Ухвала суду № 38318009, 10.04.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2014
Номер справи
805/15501/13-а
Номер документу
38318009
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про відстрочення виконання судового рішення

10 квітня 2014 року Справа № 805/15501/13-а

приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Кравченко Т.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Державного підприємства «Шахта «Лідієвка» про відстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року по справі № 805/15501/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька до Державного підприємства «Шахта «Лідієвка» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, -

встановив:

В провадженні Донецького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа № 805/15501/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька (далі – Позивач або УПФУ) до Державного підприємства «Шахта «Лідієвка» (далі – Відповідач або ДП «Шахта «Лідієвка») про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 1, за період з 01 квітня по 25 жовтня 2013 року в сумі 5 136 044,97 грн.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року позовні вимоги УПФУ задоволені повністю (том 3, а.с.182-184).

Вказане судове рішення набрало законної сили 13 грудня 2013 року, 18 грудня 2013 року виданий виконавчий лист у справі № 805/15501/13-а (том 3, а.с.189).

31 березня 2014 року ДП «Шахта «Лідієвка» звернулося до суду з заявою про відстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року строком на один рік (том 3, а.с.190-191, 210-211).

Заява обґрунтована тим, що з моменту виділення з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (з 23 травня 2013 року) ДП «Шахта «Лідієвка» припинило видобуток вугілля у зв’язку із відсутністю державного фінансування, що покриває затрати на собівартість вугільної продукції. Відповідно до наказу ДП «Шахта «Лідієвка» від 23 травня 2013 року № 26 видобуток вугілля на шахті припинено. Внаслідок цього відповідач не має власних коштів від реалізації вугільної продукції.

Фінансування ДП «Шахта «Лідієвка» як підприємства, на якому здійснюються заходи з підготовки до ліквідації, провадиться відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 року № 236.

Відповідно до Кошторису доходів та витрат на 2014 рік, Плану використання бюджетних коштів по ДП «Шахта «Лідієвка» не затверджено статті видатків на погашення заборгованості перед УПФУ. Таким чином, підприємство не має джерел коштів для сплати заборгованості.

Фінансовий стан підприємства скрутний, відповідно до Звіту про фінансові результати за 2013 рік збитки підприємства становлять близько 10 млн. грн. Значне перевищення кредиторської заборгованості над дебіторською свідчить про залежність заявника від кредиторів.

Так, дебіторська заборгованість відповідача станом на 01 січня 2014 року становить 141 000 грн., кредиторська заборгованість станом на 01 січня 2014 року становить 71 311 грн.

Примусове виконання рішення за відсутності будь-якого джерела погашення заборгованості лише ускладнить діяльність збиткового підприємства, а арешт активів унеможливить здійснення заходів щодо підготовки підприємства до ліквідації (списання вугільних запасів тощо).

Посилаючись на наявність обставин, що ускладнюють виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року, ДП «Шахта «Лідієвка» просило відстрочити його виконання терміном на один рік.

УПФУ заперечувало проти відстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року, про що надало письмові заперечення (том 3, а.с.203-204, 223-224), сутність яких полягала в тому, що ДП «Шахта «Лідієвка» станом на 04 квітня 2014 року не виконало жодного рішення суду, прийнятого на користь УПФУ за період з 2004 по 2013 роки.

Приймаючи до уваги скрутне економічне становище в Україні, невиконання ДП «Шахта «Лідієвка» обов’язку щодо своєчасного погашення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 1 в сумі 5 136 044,97 грн., призведе до неповного формування коштів Пенсійного фонду України і, як наслідок, до несвоєчасної виплати пенсій, що є порушенням ст.46 Конституції України.

На примусовому виконанні в органах державної виконавчої служби перебувають виконавчі листи на загальну суму 31 182 969,14 грн., боржником за якими є ДП «Шахта «Лідієвка», яке є правонаступником Відокремленого підрозділу «Шахта «Лідієвка» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», в тому числі по справах № 2а/0570/5023/2012 від 21 серпня 2012 року - 3 517 679,76 грн.; № 2а/0570/21726/2011 від 17 січня 2012 року - 2 671 112,50 грн.; № 2а/0570/11785/2011 від 26 серпня 2011 року - 3 870 913,13 грн.; № 2а/0570/4319/2012 від 19 червня 2012 року - 539 980,33 грн.; № 2а/0570/12703/2012 від 14 грудня 2012 року - 3 962 622,71 грн.; № 805/2904/13-а від 25 червня 2013 року - 2 162 237,13 грн.; № 2а-28931/10/0570 від 12 червня 2013 року - 2 686 020,13 грн.; № 805/5466/13-а від 14 жовтня 2013 року - 5 375 954,09 грн.; № 805/15501/13-а від 31 жовтня 2013 року - 5 136 044,97 грн.; № 2а-23471/10/0570 від 18 березня 2011 року - 146 274,52 грн.; № 2а/0570/18598/2011 від 28 квітня 2012 року - 226 526,37 грн.; № 2а/0570/7056/2012 від 01 жовтня 2012 року - 154 547,75 грн.; № 2а/0570/14092/2012 від 22 січня 2013 року - 346 258,68 грн.; № 805/2901/13-а від 20 травня 2013 року - 176 395,62 грн.; № 805/11078/13-а від 28 жовтня 2013 року - 210 401,45 грн.

