ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2014 року Житомир справа № 806/1627/14
категорія 10.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Панкеєва В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області до відкритого акціонерного товариства "Суслівське" про стягнення 218,37 грн,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області звернулось до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства "Суслівське". Просило стягнути з відповідача 218,37 грн заборгованості із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за грудень 2013 року , січень-березень 2014 року, мотивуючи тим, що кошти у добровільному порядку до Пенсійного фонду в установлений строк не надійшли.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином. Надав до суду клопотання, в якому просив справу розглянути без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, заперечення на адміністративний позов не подав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відкрите акціонерне товариство "Суслівське" зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
У відповідності до вимог Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. п."б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Як вбачається з п.2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.п.6.1. п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно п.6.4. Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно із п.6.8. Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
На підставі матеріалів справи встановлено, що у відповідача рахується заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за грудень 2013 року та за січень-березень 2014 року в розмірі 218,37 грн, в тому числі по списку № 2 - 218,37 грн (а.с.3), яка призначена відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та п.п."б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Вказана сума заборгованості підтвержується розрахунками фактичних витрат за спірний період (а.с.4,6).
Заборгованість у сумі 218,37 грн вважається узгодженою, оскільки відповідач заперечення проти позову та докази оскарження розрахунків фактичних витрат на доставку пенсій за вказаний період суду не надав. Не надав також і докази погашення боргу в зазначеній сумі.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати не стягуються.
Керуючись ст.ст.71, 86, 94, 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд -,
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Суслівське" (код ЄДРПОУ 00845981) на користь управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області (р/р 25606312643, в ЖОУ Ощадного банку України м. Житомир, МФО 311647, код 20405153) заборгованість у сумі 218,37 грн.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.А. Панкеєва