Справа № 2а-1376/09/1270 Категорія № 2.11.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 березня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Матвєєвої В.В.,
при секретарі Зацепіної Ю.В.,
в присутності сторін:
від позивача: ОСОБА_1.,
від відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2 про стягнення фінансової (штрафної) санкції, -
ВСТАНОВИВ:
09 січня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду звернулася Алчевська об'єднана державна податкова інспекція в Луганській області з позовною заявою до суб'єкта підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2 про стягнення фінансової (штрафної) санкції.
У позовній заяві позивач вказав, що відповідач -ОСОБА_2 20.10.2000 року був зареєстрований Алчевською міською радою як суб'єкта підприємницької діяльності - фізична особа про що видане свідоцтво про державну реєстрацію та зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 20185674Ф0021172.
20.10.2000 року відповідача, як СПД - фізичну особу поставлено на податковий облік в Алчевській ОДПІ за № 172.
Згідно направлень на право проведення перевірки № 816/234-281, 817/234-282 від 18.09.2007 року працівниками Алчевської ОДПІ ОСОБА_3, ОСОБА_4на підставі п.2 ч.1 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 року № 509-ХII "Про державну податкову службу в Україні" (з наступними змінами та доповненнями) від 18.09.2007 року була проведена перевірка кафетерію «Гавана», який розташований за адресою: Луганська область, м. Алчевськ, вул..Гмирі, 18 «в» та належить відповідачу. Перевірка проводилась у присутності бармена ОСОБА_5.
При перевірці були встановлені наступні порушення: п.13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а, саме: не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій; п.1, 2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а, саме: розрахункова операція (продаж товарів на суму 45 грн.) проведена без застосування реєстратора розрахункових операцій та не був виданий розрахунковий документ встановленого зразка; п.9 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а, саме: щоденно не друкувалися на реєстраторі розрахункових операцій фіскальні звітні чеки та не зберігалися в книзі обліку розрахункових операцій; ч. 1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96 (із змінами та доповненнями), а, саме: торговий патент знаходився в недоступному для огляду місці.
За результатами перевірки було складено акт № 120600212340 від 18.09.2007 року, який був підписаний перевіряючими та барменом ОСОБА_5.
На підставі акту перевірки, Алчевською ОДПІ було прийнято два рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: № 0000782340 від 25.09.2007 року на суму 846,80 грн. за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та № 0000772340 від 25.09.2007 року на суму 160 грн. за порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 25.09.2007 року були отримані представником відповідача ОСОБА_6 за довіреністю, а тому суми штрафних вважаються узгодженими.
У зв'язку з чим, просить суд стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції у сумі 1006, 80 грн., в тому числі: за рішенням № 0000782340 від 25.09.2007 року в розмірі 846, 80 грн. та рішенням № 0000772340 від 25.09.2007 року в розмірі 160, 00 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічно позовній заяві, просила позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився , згідно повідомлення начальника СІЗО арештного дому Луганського від 09.12.2008 року № 1363 на ім'я першого заступника начальника Алчевської ОДПІ Куделіна О.І., громадянин ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, з 28.03.2008 року утримується під вартою в Луганському СІЗО і рахується за СУ УМВС України в Луганській області. В своїх поясненнях, наданих на запит суду від 03.02.2009 року, відповідач вказав, що у вересні 2007 року приміщення кафе-бар «Гавана» для здійснення підприємницької діяльності не орендував, під час перевірки не був присутній, з громадянином ОСОБА_5. не знайомий. Крім того, йому відомо, що на той період в кафе-барі «Гавана» знаходилися ігрові автомати та оскільки дане приміщення йому не належить, він його до 2007 року тільки орендував.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, щоОСОБА_2 20.10.2000 року був зареєстрований управлінням економіки та ринкових відносин Алчевською міською радою як суб'єкта підприємницької діяльності - фізична особа про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію та зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 20185674Ф0021172 від 19.10.2000 року та знаходиться на обліку в Алчевській ОДПІ як платник податків.
Згідно плану проведення перевірок об'єктів торгівлі, громадського харчування та надання послуг сектором оперативного контролю управління аудиту юридичних осіб Алчевської ОДПІ у вересні 2007 року, приватний підприємець ОСОБА_2. (код за ЕДР НОМЕР_1) був включений до плану перевірки господарського об'єкту кафетерія «Гавана», розташованого за адресою: м. Алчевськ, вул.. Гмирі, 18В.
Згідно направлень на право проведення перевірки № 816/234-281, 817/234-282 від 18.09.2007 року, працівниками Алчевської ОДПІ ОСОБА_3, ОСОБА_4була проведена перевірка кафетерію «Гавана», який розташований за адресою: Луганська область, м. Алчевськ, вул..Гмирі, 18 «в» та належить відповідачу у присутності робітника кафетерію бармена ОСОБА_5
За результатами перевірки був складений акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності № 120600212340 від 18.09.2007 року, який був підписаний перевіряючими та робітником кафетерію барменом ОСОБА_5.
В ході перевірки були встановлені наступні порушення: п.13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а, саме: не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій; п.1, 2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а, саме: розрахункова операція (продаж товарів на суму 45 грн.) проведена без застосування реєстратора розрахункових операцій та не був виданий розрахунковий документ встановленого зразка; п.9 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а, саме: щоденно не друкувалися на реєстраторі розрахункових операцій фіскальні звітні чеки та не зберігалися в книзі обліку розрахункових операцій; ч. 1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96 (із змінами та доповненнями), а, саме: торговий патент знаходився в недоступному для огляду місці.
На підставі акту перевірки, Алчевською ОДПІ було прийнято два рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: рішення № 0000782340 від 25.09.2007 року на суму 846,80 грн. за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та рішення № 0000772340 від 25.09.2007 року на суму 160 грн. за порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 25.09.2007 року були отримані представником відповідача ОСОБА_6 за довіреністю.
Відповідно до частини 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій № 0000782340 від 25.09.2007 року та рішення № 0000772340 від 25.09.2007 року не оскаржив, штраф у сумі 1006, 80 грн. не сплатив.
Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п.13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно пункту 1 статті 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до статті 22 вказаного Закону України у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Таким чином, позовні вимоги Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2 про стягнення фінансової (штрафної) санкції знайшли свого підтвердження у судовому засіданні, а тому є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2 про стягнення фінансової (штрафної) санкції задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1006 (одна тисяча шість) грн. 80 коп. на користь Державного бюджету України.
По станова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СУДДЯ