 2010р. за № 1440/18735, було винесено податкові повідомлення-рішення на зменшену суму податкових зобов’язань по штрафних санкціях від 19.04.2012р.:
- №0000121501, яким позивачу визначено загальну суму штрафних санкцій у розмірі 10% з рентної плати за нафту, що видобувається в Україні в розмірі 146 853,19 грн., в т.ч. сума штрафних санкцій, застосованих до ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" за порушення граничних строків сплати сум грошових зобов’язань, визначених Законом України №2181 - 54 759,44 грн., та сума штрафних санкцій, застосованих до ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" за порушення граничних строків сплати сум грошових зобов’язань, визначених Податковим кодексом України - 92 093,75 грн.;
- №0000131501, яким позивачу визначено загальну суму штрафних санкцій у розмірі 10% з рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні в розмірі 2 231 857,85 грн., в т.ч.: сума штрафних санкцій, застосованих до ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" за порушення граничних строків сплати сум грошових зобов’язань, визначених Законом України №2181 - 436 830,61 грн. та сума штрафних санкцій, застосованих до ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" за порушення граничних строків сплати сум грошових зобов’язань, визначених Податковим кодексом України - 1 795 027,24 грн.
Перевіркою встановлено, наступні порушення позивачем норм податкового законодавства:
- п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, п.8 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку обчислення та внесення до Державного бюджету України рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат” від 22.03.2001 №256 (із змінами та доповненнями) в частині сплати узгодженого податкового зобов’язання по рентній платі за нафту, та газовий конденсат, яке полягає в тому, що платником несвоєчасно сплачено узгоджені податкові зобов’язання по рентній платі за нафту та газовий конденсат протягом строків, встановлених чинним законодавством в 2010 році;
- п.57.1 ст.57, ст.260, п.262, п.263.12 ст.263 Податкового кодексу України в частині сплати узгоджених податкових зобов’язань по рентній платі за газовий конденсат, яке полягає в тому, що платником несвоєчасно сплачено узгоджені податкові зобов’язання по рентній платі за нафту та газовий конденсат протягом строків, встановлених чинним законодавством в 2011 році.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з розрахунком суми штрафних санкцій застосованих відповідачем до ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» (ПАТ «Укргазвидобування»), в порушення п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем несвоєчасно сплачено протягом 2010 року узгоджені податкові зобов’язання з рентної плати за нафту та газовий конденсат.
В частині сплати узгодженого податкового зобов’язання по рентній платі за нафту (податкове повідомлення – вішення №0000121501 від 19.04.2012р.):
- розрахунок по строку сплати 30.01.2011, сплачено 28.02.2011р. в сумі 73803,40 грн. із затримкою 29 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 1,00 грн.;
- розрахунок №8630 по строку сплати 30.11.2010 сплачено 28.12.2010р. в сумі 73322,10 грн. із затримкою 28 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 7332,21 грн.;
- розрахунок №8996 по строку сплати 30.12.2010р. сплачено 10.01.2011р. в сумі 73615,80 грн., із затримкою 11 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 7361,58 грн.;
- розрахунок №1568 по строку сплати 30.03.2010р. сплачено 29.04.2010р. в сумі 3464,40 грн. із затримкою 30 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 346,44 грн.;
- розрахунок №6226 по строку сплати 30.08.2010р. сплачено 28.09.2010р. в сумі 56665,80 грн. із затримкою 29 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 5666,58 грн.;
- розрахунок №5207 по строку сплати 30.07.2010р. сплачено 25.08.2010р. в сумі 56288,30 грн. із затримкою 26 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 5628,83 грн.;
- розрахунок № 7478 по строку сплати 01.11.2010р. сплачено 23.11.2010р. в сумі 72913,40 грн. із затримкою 22 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 7291,34 грн.;
- розрахунок № 2694 по строку сплати 30.04.2010р. сплачено 18.05.2010р. в сумі 70682,80 грн. із затримкою 18 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 7068,28 грн.;
- розрахунок № 11181 по строку сплати 01.02.2010р. сплачено 11.02.2010р. в сумі 70197,60 грн. із затримкою 10 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 7019,76 грн.;
- розрахунок № 1216 по строку сплати 02.03.2010р. сплачено 11.03.2010р. в сумі 70434,20 грн. із затримкою 9 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 7043,42 грн.
