УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2014 року Справа № 15654/13/876
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Шавеля Р.М.,
суддів Костіва М.В. та Савицької Н.В.,
з участю секретаря судового засідання - Гнатик А.З.,
а також сторін (їх представників):
від позивача - Волович А.Ю.;
від відповідача - Карпа О.П.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівагропродукт» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2013р. в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівагропродукт» до Управління державної реєстрації Львівської міської ради, державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Карпи Олександри Петрівни про визнання протиправними рішення про залишення документів без розгляду та дій щодо вимагання додаткових документів для проведення реєстрації змін до установчих документів, -
В С Т А Н О В И Л А:
22.09.2011р. позивач Дочірнє підприємство /ДП/ «Львівагропродукт» Львівської громадської організації «Фонд сприяння екології України» звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати протиправним рішення Державного реєстратора Виконавчого комітету Львівської міської ради Карпи О.П., що оформлене у вигляді повідомлення № 1/ф від 30.06.2011р. про залишення документів без розгляду; визнати незаконними дії Державного реєстратора Виконавчого комітету Львівської міської ради Карпи О.П. щодо вимагання документів, які не передбачені ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»; зобов'язати відповідача Управління державної реєстрації Львівської міської ради застосувати до Державного реєстратора Виконавчого комітету Львівської міської ради Карпи О.П. заходи дисциплінарного стягнення у виді винесення догани; стягнути на користь позивача понесені судові витрати (а.с.3-6).
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2013р. в задоволенні заявленого позову відмовлено (а.с.108-112).
Не погодившись із винесеним судовим рішення, його оскаржив позивач Товариство з обмеженою відповідальністю /ТзОВ/ «Львівагропродукт», який покликаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить постанову суду скасувати і прийняти нове рішення, яким заявлений позов задоволити (а.с.116-117).
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що державним реєстратором безпідставно залишено без розгляду представлені позивачем документи для реєстрації зміни найменування юридичної особи, оскільки останньому був представлений повний пакет документів, при цьому впродовж 27.11.2008р.-30.06.2011р. єдиним установчим документом позивача був статут від 27.11.2008р., попередні редакції такого втратили свою чинність. Вказані твердження також відповідають роз'ясненням Головного управління юстиції у Львівській обл. № П-1055-06 від 16.09.2011р., Державної реєстраційної служби України № П-1145-7.2 від 12.09.2011р.
У зв'язку із реорганізацією шляхом перетворення Дочірнього підприємства «Львівагропродукт» Львівської громадської організації «Фонд сприяння екології України» в ТзОВ «Львівагропродукт», судом апеляційної інстанції в порядку ст.55 КАС України допущено заміну позивача його правонаступником - ТзОВ «Львівагропродукт» (а.с.61-69).
Також по причині передачі функцій з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій до підрозділів територіальних органів Міністерства юстиції судом апеляційної інстанції в порядку ст.55 КАС України допущено заміну відповідача державного реєстратора Виконавчого комітету Львівської міської ради Карпи О.П. його правонаступником - державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Карпою О.П. (надалі - державний реєстратор) (а.с.132-133).
Заслухавши суддю-доповідача по справі, представника позивача на підтримання поданої скарги, заперечення відповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у них доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції, ДП «Львівагропродукт» (ідентифікаційний код 30338070) як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа засноване на власності ТзОВ «МИГ» 17.05.1999р., підтвердженням чого є Статут підприємства (п.1 ст.1), державна реєстрація якого проведена 28.05.1999р. за № 14339, та свідоцтвом про державну реєстрацію, виданим Департаментом економічної політики та ресурсів Львівської міської ради 28.05.1999р. (а.с.7-18).
19.11.2008р. загальними зборами Львівської громадської організації «Фонд сприяння захисту екології України» затверджено нову редакцію статуту ДП «Львівагропродукт» (а.с.19).
Як вбачається з відмітки на титульному аркуші нової редакції статуту, 27.11.2008р. номер запису реєстраційної дії 1 415 105 0004 004085, проведена державна реєстрація змін до установчих документів (а.с.8).
