Постанова № 38400446, 09.04.2014, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2014
Номер справи
817/904/14
Номер документу
38400446
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/904/14

09 квітня 2014 року м. РівнеРівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. за участю секретаря судового засідання Демчук І.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув

відповідача: представник не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державна фінансова інспекція у Рівненській області до Комунальний заклад "Дубенська центральна районна лікарня" про зобов'язання вчинення певних дій, -ВСТАНОВИВ :

Державна фінансова інспекція у Рівненській області звернулась до суду з позовом до Комунального закладу "Дубенська центральна районна лікарня" про зобов'язання виконати в повному обсязі пункти 6, 9, 11, 12, 14, 16 вимоги ДФІ у Рівненській області від 27.11.2013 року №17-04-17/9104.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, подав письмове клопотання, в якому позовні вимоги визнав та просив справу розглядати без його участі.

Відповідно до ст.41 КАС України, судове засідання технічними засобами не фіксується.

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному та всебічному вивченні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю, враховуючи наступне.

Судом встановлено, що на виконання завдання органу державного фінансового контролю, визначеного ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», що полягає у здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у бюджетних установах, а також за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, який забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення інспектування, Державною фінансовою інспекцією в Рівненській області, відповідно до п. 1.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Рівненській області (далі - ДФІ в Рівненській області) на ІІІ квартал 2013 року проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального закладу «Дубенська центральна районна лікарня» (далі - Лікарня, установа, заклад) за період 01.01.2012р. по 01.10.2013р., якою встановлено ряд порушень та недоліків, що викладені в акті ревізії від 14.11.2013 року за № 17-04-06/79.

Пунктом 7 статі 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі - Закон), органу державного Фінансового контролю надається право за результатами проведеної ревізії, пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. Враховуючи зазначене, Державною фінансовою інспекцією в Рівненській області листом від 27.11.2013р. № 17-04-17/9104 пред'явлено вимогу (далі - Вимога) Лікарні про усунення виявлених порушень.

Ревізією встановлено зайву виплату заробітної плати лікарю-суміснику за січень-червень 2013 року в сумі 1812,02 грн., та зайве перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на 657,76 гривень.

Таким чином, пунктом 6 Вимоги Установу зобов'язано стягнути зайво сплачені кошти. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих виплатах кошти у сумі 1812,02 грн. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 КЗпП України. Крім того, зобов'язано провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків Фонду та повернути зайво сплачені кошти в сумі 657,76 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів).

На даний час Установою частково виконано п. 6 Вимог, а саме частково стягнуто 0,45 тис. грн. та відкориговано внесків на 0,16 тис. грн. внесків. Таким чином, п.6 Вимоги повністю не виконано, а тому позовна вимога про зобов'язання відповідача забезпечити виконання пункту 6 Вимоги підлягає до задоволення.

Відповідно до ч.1 п.4.1.1 Умов №308/519, в таких закладах як дільничні лікарні, амбулаторії, надання та нарахування надбавки відповідного відсотка за тривалість безперервної роботи працівникам таких посад як фельдшер та водій не передбачено. Проте, тарифікаційною комісією Лікарні, в тарифікаційних списках Вербської, Смизької, Варковицької дільничних лікарень, Мирогощанської, Семедубської амбулаторій визначено надбавку у відсотках за тривалість безперервної роботи фельдшерам та водіям, що призвело до зайвого нарахування зазначеної надбавки протягом 2012 року на загальну суму 159590,92 грн., та зайвого перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальну суму 57931,50 гривень.

Пунктом 9 Вимоги Установу зобов'язано стягнути зайво сплачені кошти. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих виплатах кошти у сумі 159590,92 грн. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 КЗпП України. Крім того, зобов'язано провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків Фонду та повернути зайво сплачені кошти в сумі 57931,50 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів).

На даний час Установою п. 9 Вимог в повному обсязі не виконано, а тому позовна вимога про зобов'язання відповідача забезпечити виконання пункту 9 Вимоги підлягає до задоволення.

Внаслідок не перерахування Лікарнею до відповідного бюджету протягом 1012 року та І кварталу 2013 року отриманих коштів за лікування потерпілих від злочинного діяння, недоотримані доходи Дубенського районного бюджету збитки) склали 17957,28 гривень.

Пунктом 11 Вимоги Установу зобов'язано кошти в сумі 17957,28 грн. перерахувати в дохід Дубенського районного бюджету.

На даний час Установою частково виконано п. 11 Вимоги, а саме: перераховано до районного бюджету 3,85 тис. грн. Таким чином, п.11 Вимоги повністю не виконано, а тому позовна вимога про зобов'язання відповідача забезпечити виконання пункту 11 Вимоги повністю підлягає до задоволення.

В ході ревізії аналізом Договорів укладених із орендарями, виставлених рахунків по сплаті орендної плати та виписок казначейства встановлено, що за період з 01.01.2012 по 01.10.2013 року 5-ма орендарями не сплачено належної плати за оренду на загальну суму 2593,44 гривень.

