ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 квітня 2014 року № 826/3314/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Каракашьян С.К., розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовомІнспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна Груп» простягнення штрафу в розмірі 3 400,00 грн. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області (далі - Інспекція) звернулась до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна Груп» про стягнення штрафу у розмірі 3400грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем не сплачено штраф у вказаній сумі у встановлений чинним законодавством строк.
Відповідач проти задоволення позову заперечує з підстав, викладених в письмових запереченнях на позов.
З урахуванням вимог ст.ст. 41, 183І Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, вивчивши докази надані позивачем, суд, -
ВСТАНОВИВ:
23 квітня 2013 провідним спеціалістом Інспекції Пефтєєвим Д.В. було встановлено та зафіксовано ознаки порушення законодавства про рекламу, а саме розповсюдження зовнішньої реклами ТОВ «Поляна Україна Груп» без отримання відповідного дозволу за адресою: м. Донецьк, вул. Генерала Антонова, що зафіксовано у Протоколі про порушення законодавства про рекламу №000034 від 23.04.2013р.
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про рекламу», розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Інспекцією на адресу відповідача були направлені вимоги та запрошення від 30.05.2013р. № 04/16-1281, 04.07.2013 № 04/16-1653, 23.07.2013 № 04/16-1816, 13.08.2013 № 04/16-2010, 21.08.2013р. № 04/16-2123, які були отримані представником товариства, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення.
Вказані вимоги та запрошення містять інформацію про дату розгляду справ та вказано про необхідність надати у зазначений термін письмових пояснень та документів, які підтверджують вартість розповсюдженої реклами з порушенням вимог законодавства про рекламу.
Як вбачається з матеріалів справи, Інспекцію листом від TOB «Поляна Україна Груп», було повідомлено про те, що суб'єктом господарювання було демонтовано відповідну рекламну конструкцію.
Проте, позивач вказує на те, що до Інспекції 25.03.2013р. надійшов лист від робочого органу Донецької міської ради з вимогою про вжиття Інспекцією заходів реагування відповідно до чинного законодавства до TOB «Поляна Україна Груп».
Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Донецькій області за результатом розгляду Справи стало прийняття Рішення № 000043 від 09.09.2013р., згідно з яким встановлено порушення ст. 16 Закону України «Про рекламу» з боку TOB «Поляна Україна Груп», зокрема, розповсюдження реклами без відповідного дозволу у м. Донецьку за адресою: м. Донецьк, вул. Генерала Антонова, 4, а також за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та за неможливість встановлення вартості реклами на TOB «Поляна Україна Груп» було накладено штраф у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень. Вказане рішення було отримано представником товариства 20.09.2013р., про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України «Про захист прав споживачів» (надалі - Закон №1023), спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, забезпечують реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів і мають право перевіряти у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якість продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг; безперешкодно відвідувати та обстежувати відповідно до законодавства будь-які виробничі, складські, торговельні та інші приміщення цих суб'єкті.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про рекламу», контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, - щодо захисту прав споживачів реклами.
Згідно з п.2 Положення про управління у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 206 від 09.11.2011, основними завданнями Інспекцій є реалізація повноважень Держспоживінспекції України на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів (крім Держспоживінспекції в Автономній Республіці Крим), рекламу в цій сфері та державний ринковий нагляд; накладення штрафів на суб'єктів господарювання, а також рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами за порушення прав споживачів у випадках, передбачених законодавством.
Частиною 2 згадуваної статті встановлено, що на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.
Відповідно до ч. 7 ст. 27 Закону України «Про рекламу», у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Доказів оскарження відповідачем вищезазначеного рішення №000043 від 09.09.2013р. суду не надано, на день розгляду справи штраф до бюджету не сплачений.
Несплата штрафних санкцій відповідачем призводить до ненадходження цих коштів до Державного бюджету України, чим порушуються економічні інтереси держави.
Таким чином, рішення № 000043 від 09.09.2013р., винесене у відповідності до законодавства України, є чинним та підлягає виконанню.
Керуючись вимогами п. 4. ст. 33, п. 11 ст. 35, ст.ст. 69-71, 94, 160-162, абзацу 2 ч. 3 ст. 167, ст.ст. 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна Груп» (код ЄДРПОУ 36592399, адреса: 04053, м. Київ, вул. Обсерваторна, буд 12-А) на користь Державного бюджету України отримувач: Донецьке УК/Ворошиловський район, р/р 31110106700004, МФО 834016, ЄДРПОУ 38033949,код платежу 21081100 штраф за порушення законодавства про рекламу у розмірі 3400 грн. (три тисячі чотириста гривень).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної за правилами, встановленими статтею 1832 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.К. Каракашьян