27.11.2008р. Виконавчим комітетом Львівської міської ради видано свідоцтво про реєстрацію юридичної особи (серія А01 № 205815) Дочірнього підприємства «Львівагропродукт» Львівської громадської організації «Фонд сприяння захисту екології України» (ідентифікаційний код 30338070). Підставою заміни свідоцтва про державну реєстрацію вказана зміна найменування юридичної особи (а.с.22).
14.06.2011р. вищим органом позивача прийнято рішення про затвердження нової редакції статуту ДП «Львівагропродукт» (а.с.41, 42-50), у зв'язку з чим 30.06.2011р. державному реєстратору Карпі О.П. позивачем надано пакет документів для державної реєстрації вищезгаданої нової редакції статуту, а саме: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів позивача; примірник оригіналу рішення про внесення змін до установчих документів; документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригінал чинного статуту позивача у новій редакції, зареєстрованого 27.11.2008р.; два примірники нової редакції статуту позивача; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів; документ, що засвідчує повноваження представника позивача. Підтвердженням вищезазначеного слугує опис документів від 30.06.2011р., виданий державним реєстратором (а.с.39).
Вказані документи державний реєстратор залишив без розгляду, оскільки останні подані не у повному обсязі; правовою підставою таких дій вказав абз.4 п.1 ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», про що скерував відповідне повідомлення № 1/ф від 30.06.2011р. (а.с.51).
Розглядувані правовідносини регламентуються приписами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), згідно яких порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема:
перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці;
перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації;
внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру;
оформлення і видачу виписки з Єдиного державного реєстру.
Зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч.5 ст.8 цього Закону установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними органами державної влади.
Внесення змін до установчих документів юридичної особи оформляється окремим додатком або викладенням установчих документів у новій редакції. На титульній сторінці додатка до установчих документів юридичної особи робиться відмітка про те, що зазначені документи є невід'ємною частиною відповідних установчих документів.
З урахуванням наведеного, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про те, що до числа установчих документів позивача відноситься статут ДП «Львівагропродукт» ТзОВ «МИГ» від 17.05.1999р., державна реєстрація якого проведена 28.05.1999р. за № 14339. За таких обставин помилковими слід вважати доводи позивача про те, що в період з 27.11.2008р. до 30.06.2011р. єдиним установчим документом ДП «Львівагропродукт» був статут у редакції від 27.11.2008р., а статут від 28.05.1999р. та зміни до нього, викладені окремим додатком від 21.06.2002р., є такими, що втратили чинність.
Порядок проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи визначено положеннями ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», згідно яких для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;
примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;
оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;
два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;
документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.
За змістом вказаного Закону слідує, що до оригіналу установчого документа юридичної особи повинні додаватися усі зміни, чинні на дату подачі документів; також у випадку відсутності таких оригіналів належить надавати копію опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів.
Таким чином, 30.06.2011р. для проведення державної реєстрації змін до статуту ДП «Львівагропродукт» позивач не подав державному реєстратору оригіналів установчих документів, якими є статут ДП «Львівагропродукт» ТзОВ «МИГ» від 17.05.1999р., державна реєстрація якого проведена за № 14339 від 28.05.1999р.
За таких обставин державний реєстратор правомірно прийняв рішення про залишення поданих позивачем документів без розгляду згідно ч.11 ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» через подання документів не у повному обсязі.
Доводи апелянта в іншій частині на правомірність прийнятої постанови не впливають та висновків суду не спростовують.
Таким чином, заявлений позов є необґрунтованим та безпідставним, а тому не підлягає до задоволення з вищевикладених мотивів.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.94, ч.3 ст.160, ст.ст.195, 196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 254 КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівагропродукт» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2013р. в адміністративній справі № 2а-10425/11/1370 залишити без задоволення, а вказану постанову суду - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя: Р.М.Шавель
Судді: М.В.Костів
Н.В.Савицька