Відповідне порушення призвело до недоотримання доходів (орендної плати) та відповідно завдано матеріальної шкоди (збитків) установі за період з 01.01.2012 по 01.09.2013 на суму 2593,44 гривень.

Крім того, встановлено, що укладеними договорами оренди передбачено, що визначену орендну плату орендар зобов'язаний сплачувати відповідно до умов Договору не пізніше 10-го числа місяця наступного за звітним. У разі несвоєчасної оплати Орендар сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення, включаючи день оплати.

Ревізією своєчасності сплати сум орендної плати та відшкодування спожитих комунальних послуг встановлено окремі випадки несвоєчасної сплати орендної плати наступними орендарями: ПАТ «Райфайзен Банк Аваль», ФОП Сухинюк, ФОП Ковальчук, ФОП Шмілик, ФОП Тарасюк, ФОП Курич.

Проте, Лікарнею нарахування пені, за проведення несвоєчасної оплати з оренди та оплати комунальних послуг не проводилось, чим не дотримано вимоги п. 3.5 укладених Договорів з оренди та ст. 629 Цивільного Кодексу України. З орендарями укладені Договори, що відповідають Додатку 2 Положення № 489 «Договір оренди майна, що є спільною власністю територіальних громад Дубенського району».

Враховуючи вищевказане Лікарнею за період з 01.01.2013 по 01.10.2013 нараховано штрафних санкцій (пені) вищевказаним орендарям на загальну суму 314,72 грн.

Відповідне порушення призвело до недоотримання доходів спеціального фонду за період з 01.01.2013 по 01.10.2013 на суму 314,72 гривень.

Пунктом 12 Вимоги Установу зобов'язано відобразити в обліку дебіторську заборгованість за сумами несплаченої орендної плати та нестягнутими штрафними санкціями, виставити рахунки та стягнути вищевказані кошти на користь Лікарні. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у заниженні надходжень від оренди, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.

На даний час Установою частково виконано п. 12 Вимоги, а саме стягнуто 2,44 тис. грн. Таким чином, п.12 Вимоги повністю не виконано, а тому позовна вимога про зобов'язання відповідача забезпечити виконання пункту 12 Вимоги повністю підлягає до задоволення.

За період з 01.01.2012 по 01.10.2013 року внаслідок не оплати вартості спожитих комунальних послуг орендарями, Лікарнею покрито видатків сторонніх юридичних осіб на загальну суму 40718,18 гривень. Дебіторська заборгованість по сплаті за спожиті комунальні послуги за орендарями станом на 01.10.2013 за даними бухгалтерського обліку Лікарні не рахується. Відповідне порушення призвело до матеріальної шкоди (збитків) установі в сумі 40718,18 гривень.

Пунктом 14 Вимоги Установу зобов'язано відобразити дебіторську заборгованість в обліку за орендарями, виставити рахунки на оплату на суму 40718,18 грн. та стягнути вищевказані кошти на користь Лікарні. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.

На даний час Установою частково виконано п. 14 Вимоги, а саме: стягнуто 17,90 тис. грн. Таким чином, п.14 Вимоги повністю не виконано, а тому позовна вимога про зобов'язання відповідача забезпечити виконання пункту 14 Вимоги повністю підлягає до задоволення.

В порушення вимог п. 6 Положення про організацію лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 09.06.2010р. № 18, п. 20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2002 року №228, Лікарнею покрито видатків, що належать до видатків Фонду без наступного їх відшкодування. Крім того, порушено вимоги п.11 Рекомендацій щодо раціонального використання бюджетних коштів у закладах охорони здоров'я, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 31.10.2001 року № 440, в частині ефективності використання коштів, дотримання режиму економії та використання резервів закладу. У ревізійному періоді договір на відшкодування вартості медикаментів за лікування осіб постраждалих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання між Лікарнею та Фондом не укладалось.

Відповідне порушення призвело до матеріальної шкоди (збитків) нанесеної Лікарні на загальну суму 325,59 гривень.

Пунктом 16 Вимоги Установу зобов'язано укласти договір із територіальним відділенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, а кошти у сумі 325,59 грн. стягнути з осіб, винних у зайвих витратах у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 КЗпП України.

На даний час Установою не виконано п. 16 Вимоги, а тому позовна вимога про зобов'язання відповідача забезпечити виконання пункту 16 Вимоги повністю підлягає до задоволення.

Приймаючи рішення в даній адміністративній справі, суд бере до уваги той факт, що Вимога №17-04-17/9104 від 27.11.2013 року в судовому порядку не оскаржувалася, а відтак, - є чинною та такою, що належить до виконання.

Статтею 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" визначено, що Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань.

У відповідності до ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Крім того, згідно з абз. 3 п.п. 4 п. 4 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 року № 499/2011, Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і належать до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Комунальний заклад «Дубенська центральна районна лікарня» (код ЄДРПОУ 37624798) забезпечити виконання в повному обсязі пунктів 6, 9, 11, 12, 14, 16 вимоги Державної фінансової інспекції в Рівненській області від 27.11.2013 року № 17-04-17/9104.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Борискін С.А.