Справа №2а-133/09/0970
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2009 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Остап'юк С.В.
при секретарі Скора Н.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за участю:
представника позивача: Сухарського С. С.
за позовом: заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Івано-Франківській області
до відповідача: ОСОБА_1
про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі - 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
13 січня 2009 року прокурор м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Івано-Франківській області звернувся в суд з адміністративним позовом до приватного підприємцяОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 1700 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав. В обґрунтуванні посилається на те, що 25.09.2008 року посадовими особами регіонального управління контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Івано-Франківській області проведена перевірка підприємства роздрібної торгівлі кафе - «Корчма», якою встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Виявлені перевіркою факти є порушенням вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Виявлені порушення зафіксовані в акті за № 090125 від 25.09.2008 року. За наслідками розгляду вказаного акту 26.09.2008 року винесено рішення за №090077 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень за вчинені порушення. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень відповідачем добровільно не сплачена.
Відповідач в судове засідання не з'явився.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 25.09.2008 року посадовими особами регіонального управління контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Івано-Франківській області проводилась перевірка роздрібної торгівлі суб'єкта підприємницької діяльностіОСОБА_1 в кафе - «Корчма». В результаті перевірки виявлені порушення статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», що мали місце 01, 02 та 03 липня 2008 року, які зафіксовані в акті за № 090125 від 25.09.2008 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 26.09.2008 року позивачем в порядку статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» винесено рішення за №090077 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень .
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України врегульовані в Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідно до статті 15 Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
У відповідності до статті 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” ліцензією (спеціальний дозвіл) - є документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із видів діяльності протягом визначеного строку.
Як вбачається із акту № 090125 проведеної перевірки 25.09.2008 року та встановлено в судовому засіданні, відповідач здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями 01, 02 та 03 липня 2008 року без наявності ліцензії (а. с. 4).
Абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем роздрібна реалізація алкогольних напоїв повинна здійснюватись тільки за наявності ліцензії, реалізація алкогольних напоїв без наявності ліцензії є протиправною та такою, що порушує врегульований державою порядок обігу алкогольних напоїв.
Статтею 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державна податкова адміністрація України здійснює функції по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, участю у розробленні пропозицій щодо основних напрямів державної політики і проектів державних програм у сфері боротьби з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, організацією виконання актів законодавства у межах своїх повноважень, здійсненням систематичного контролю за їх реалізацією, узагальненням практики застосування законодавства, застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійсненням заходів по вилученню та знищенню або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищенню тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.
У відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України за №1698 від 14.11.2000 року у складі Державної податкової адміністрації створено Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи, у складі державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Севастополі - регіональні управління Департаменту з правами юридичної особи та їх територіальні підрозділи для здійснення контролю за додержанням законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Суд зазначає, що виявлення порушень діючого порядку реалізації алкогольних напоїв та застосування до відповідача фінансових санкцій здійснено уповноваженим на те суб'єктом владних повноважень.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету зОСОБА_1, АДРЕСА_1 адміністративно-господарських санкцій у розмірі - 1700 грн. за постановою про застосування фінансових санкцій за № 090077 від 26.09.2008 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рішенням про застосування фінансових санкцій за № 090077 від 26.09.2008 року зОСОБА_1, АДРЕСА_1 в дохід Державного бюджету на МФО 836014, УДК Івано-Франківської області, код одержувача 20568659, р/р 31112106700215, код бюдж. клас. 21081111, адміністративно-господарських санкцій у розмірі - 1700 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В. Остап'юк
Постанова складена в повному обсязі 20.02.2009 року.