Постанова № 38319678, 15.04.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2014
Номер справи
820/5096/14
Номер документу
38319678
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"15" квітня 2014 р. № 820/5096/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шляхова О.М.,

за участі секретаря - Браварець К.В.,

представника відповідача - Коваленко М.В. (довіреність №36/9/20-33-10-10 від 11.01.2014р.),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецбудмонтаж - Україна" до Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій незаконними та скасування наказу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд визнати протиправними дії відповідача з організації та проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ "Реал.Бізнес" (38385044) за період з 01.12.2012 р. по 01.11.2013 року; скасувати у повному обсязі наказ відповідача № 525 від 13.03.2014 р. на проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача по фінансово - господарським взаємовідносинам з ТОВ"Реал.Бізнес" (38385044) за період з 01.12.2012 р. по 01.11.2013 року.

В обґрунтування позову зазначивши, що перевірка відносно позивача проведена без наявності підстав.

Представник позивача 15.04.14р. через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за відсутності позивача .

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позову у повному обсязі та просив у його задоволенні відмовити. У своєму письмовому запереченні обґрунтовував необхідність відмовити в задоволенні позову тим, що перевірка проведена з дотриманням вимог чинного законодавства за наявності законних підстав.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецбудмонтаж - Україна" зареєстроване Вв якості юридичної особи з 30.06.2009р. , що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною перевіркою за приписами п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Не є предметом документальної планової перевірки питання трансфертного ціноутворення, визначені статтею 39 цього Кодексу.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.

Судом встановлено, що на підставі постанови слідчого другого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ГУ Міндоходів у Харківській області від 14.11.13 року , винесеної за матеріалами досудового розслідування , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32013220000000277 від 25.06.13 р. за ознаками злочину , передбаченого ч.1 ст. 212 КК, керуючись п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 78.1.11, п. 78.1 ст. 78 , п. 82.2 ст.82 Податкового кодексу України В.о. начальника Західної ОДПІ м.Харкова видано наказ № 526 від 13.03.2014р. про проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача (а.с.28) .

Згідно п. п. 78.1.11 п.78.1 ст. 78 ПКУ документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.

До матеріалів справи надано постанову слідчого другого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ГУ Міндоходів у Харківській області про призначення позапланової документальної перевірки від 14.11.13 року, згідно якої постановлено призначити у кримінальному провадження №32013220000000277 від 25.06.13 р. позапланову документальну перевірку з питань дотримання ТОВ "Спецбудмонтаж - Україна" вимог податкового та іншого законодавства , своєчасності, достовірності , повноти нарахування і сплати до державного бюджету податків, інших платежів за період з 01.12.12р. по 01.11.13 р.

Таким чином, судом встановлено наявність законних підстав для прийняття відповідачем спірного наказу № 526 від 13.03.2014р. про проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача.

Згідно п. 78.4. ст. 78 ПКУ про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем отримано копію наказу № 526 від 13.03.2014р.

13.03.2014 року відповідачем складено направлення №467 на перевірку ТОВ "Спецбудмонтаж - Україна" на підставі п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 78.1.11, п. 78.1 ст. 78 , п. 82.2 ст.82 Податкового кодексу України, яке пред"явлено позивачу , про що свідчить підпис уповноваженої особи позивача (а.с.29).

Відповідно до п. 81.1 ст. 81 ПКУ посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

-направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу;

-копії наказу про проведення перевірки;

-службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред'явлення або не надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.

При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.

21.03.2014 року відповідачем складено акт №252/20-33-22-03-07/36457169 про неможливість розпочати та здійснити документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "Спецбудмонтаж- Україна" у зв"язку з відмовою платника податків у наданні документів до перевірки, отже на момент розгляду справи перевірка відносно позивача не була проведена.

За правилом ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, відповідачем доведено наявність підстав, які визначені ст. 78 Податкового кодексу України, для проведення документальної позапланової перевірки позивача, та правомірності дій, які передували проведенню самої перевірки, але фактично якої не було проведено у зв"язку з не наданням позивачем документів до перевірки , через що вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.94 КАС України судові витрати у справі не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 160-163, 186 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецбудмонтаж - Україна" до Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій незаконними та скасування наказу -відмовити у повному обсязі..

Постанова може бути оскаржена.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 22 квітня 2014 року.

Суддя Шляхова О.М.