ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 квітня 2014 рокуЛуганськ№ 812/2840/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І. В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області, реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції про визнання дій протиправними, скасування державної реєстрації,-
ВСТАНОВИВ:
22 квітня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов зазначений адміністративний позов.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України та на даний час підстав для відкриття провадження не вбачається з огляду на таке.
Відповідно до ч.1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Надані позивачем документи на підтвердження доказів по справі не завірені належним чином.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 89 КАС України, особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, скаргою за винятковими обставинами, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
01 листопада 2011 року набув чинності Закон України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року N 3674-VI (далі - Закон № 3674), зі змінами внесеними згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 19 вересня 2013 року № 590-VII, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у розмірах визначених в ч. 2 ст. 4 Закону № 3674.
Так згідно, згідно абзацу третього підпункту 1 пункту 3 ч. 3 ст. 4 Закону № 3674, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Державне мито за подачу адміністративного позову до окружного адміністративного суду сплачується до державного бюджету.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при поданні адміністративного позову не було сплачено судовий збір в розмірі визначеному Законом № 3674 за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру.
Оскільки позивачем при подачі позову не було сплачено судовий збір за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру у належному розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року N 3674-VI, суд вважає, що вказані обставини перешкоджають на даний час вирішити питання щодо відкриття провадження у справі, а тому суд розцінює ці обставини як недоліки позовної заяви.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
Згідно із ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області, реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції про визнання дій протиправними, скасування державної реєстрації, залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з моменту отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру у належному розмірі за ставкою, передбаченою Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року N 3674-VI за відповідними банківськими реквізитами; належним чином засвідчені копії документів на підтвердження позовних вимог.
У разі ненадання вищевказаних документів, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді - п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
СуддяІ.В. Тихонов