15 липня 2010 року на підставі ст.57 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» УПФУ проведено списання сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених згідно зі ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на загальну суму 15 238 435,82 грн.

28 листопада 2011 року відповідачу розстрочена заборгованість в сумі 5 689 089,85 грн., але у зв’язку з несплатою підприємством розстрочених сум 07 жовтня 2011 року договір було розірвано. Підприємством повторно направлений лист про розстрочення заборгованості по пільговим пенсіям до 12 жовтня 2011 року, але у зв’язку з невиконанням відповідачем договору про розстрочення заборгованості 29 лютого 2012 року його було розірвано.

Станом на 09 квітня 2014 року ДП «Шахта «Лідієвка» має заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 1 в сумі 33 575 871,00 грн. та за Списком № 2 - 1 635 512,15 грн., що підтверджується даними особового рахунку відповідача.

З урахуванням наведеного УПФУ просило відмовити у відстроченні виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року.

Про дату, час і місце розгляду заяви про відстрочення виконання судового рішення сторони повідомлені належним чином (том 3, а.с.206-208).

10 квітня 2014 року через відділ діловодства та документообігу Донецького окружного адміністративного суду представники сторін надали клопотання про розгляд заяви в порядку письмового провадження (том 3, а.с.209).

З урахуванням наведеного та на підставі ч.2 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), розгляд заяви здійснено за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені сторонами обставини та надані ними докази, суд встановив наступне.

На підставі наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 28 грудня 2012 року № 1105 «Про створення шляхом виділу ДП «Шахта «Лідієвка», ДП «Шахта № 4-21» та ДП «Шахта «Моспінська» зі складу Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» виділений відокремлений підрозділ «Шахта «Лідієвка» і створено на її базі Державне підприємство «Шахта «Лідієвка» (том 3, а.с.192-193).

ДП «Шахта «Лідієвка» засноване на державній формі власності є правонаступником прав та обов’язків Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», пов’язаних з діяльністю відокремленого підрозділу «Шахта «Лідієвка», що передбачено п.1.1. статуту ДП «Шахта «Лідієвка» (том 1, а.с.9-11).

ДП «Шахта «Лідієвка» (ідентифікаційний код 38707754) зареєстроване у якості юридичної особи Реєстраційною службою Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку 23 травня 2013 року, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АА № 705161 та виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ № 898328 (том 1 а.с.7-8).

Згідно з Розподільчим балансом (Звіт про фінансовий стан) станом на 23 травня 2013 року зобов’язання ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», які стосувалися відокремленого підрозділу «Шахта «Лідієвка», в тому числі за судовими рішеннями про стягнення на користь УПФУ витрат на витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списками №№ 1 та 2, передані ДП «Шахта «Лідієвка» (том 3, а.с.217-222).

23 травня 2013 року виконуючим обов’язки директора ДП «Шахта «Лідієвка» виданий наказ за № 26 «Про зупинення ведення гірничих робіт з видобутку вугілля та проведенню гірничих виробіток». Наказ мотивований тим, що внаслідок виділення ДП «Шахта «Лідієвка» зі складу ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» змінений порядок фінансування шахти, яким не передбачена державна підтримка на покриття витрат на собівартість вугільної продукції; у зв’язку з неможливістю підтримки зношеного гірничого обладнання в безпечному стані, видачі гірничої маси на поверхню через зупинення скіпового підйому, обумовленого заборгованістю з оплати електричної енергії, виплати заробітної плати працівникам, задіяним у видобутку вугілля та проведенням гірничих виробіток, вирішено зупинити ведення гірничих робіт з видобутку вугілля та проведення гірничих виробіток (том 3, а.с.194).

Діяльність ДП «Шахта «Лідієвка» за 2013 рік була збитковою.

Так, Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) за 2013 рік свідчить про те, що чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив 127 000 грн., собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) – 4 029 000 грн., валовий збиток – 3 902 000 грн., чистий фінансовий результат – збиток, який дорівнює 9 752 000 грн. (том 3, а.с.198).

