Справа № 444/275/14-п
Провадження № 3/444/163/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 квітня 2014 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б. розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від ВДАІ Сокальського РВ ГУМВСУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає АДРЕСА_1, працює начальником філії Жовківської ДЕД, за ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та матеріали адміністративної справи, яка надійшла від ВДАІ Сокальського РВ ГУМВСУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає АДРЕСА_1, працює начальником філії Жовківської ДЕД, за ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 22.01.2014 р., приблизно о 08 год. 40 хв., на автодорозі Р-15 Ковель - Червоноград -Жовква, 89 км. + 500 - 116 км., не виконав законних вимог посадових осіб Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, а саме, не виконав вимог приписів № 4 від 21.01.2014 року по ліквідації снігових наметів, ожеледиці, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, ОСОБА_1 13.02.2014 р., на автодорозі Р-15 Ковель - Червоноград -Жовква, 123 км. - 125 км., 125 км. + 100 - 126 км + 600, 127 км - 127 + 450, 136 км + 800 не виконав законних вимог посадових осіб Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, а саме, не виконав вимог приписів № 8 від 10.02.2014 року по ліквідації вибоїн та ямковості дорожнього покриття, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з'явився, не повідомивши суд про причини своєї неявки, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгулу справи.
Відповідно до ст. 268 КпАП України, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в судовому засіданні не є обов'язковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1.
Факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах спавши, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії АБ 2 № 322558 від 22.01.2014 р. та серії АБ 2 № 322650 від 18.02.2014 р.;приписами Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України № 4 від 21.01.2014 року та № 8 від 10.02.2014 р.; актами від 22.01.2014 року та від 13.02.2014 року.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ст. 188-28 КпАП України, так як він не виконав законних вимог посадових осіб Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України.
Обставини, які б обтяжували чи пом'якшували відповідальність ОСОБА_1, не встановлені.
Відповідно до вимог ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому дані справи слід об'єднати в одне провадження та накласти стягнення за ст. 188-28 КпАП України.
Обираючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 враховую характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом"якшують та обтяжують відповідальність, відношення правопорушника до вчиненого правопорушення, те, що ОСОБА_1 на неодноразові виклики до суду не являвся.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення ОСОБА_1 до вчиненого ним правопорушення, суддя прийшов до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч 2. п. 5 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору який підлягає до стягнення становить 0.03 розміру мінімальної заробітної плати, а саме, 36,54 грн. А тому, з ОСОБА_1 в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 36, 54 грн..
Керуючись ст.ст. 36, 188-28, 280, 283, 284, 326, 327 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративну справу № 444/275/14-п, провадження 3/444/163/2014 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ст. 188-28 КУпАП, та адміністративну справу № 444/486/14-п, провадження 3/444/264/2014 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ст. 188-28 КУпАП - об'єднати в одне провадження та присвоїти справа № 444/275/14-п, провадження 3/444/163/2014.
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в сумі 255.00 / двісті п'ятдесят п'ять / гривень в користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 - 36,54 грн. судового збору в дохід держави / УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ- 36762986/.
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст.. 32 КУпАП. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
- витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя Ясиновський Р. Б.