ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 квітня 2014 року м. Київ № 826/4988/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
до
Комунального підприємства «Київський метрополітен»
про
стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
15.04.2014 року до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі – позивач/ Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу КМР (КМДА)) до Комунального підприємства «Київський метрополітен» (надалі – відповідач/КП «Київський метрополітен»), в якому просить суд:
1. Стягнути з КП «Київський метрополітен» (код ЄДРПОУ 03328913) на користь Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу КМР (КМДА) (код ЄДРПОУ 33746799) фінансові санкції у розмірі 187 000,00 грн.;
2. Судові витрати покласти на відповідача.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Крім того, згідно із ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Поряд із цим, у ч.3 ст.106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так, позивачем не була виконана вимога вищевказаних статей КАС України, а саме, в частині надання доказів, а також причин неможливості подання таких доказів, зокрема, позивачем не надано: копії постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.03.2014 р. по справі №826/1338/14.
З огляду на зазначене, при усуненні недоліків позовної заяви необхідно надати суду документи, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги (разом із доказами направлення їх примірників до відповідача).
Водночас, позивачем не приєднано до позовної заяви документи, які зазначені в додатку, зокрема, відсутній доказ сплати судового збору.
Про факт відсутності вказаних документів свідчить складений працівниками відділу документального обігу та контролю Окружного адміністративного суду м. Києва акт від 14.04.2014 р. №197.
Разом із тим, суд звертає увагу, що згідно із ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас, відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI ставка для судового збору за подання позову (майнового характеру) до адміністративного суду встановлена 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2013 рік» від 06.12.2012 № 5515-VI встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка з 1 грудня 2013 року становить 1218,00 грн.
Враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову, належить надати документ на підтвердження сплати судового збору на наступні реквізити:
ь отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва;
ь код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38004897;
ь банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві;
ь код банку отримувача - 820019;
ь рахунок отримувача - 31218206784007;
ь код класифікації доходів бюджету - 22030001;
ь призначення платежу: "Судовий збір, за позовом ___ (П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689".
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/4988/14 від 16.04.2014 р.), зокрема, надати:
ь документи, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги та докази направлення їх примірників на адресу відповідача;
ь документ на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги майнового характеру до Окружний адміністративний суд міста Києва.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п’ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/4988/14 від 16.04.2014 р.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Додаток:
1. Акт від 14.04.2014 р. №197.
Суддя Б.В. Санін