Відповідно до Балансу (Звіту про фінансовий стан) на 31 грудня 2013 року власний капітал ДП «Шахта «Лідієвка» становить -46 258 000 грн., в тому числі непокритий збиток -71 169 000 грн. (том 3, а.с.199).

Станом на 15 січня 2014 року заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у ДП «Шахта «Лідієвка» відсутня, позитивне сальдо розрахунків з бюджетом становить 320 765,05 грн., про що свідчить акт № 2315-20 від 15 січня 2014 року (том 3, а.с.216).

Фінансування ДП «Шахта «Лідієвка» здійснюється з Державного бюджету України за програмою «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості».

Згідно з п.п.3-4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 року № 236, бюджетні кошти використовуються з метою підвищення ефективності функціонування вугільної промисловості шляхом виконання робіт і здійснення заходів з підготовки до ліквідації вугледобувних, вуглепереробних підприємств і заходів з ліквідації (юридичної, фізичної) таких підприємств, забезпечення утримання водовідливних комплексів у безпечному стані.

Бюджетні кошти спрямовуються на: підготовку вугледобувних підприємств до ліквідації (підготовка до передачі або списання запасів вугілля, інших корисних копалин, гірничих виробок, обладнання та устаткування, що не використовуються під час виконання робіт, пов'язаних з фізичною ліквідацією вугледобувного підприємства; скорочення чисельності працівників; погашення заборгованості з виплати заробітної плати та соціальних виплат з відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю працівників під час виконання трудових обов'язків; оплату спожитої електричної енергії, безоплатне забезпечення побутовим вугіллям; оформлення державних актів на право постійного користування земельною ділянкою; забезпечення охорони навколишнього природного середовища та запобігання небезпечному впливу вугледобувного підприємства під час підготовки до ліквідації на діючі підприємства, будівлі, споруди, стан навколишнього природного середовища та здоров'я людей; розроблення проекту ліквідації та проведення державної експертизи); ліквідацію вугледобувних, вуглепереробних підприємств (фізична ліквідація зазначених підприємств, охорона навколишнього природного середовища, забезпечення гідроекологічної безпеки діючих підприємств і прилеглих територій; подолання негативних соціально-економічних наслідків ліквідації відповідно до затверджених в установленому порядку проектів їх ліквідації); утримання водовідливних комплексів, будівництво і реконструкція яких передбачені проектами ліквідації шахт, за умови, що забезпечення їх подальшого функціонування до вартості таких проектів не включено; виконання бюджетних зобов’язань минулих років, взятих на облік в органах Казначейства; централізовані заходи з погашення у 2013 році заборгованості за спожиту у минулих періодах електричну енергію.

План використання бюджетних коштів на 2014 рік (з урахуванням бюджетних зобов’язань минулих років, взятих на облік в органах казначейства), затверджений 14 березня 2014 року першим заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості України, передбачає виділення ДП «Шахта «Лідієвка» з Державного бюджету України за програмною класифікацією видатків та кредитування державного бюджету 1101070 «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості» коштів на наступні видатки: поточні видатки 55 711 800 грн., в тому числі на оплату праці та нарахування на заробітну плату 41 409 600 грн., на використання товарів і послуг 13 538 200 грн., на окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесених до заходів розвитку 5 000 грн., на соціальне забезпечення 9 000 грн. та на інші видатки 750 000 грн. Видатки на погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України Планом використання бюджетних коштів на 2014 рік не передбачені (том 3, а.с.195).

За даними Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області у ДП «Шахта «Лідієвка» відкриті три гривневі рахунки в ПАТ КБ «Приватбанк» та рахунок в ГУ ДКСУ у Донецькій області, призначений для виплати заробітної плати (том 3, а.с.212).

Зі змісту банківської виписки про рух коштів на гривневому рахунку 26005051816549, відкритому у ПАТ КБ «Приватбанк», слідує, що в період з 28 березня 2014 року по 31 березня 2014 року вхідних залишок коштів становив 17 267,99 грн., вихідний залишок – 924,45 грн.; обіг «прихід (Кт)» - 289,96 грн., обіг «видаток (Дт)» - 16 633,50 грн. (том 3, а.с.196-197). Станом на 07 квітня 2014 року залишок коштів на вказаному рахунку становить 0 грн. (том 3, а.с.214).

Відповідно до банківської виписки про рух коштів на гривневому рахунку 26052051813238, відкритому у ПАТ КБ «Приватбанк», станом на 07 квітня 2014 року залишок коштів на рахунку становить 0 грн. (том 3, а.с.213).

