КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2014 року № 810/1783/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши у м. Києві в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора Таращанського району Київської області в інтересах держави в особі Таращанського відділення Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області до приватного акціонерного товариства «Пересувна механізована колона № 169» про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Таращанського району Київської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Таращанського відділення Білоцерківської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області до ПрАТ «Пересувна механізована колона № 169», в якому просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 5 560,41 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і зобов’язаний сплачувати до органів доходів і зборів єдиний внесок.
Ухвалою суду від 20.03.2014 відкрито провадження у справі № 810/1783/14, розгляд якої відповідно до ст. 183-2 КАС України здійснюється у порядку скороченого провадження.
Одночасно вказаною ухвалою суду відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати до відділу документообігу суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.
Копію ухвали суду надіслано відповідачу на адресу вказану у позовній заяві та наявній в матеріалах справи у копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.
З наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення № 0113315170167 слідує, що ухвалу суду від 20.03.2014 відповідачем отримано 27.03.2014, проте письмові заперечення проти позову суду не надано.
Отже, справа вирішується судом за наявними матеріалами.
Дослідивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.
ПрАТ «Пересувна механізована колона № 169» (код ЄДРПОУ 01037152, місцезнаходження: 09500, Київська область, м. Тараща, вул. Колгоспна, буд. 56-а) є юридичною особою та платником внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (страхувальником), відповідно до ст. 6 Закону № 2464-VІ несе обов’язки з нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в установлені строки у повному обсязі.
ПрАТ «Пересувна механізована колона № 169» подано звіти про суму нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за листопад-грудень 2013 року із визначеною сумою єдиного внеску в загальному розмірі 6 615,41 грн.
Відповідно до довідки розрахунку про суми боргу по єдиному соціальному внеску станом на 01.02.2014 заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування була частково погашена відповідачем у сумі 1 055,00 грн.
Самостійно визначений розмір єдиного внеску з урахуванням часткової сплати у строк, встановлений Законом № 2464-VІ, відповідачем не сплачено.
У зв’язку з чим позивачем на підставі ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI виставлено відповідачу вимогу від 05.02.2014 № ю-74-15 про сплату боргу, яку відповідачем отримано 05.02.2014, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на корінці вимоги.
Будь-яких доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку відповідачем вказаної вимоги суду не надано, тому визначена нею сума зобов’язання вважається узгодженою згідно ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VІ.
ПрАТ «Пересувна механізована колона № 169» суму боргу не сплачено, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Спеціальний законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Згідно із ст. 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464-VІ) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону № 2464-VІ платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до пунктів 1, 2 та 4 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VІ платник єдиного внеску, зокрема, зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VІ платники єдиного внеску, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Згідно з ч. 12 ст. 9 Закону № 2464-VІ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ст. 1 Закону № 2464-VІ сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, визнається недоїмкою по сплаті єдиного внеску.
Функції із забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску згідно ст. 12 Закону № 2464-VІ покладаються на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Згідно ч.1 ст. 13 цього Закону органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску та застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VІ орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Абзацами 3 та 4 ч. 4 ст. 25 зазначеного Закону встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Згідно абз. 9 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VІ у разі, якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки суму заборгованості до Таращанського відділення Білоцерківської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області в розмірі 5 560,41 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; заборгованість у вказаному розмірі підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості або її оскарження на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69-72, 158-163, 183-2, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з приватного акціонерного товариства «Пересувна механізована колона №169» (код ЄДРПОУ 01037152, місцезнаходження: 09500, Київська область, м. Тараща, вул. Колгоспна, буд. 56-а) на користь Таращанського відділення Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області (код ЄДРПОУ 38614712) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад-грудень 2013 року у сумі 5 560 (п’ять тисяч п’ятсот шістдесят) грн. 41 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лапій С.М.