В частині сплати узгодженого податкового зобов’язання по рентній платі за газовий конденсат (податкове повідомлення – рішення №0000131501 від 19.04.2012р.):
- рахунок №9773 по строку сплати 30.01.2011р. сплачено 24.02.2011р. в сумі 736727,30 грн. із затримкою 25 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 1,00 грн.;
- №1568 по строку сплати 30.03.2010р. сплачено 29.04.2010р. в сумі 44756,40 грн. із затримкою 30 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 4475,64 грн.;
- рахунок №6226 по строку сплати 30.08.2010р. сплачено 28.09.2010р. в сумі 723 885,80 грн. із затримкою 29 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 72388,58 грн.;
- рахунок №8630 по строку сплати 30.11.2010р. сплачено 28.12.2010р. в сумі 733322,30 грн. із затримкою 28 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 73332,23 грн.;
- рахунок №7478 по строку сплати 01.11.2010р. сплачено 23.11.2010р. в сумі 729234,60 грн. із затримкою 22 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 72923,46 грн.;
- рахунок №8996 по строку сплати 30.12.2010р. сплачено 10.01.2011р. в сумі 734854,90 грн. із затримкою 11 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 73485,49 грн.;
- рахунок №11181 по строку сплати 01.02.2010р. сплачено 11.02.2010р. в сумі 699941,70 грн. із затримкою 10 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 69994,17 грн.;
- рахунок №1216 по строку сплати 02.03.2010р. сплачено 11.03.2010р. в сумі 702300,40 грн. із затримкою 9 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 70230,04 грн.
Крім того, станом на 01.01.2010р. в обліковій картці позивача числився податковий борг по рентній платі за нафту в сумі 69 961,87 грн., який виник у зв’язку з узгодженням в судовому порядку (відповідно до п.п. 5.2.4 п. 5.2 ст. 5 Закону №2181) на підставі ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2009р. по справі №22а-37843/08, визначених Гадяцькою МДПІ сум штрафних санкцій в розмірі 70 753,86 грн., нарахованих у зв’язку з несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов’язань по рентній платі за нафту за травень 2007 року. Зокрема, відповідач вказує на те, що у зв’язку з тим, що позивач зазначений податковий борг протягом 2010 року самостійно не сплачував та з урахуванням вимог п.п. 7.7 ст. 7 Закону №2181 та п. 1.6 Інструкції про порядок ведення органами ДПС оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами ДПС України, яка затверджена наказом ДПА України 18.07.05 №276 сплата поточних зобов’язань зараховувалася в рахунок погашення податкового боргу минулих періодів у зв’язку з чим, поточні зобов’язання сплачувалися позивачем в повній мірі не своєчасно.
Згідно з розрахунком суми штрафних санкцій, застосованих відповідачем до ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» (ПАТ «Укргазвидобування») за порушення протягом 2011 року граничних строків сплати сум грошових зобов’язань, визначених Податковим кодексом України.
В частині сплати узгодженого податкового зобов’язання по рентній платі за нафті (податкове повідомлення – рішення №0000121501 від 19.04.2012р.):
- рахунок №90110523 по строку сплати 30.11.2011р. сплачено 29.12.2011р. в сумі 81 552,00 грн. із затримкою 29 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 8 155,20 грн.;
- рахунок №901105235 по строку сплати 30.11.2011р. сплачено 29.12.2011р. в сумі 829 439,80 грн. із затримкою 29 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 82 943,98 грн.;
- рахунок №901104939 по строку сплати 30.11.2011р. сплачено 29.12.2011р. в сумі 9 905,70 грн. із затримкою 29 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 990,57 грн.;
- рахунок №900063348 по строку сплати 02.03.2011р. сплачено 30.03.2011р. в сумі 8 546,70 грн. із затримкою 28 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 1,00 грн.;
- рахунок №900063324 по строку сплати 02.03.2011р. сплачено 30.03.2011р. в сумі 121 550,50 грн. із затримкою 28 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 1,00 грн.;
- рахунок №90009772 по строку сплати 30.03.201р. сплачено 05.04.2011р. в сумі 9 195,70 грн. із затримкою 6 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 1,00 грн.;
- рахунок №900097705 по строку сплати 30.03.2011р. сплачено 05.04.2011р. в сумі 121 796,50 грн. із затримкою 6 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 1,00 грн.
В частині сплати узгодженого податкового зобов’язання по рентній платі за газовий конденсат (податкове повідомлення – рішення №0000131501 від 19.04.2012р.):
- рахунок №900063348 по строку сплати 02.03.2011р. сплачено 31.03.2011р. в сумі 741 232,40 грн. із затримкою 29 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 1,00 грн.;
- рахунок №9011052353 по строку сплати 30.11.2011р. сплачено 23.12.2011р. в сумі 1094732,20 грн. із затримкою 23 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 109 473,22 грн.;
- рахунок №901104939 по строку сплати 30.11.2011р. сплачено 23.12.2011р. в сумі 2476418,50 грн. із затримкою 23 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 247 641,85 грн.;
- рахунок №901104915 по строку сплати 30.11.2011р. сплачено 23.12.2011р. в сумі 537583,10 грн. із затримкою 23 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 53 758,31 грн.;
- рахунок №901104856 по строку сплати 30.11.2011р. сплачено 23.12.2011р. в сумі 6367468,20 грн. із затримкою 23 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 636746,82 грн.;
- рахунок №901104856 по строку сплати 30.11.2011р. сплачено 22.12.2011р. в сумі 7474060,40 грн. із затримкою 22 днів, застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 747406,04 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, спірні правовідносини виникли, як в період дії Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (2010 рік), так і в період дії Податкового кодексу України (2011 рік).
