УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18 грудня 2013 року
Справа № 803/2645/13-a
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Костюкевич С.Ф., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Вуд Трейд Компані» до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинської області про визнання протиправними та скасування акту та податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Вуд Трейд Компані» звернулось з позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинської області про визнання протиправними та скасування акту №313/22-37373389 від 04.10.2013 року та податкового повідомлення-рішення №001962200 від 31.10.2013 року.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Однак, з документів, доданих до позовної заяви, вбачається, що позивачем не додано копію позовної заяви для відповідача та доданих до неї документів.
Згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документи про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб’єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 року у справі «Щокін проти України») та відповідно до листа Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року № 165/11/13-12 вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов’язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно - господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Як вбачається з позовної заяви вона містить самостійну вимогу майнового характеру: скасування податкового повідомлення-рішення від 31.10.2013 року №001962200 про збільшення суми грошового зобов’язання на 25 595 грн.
Згідно із положеннями статті 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Розмір судового збору за подання до адміністративного суду майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати
При цьому, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору.
Відповідно до Закону України “Про державний бюджет України на 2013 рік” розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року становить 1 147,00 грн.
З врахуванням вищевикладеного, при подані даного позову ТзОВ «Вуд Трейд Компані» слід було сплатити 172,05 грн. судового збору з позовної вимоги майнового характеру.
Як вбачається із долученої позивачем квитанції від 13.12.2013 року № 84, судовий збір сплачено в розмірі 73,08 грн., тобто в меншому розмірі ніж це визначено чинним законодавством України.
Зважаючи на те, що позивач сплатив судовий збір в розмірі 73,08 грн., в меншому розмірі, ніж визначено чинним законодавством, то йому необхідно доплатити судовий збір у сумі 98,97 грн. (172,05 грн. – 73,08 грн.).
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Тому, позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду доказів сплати судового збору в розмірі 98,97 грн. та копію позовної заяви для відповідача та доданих до неї документів
На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Вуд Трейд Компані» до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинської області про визнання протиправними та скасування акту та податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення визначених ухвалою недоліків до 30 грудня 2013 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя С.Ф. Костюкевич