Постанова № 38376401, 22.04.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2014
Номер справи
820/3494/14
Номер документу
38376401
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Харків

22 квітня 2014 р. №820/3494/14

Харківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого – судді Мар'єнко Л.М.

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Апкар" про стягнення суми, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Апкар", в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Апкар" (61125, м. Харків, вул. Краснодольська, 18, р/р 26007000078043 ПАТ "Укрсоцбанк" м. Київ, МФО 300023, код 33290849) у доход держбюджету штраф у сумі 3400 грн. (три тисячі чотириста гривень) одержувач р/р 31111106700008 відкритий на УДКСУ у Жовтневому районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999612, код платежу 21081100.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 17.06.2013 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергетики (НТЕС-7) Товариства з обмеженою відповідальністю "Апкар", про що було складено акт № 07/10-37-872. За результатами обстеження відповідачеві було видано обов’язковий до виконання припис від 17.06.2013р. № 07/10-37-872 про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що встановлено актами перевірок (протоколом) від 05.11.2013 року № 07/10-37-1530, від 19.11.2013 року № 07/10-37-060 від 19.11.2013 року та від 10.12.2013 року № 07/10-37-064. Позивачем до відповідача було накладено штраф у розмірі 3400 грн., про що було винесено постанову № 07/10-01-085 від 17.12.2013 року, який до теперішнього часу залишається несплаченим.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.41 КАС України.

Відповідно до ч.4 ст.183– 2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачу 06.03.2014 року. Повідомлення про вручення поштового відправлення разом з вищезазначеною ухвалою повернулись до суду 18.04.2014 року з відміткою "за закінченням терміну зберігання", тобто ухвала не вручена адресату з незалежних від суду причин.

Враховуючи положення ч.11 ст.35 КАС, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Апкар" зареєстровано як юридична особа.

Судом встановлено, що відносини що виникають з питань виробництва, передачі, розподілу, постачання і використання енергії, забезпечення енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі, регулюються Законом України «Про Електроенергетику».

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про Електроенергетику» державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики. Предметом державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, передачею, розподілом та постачанням енергії, а також з використанням енергії для власних потреб суб'єктами електроенергетики та споживачами енергії в частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічної експлуатації енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії усунення виявлених порушень вимог законодавства.

Як встановлено судом, державним інспектором з енергетичного нагляду в присутності уповноваженої особи суб’єкта господарювання ТОВ "Апкар", була проведена перевірка з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії (НТЕС-7), за результатами якої був складений акт від 17.06.2013 року № 07/10-37-872 (а.с. 7-14). Акт перевірки підписаний уповноваженою особою без заперечень, примірник акту уповноважена особа отримала, що підтверджується її підписом на примірнику акту.

На підставі висновків акту перевірки, керуючись ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» державним інспектором з енергетичного нагляду 17.06.2013р. був винесений Припис № 07/10-37-872 (а.с. 15-17), яким ТОВ "Апкар" зобов’язувалось усунути виявлені вході перевірки недоліки до 17.09.2013 року, який був отриманий відповідачем, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на примірнику припису .

У вказаний строк відповідачем не було усунуто недоліки встановлені Актом № 07/10-37-872 від 17.06.2013 року.

05.11.2013 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області була здійснена спроба провести перевірку виконання вимог припису від 17.06.13 р. № 07/10-37-872 , але державного інспектора не було допущено до перевірки, про що складено акт № 07/10-37-1530 та видано припис від 05.11.13 р. № 07/10-37-1530 , яким ТОВ «Апкар» повідомлено про необхідність усунення виявлених вході перевірки 17.06.2013 року недоліків до 19.11.2013 року.

Акт перевірки № 07/10-37-1530 та припис від 05.11.13р. № 07/10-37-1530 були направлені відповідачу поштою та ним отримані 11.11.2013 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 21).

У вказаний строк відповідачем не було усунуто недоліки встановлені актом від 17.06.2013 року № 07/10-37-872 .

19.11.2013 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області була здійснена спроба провести перевірку виконання вимог припису від 17.06.13 р. № 07/10-37-872 , але державного інспектора не допущено до перевірки, про що складено акт (протокол) від 19.11.2013 року № 07/10-37-060 , який був направлений відповідачу поштою.

Відповідно до висновків акту від 19.11.2013 року № 07/10-37-060 встановлено не усунення порушень вимог діючого законодавства суб’єктом господарювання, встановлених актом від 17.06.2013 року № 07/10-37-872 щодо усунення яких відповідача зобов'язано Приписом від 17.06.2013 року № 07/10-37-872 (а.с. 22).

На підставі вказаного акту перевірки, старшим державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області за погодженням з радою інспекції Держенергонагляду у Харківській області, було винесено постанову від 26.11.2013р. № 07/10-02-081 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 1700 грн.

10.12.2013 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області була здійснена спроба провести перевірку виконання вимог припису від 19.11.2013 р. № 07/10-37-1617, але державного інспектора втретє не допущено до перевірки, про що складено акт (протокол) від 10.12.2013 року № 07/10-37-064 (а.с.26), який був направлений відповідачу поштою (а.с.28).

Відповідно до висновків акту від 10.12.2013 року № 07/10-37-060 встановлено, що відповідачем не усунено порушення вимог діючого законодавства, а також не виканано вимоги припису від 19.11.2013 р. № 07/10-37-1617.

На підставі вказаного акту перевірки, старшим державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області за погодженням з радою інспекції Держенергонагляду у Харківській області, було винесено постанову від 17.12.2013р. № 07/10-01-085 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 3400 грн., яка надіслана відповідачу поштою та ним отримана 24.12.2013 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи ТОВ «Апкар» на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 31).

Згідно з ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" від 21.07.1999р. № 13 суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику та сфери теплопостачання від 17.12.2013р. № 07/10-01-085 відповідачем в судовому порядку оскаржена не була.

Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи викладене вище та беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факт усунення встановлених позивачем порушень та сплати штрафу, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача штрафу у розмірі 3400 грн. за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Відповідно до ст.256 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 160-164, 167, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Апкар" про стягнення суми – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Апкар" (61125, м. Харків, вул. Краснодонська 18, р/р 26007000078043 ПАТ «Укрсоцбанк» м. Київ, МФО 300023, код 33290849) на користь Державного бюджету (одержувач: р/р 31111106700008 відкритий на УДКСУ у Жовтневому районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999612, код платежу до держбюджету 21081100) штраф у розмірі 3400 грн. (три тисячі чотириста гривень).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Мар'єнко Л.М.