Відповідно до пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено принцип рівності бюджетних інтересів. З цією метою встановлено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов’язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення за різними податками, зборами (обов’язковими платежами) у рівних пропорціях.
Зазначена норма не позбавляє платника права самостійно визначити джерела погашення узгоджених податкових зобов’язань відповідно до пункту 7.1 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та від обов’язку самостійно сплатити суму податкового зобов’язання відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 цього ж Закону.
Отже, із наведених правових норм вбачається, що право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику.
Тому, суми податкових зобов’язань або податкового боргу з урахуванням підпункту 16.5.2 пункту 16.5 статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» слід вважати сплаченими у день реєстрації банківською установою платіжного документа із зазначеним у ньому призначенням платежу на сплату відповідних податкових зобов’язань або податкового боргу, визначених платником податків.
Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який на час виникнення спірних правовідносин був спеціальним законом з питань оподаткування і який установлював порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, було визначено вичерпний перелік заходів, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.
Серед таких заходів відсутній такий, як зміна призначення платежу, самостійно визначеного платником податків, а відтак податковий орган не наділений правом чи обов’язком змінювати призначення платежу, визначеного платником податків.
Зазначена позиція суду узгоджується із позицією Верховного Суду України, висловленої в постановах від 27.10.2009 №21-1326во09, від 20.06.2011 №21-80а11, від 17.10.2011 №21-184а11.
Відповідно до статті 2442 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Таким чином, висновки органу державної податкової служби про порушення позивачем в 2010 році граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання із рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні, та з рентної плати за нафту, що видобувається в Україні (сплачених позивачем своєчасно (що не заперечувалось відповідачем), але зарахованих відповідачем в рахунок погашення податкового боргу з цих платежів минулих періодів, у зв'язку із чим у позивача виникала заборгованість по поточному періоду), є неправомірними.
З 01 січня 2011 року вступив в дію Податковий кодексу України і відповідне право зарахування поточних платежів в рахунок погашення податкового боргу минулого періоду надано контролюючому органу відповідно до приписів статті 87 названого Кодексу.
Згідно з пунктом 9 статті 87 Податкового кодексу України, у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до пункту 260.7 статті 260 Податкового кодексу України, сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковому розрахунку за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такого податкового розрахунку з урахуванням фактично сплачених авансових внесків.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із пунктом 126.1 статті 126 названого Кодексу, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Аналіз зазначених норм свідчить, що у позивача є обов’язок щодо сплати відповідних податкових зобов’язань, самостійно визначених у податкових розрахунках за податковий (звітний) період, протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такого податкового розрахунку, а саме - для календарного місяцю – протягом 10 днів після 20 числа місяця, що настає за звітним місяцем.
Статтею 260 ПК України врегульовано порядок обчислення податкових зобов'язань з рентної плати та строк їх сплати, проте згідно положень п. 87.9 ст. 87 цього ж Кодексу, у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Згідно з п. 126.1 ст. 126 ПК України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Отже, вищезазначеною правовою нормою чітко визначено обов’язок відповідача здійснювати зарахування коштів без врахування призначення платежу, визначеного позивачем.
При цьому, дії відповідача щодо зарахування сум позивачем не оскаржувалися. Отже, судом не приймаються як докази своєчасної сплати податку платіжні доручення, надані позивачем, оскільки відповідачем надано докази зарахування сплачених ними сум до податкового боргу позивача, а позивачем зазначені дії не оспорені.
Враховуючи наведені вище, обставини справи оскаржувані податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню в частині застосування до платника податків штрафних санкцій за порушення позивачем строків сплати узгодженого податкового зобов’язання із рентної плати за нафту, та газовий конденсат у 2010 році, оскільки право органів державної податкової служби зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків, виникло у контролюючого органу лише з 01.01.2011.
При цьому, відповідачем не спростовано доводи позивача щодо своєчасної сплати відповідних грошових зобов’язань в 2010 році, але зарахованих відповідачем в рахунок погашення податкового боргу з цих платежів минулих періодів, у зв’язку із чим у позивача виникала заборгованість по поточному періоду.
Всупереч наведеним вимогам, відповідач, як суб’єкт владних повноважень, не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності винесення ним спірних податкових повідомлень-рішень в повній мірі.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення – рішення Гадяцької об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Полтавській області:
від 19.04.2012р. №0000121501 в частині застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати сум грошових зобов’язань по рентній платі за нафту, що видобувається в Україні у сумі 47 396,86 грн.;
від 19.04.2012р. №0000131501 в частині застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати сум грошових зобов’язань по рентній платі за газовий конденсат, що видобувається в Україні в сумі 363 344,12 грн.
3.В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.К. Каракашьян