8.4.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про подовження строку на усунення недоліків
17 квітня 2014 року ЛуганськСправа № 812/2390/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Солоніченко О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Міловського районного центру зайнятості до Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0000081222 від 17.02.2014,
ВСТАНОВИВ:
02 квітня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.
Ухвалою суду від 07 квітня 2014 року позов залишено без руху для усунення недоліків, шляхом сплати судового збору за заявлені немайнові та майнові вимоги у розмірі встановленому ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» на відповідний розрахунковий рахунок.
14 квітня 2014 року позивач частково усунув недоліки позовної заяви. Проте позивач, посилаючись на п. 34 ст. 4 Декрету КМУ № 7-93 «Про державне мито» та п.18 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий сбір», не сплатив судовий збір за заявлені майнові вимоги.
Як зазначалось ухвалою суду від 07 квітня 2014 року, відповідно до ч.1 ст. 89 КАС України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Статтею 2 Декрету КМУ № 7-93 «Про державне мито» визначено вичерпний перелік об'єктів справляння державного мита. При цьому судовий збір, який сплачується при зверненні до адміністративного суду з позовом до об'єктів справляння державного мита за цим Декретом не відноситься.
Відповідно до п. 34 ст. 4 Декрету КМУ № 7-93 «Про державне мито», від сплати державного мита звільняються Пенсійний фонд України, його підприємства, установи й організації; Фонд України соціального захисту інвалідів і його відділення, органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Тобто, судовий збір за подання адміністративного позову не входить до об'єктів справляння державного мита, встановлених Декретом КМУ № 7-93 «Про державне мито». Відтак, звільнення позивача від сплати державного мита, встановленого нормою п. 34 ст. 4 зазначеного Декрету, не звільняє позивача від сплати судового збору при зверненні до адміністративного суду з позовом.
Таким чином, нормами Декрету КМУ № 7-93 «Про державне мито» не передбачено звільнення позивача від сплати судового збору під час звернення до адміністративного суду із позовною заявою.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюється спеціальним Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлена ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру до адміністративного суду у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати на січень 2014 року встановлений у сумі 1218,00 грн.
Як вбачається з адміністративного позову, предметом позову є скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0000081222 від 17.02.2014 у сумі 1260,57 грн., яке прийнято контролюючим органом у відношенні Міловського районного центру зайнятості.
Таким чином, позовні вимоги про скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0000081222 від 17.02.2014 у сумі 1260,57 грн. є - майновими, оскільки вирішення судом вказаного спору стосується зобов'язань позивача, що виражені в грошовому еквіваленті, мають очевидний економічний характер, адже за результатами розгляду справи може призвести до збільшення чи зменшення активів позивача.
Виходячи з наведеного, розмір судового збору за звернення до адміністративного суду з майновими вимогами про скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0000081222 від 17.02.2014 має складати - 1827 грн.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір», встановлено пільги щодо сплати судового збору.
Відповідно до п. 18 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору звільняються Пенсійний фонд України та його органи; органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального захисту інвалідів і його відділення.
Доказів, що Міловський районний центр зайнятості відноситься до Пенсійного фонду України та його органів; органів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального захисту інвалідів і його відділення позивачем суду не надано.
Відповідно до п.20. ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», Міловський районний центр зайнятості, як орган праці та соціального захисту населення, звільняється від сплати судового збору лише у випадку звернення до адміністративного суду з позовом щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Зважаючи на викладене, Законом України «Про судовий збір» не передбачено звільнення позивача від сплати судового збору при зверненні до суду з позовом, вимоги якого не пов'язані з призначенням і виплатою всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Відтак, Міловський районний центр зайнятості при зверненні до адміністративного суду з позовом про скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0000081222 від 17.02.2014 має сплати судовий збір у розмірі, встановленому ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»
Водночас, суд зазначає, що відповідно до ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, виходячи з норм ст. 108 КАС України, суд вважає за необхідне подовжити строк для усунення недоліків, оскільки позивачем не було сплачено судовий збір за звернення до суду з позовом.
Керуючись ст. 108 КАС України,
УХВАЛИВ:
Подовжити строк для усунення недоліків за адміністративним позовом Міловського районного центру зайнятості до Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0000081222 від 17.02.2014 на 5 днів з моменту отримання даної ухвали, шляхом сплати в повному обсязі судового збору за заявлені майнові вимоги у розмірі встановленому ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» на розрахунковий рахунок:
Код ЄДРПОУ: 35079949
Одержувач: УДКСУ у м. Луганську
Банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області
Код ОКПО 37991503
МФО: 804013
Розрахунковий рахунок: 31213206784006
Код бюджетної
класифікації доходів: 22030001
символ: 206
Призначення платежу: судовий збір;
або надання суду доказів на підтвердження відношення Міловський районний центр зайнятості до Пенсійного фонду України та його органів; органів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального захисту інвалідів і його відділення.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Солоніченко