Зі змісту банківської виписки про рух коштів на гривневому рахунку 26044051802194, відкритому ПАТ КБ «Приватбанк», слідує, що станом на 07 квітня 2014 року залишок коштів на рахунку становить 0 грн. (том 3, а.с.215).

Вирішуючи по суті питання про відстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Згідно з ч.1 ст.36 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.

Підставою для застосування ч.1 ст.263 КАС України є наявність об’єктивних обставин, що ускладнюють або роблять неможливим застосування загального порядку виконання рішень.

Відстрочення виконання полягає у тому, що на вчинення виконавчих дій встановлюється перерва на точно визначений строк. При цьому для встановлення строку, на який може бути встановлена така перерва, суд повинен виходити з реальної можливості боржника після її закінчення сплатити суму боргу.

Відповідно до ч.ч.1, 3 ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Отже, вимоги про відстрочення мають бути належним чином обґрунтовані, а судове рішення за наслідками їх розгляду – мотивованими.

Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відстрочення виконання судового рішення має бути наслідком встановлення судом наявності підстав, які б ускладнювали його виконання, обов’язок доведення факту існування яких за приписами ст.71 КАС України покладений на заявника.

За висновком суду, ДП «Шахта «Лідієвка» довело належними та допустимим доказами наявність обставин, що об’єктивно ускладнюють виконання судового рішення, а саме: відсутність коштів на рахунках; збитковість підприємства за 2013 рік; відсутність бюджетного фінансування на погашення заборгованості перед УПФУ за програмою «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості» на 2014 рік; зупинення з 23 травня 2013 року, тобто з моменту створення підприємства, ведення гірничих робіт з видобутку вугілля та проведення гірничих виробіток, що виключає можливість отримання надходжень від власної господарської діяльності.

Суд виходить з того, що з огляду на фінансовий стан ДП «Шахта «Лідієвка» вжиття заходів примусового виконання не забезпечить реального виконання судового рішення та невідкладного погашення заборгованості перед УПФУ, натомість може погіршити існуючий стан цього підприємства.

Зокрема, у разі невиконання ДП «Шахта «Лідієвка» судового рішення у строк до семи днів з дня відкриття виконавчого провадження, передбаченого ч.2 ст.25 Закону України «Про виконавче провадження», за постановою державного виконавця відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про виконавче провадження» з боржника може бути стягнений виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню, який в даному випадку може становити до 513 604,50 грн.

Таким чином, наявні передбачені ч.1 ст.263 КАС України підстави для відстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року.

Задовольняючи заяву про відстрочення виконання судового рішення, суд має виходити з реальної можливості боржника виконати таке рішення після сплину строку або настання події, до якої відстрочене виконання.

З наданих суду письмових доказів слідує, що основним джерелом фінансування ДП «Шахта «Лідієвка» є кошти Державного бюджету України, які виділяються за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості». Видатки на погашення заборгованості перед УПФУ на 2014 рік Планом використання коштів не передбачені. Видобуток вугілля ДП «Шахта «Лідієвка» не здійснює.

Згідно зі ст.3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

Видатки державного бюджету України, в тому числі на фінансування вугільної промисловості, формуються на кожний рік Законом України «Про державний бюджет в України». Звітність щодо фінансового стану відповідача надана за 2013 рік.

Без врахування обсягів фінансування вугільної промисловості на 2015 рік та можливої зміни в фінансовому становищі підприємства за наслідками 2014 року, не можна стверджувати на майбутнє, що після закінчення поточного бюджетного періоду ДП «Шахта «Лідієвка» також буде неспроможне виконати постанову Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року.

Таким чином, заява ДП «Шахта «Лідієвка» про відстрочення виконання постанови Донецького окружного суду від 25 листопада 2013 року строком на один рік підлягає частковому задоволенню, а виконання вказаного судового рішення має бути відстрочене до 01 січня 2015 року, тобто до початку нового бюджетного періоду.

Керуючись ст.ст.11, 71, 159, 160, 165, 185, 186, 254, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ухвалив:

1. Заяву Державного підприємства «Шахта «Лідієвка» про відстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року по справі № 805/15501/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька до Державного підприємства «Шахта «Лідієвка» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій – задовольнити частково.

2. Відстрочити виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року по справі № 805/15501/13-а до 01 січня 2015 року.

3. В іншій частині заяву Державного підприємства «Шахта «Лідієвка» - залишити без задоволення.

4. Ухвала постановлена, складена і підписана в нарадчій кімнаті 10 квітня 2014 року.

5. Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

6. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

7. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

8. Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко Т.О.