ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/260/2011
17 квітня 2014 року 10год. 55хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Дорошенко Н.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Рівненській області в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог) про стягнення штрафу в розмірі 10880,00 грн.
Прокурор подав клопотання, яким просив справу розглянути за його відсутності (а.с.109).
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.66).
Представник третьої особи в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.48).
Відповідач заперечень на позов не подав, в судове засідання не прибув. Представник відповідача подав клопотання про розгляд справи за відсутності відповідача (а.с.51).
Враховуючи, що всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, відповідно до ч.4 ст.122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі статті 55 КАС України суд допускає заміну позивача Державна податкова інспекція у м. Рівне правонаступником - Державна податкова інспекція у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, наявними в матеріалах справи, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно зі ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
У відповідності до ст. 5 Закону "Про автомобільний транспорт" основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Відповідно до ч.10 ст.35 Закону України "Про автомобільний транспорт" на автобусні маршрути протяжністю понад 500 км у рейс повинні направлятися два водії.
Частиною 1 статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Відповідно до ч.2 ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" для регулярних пасажирських перевезень необхідно мати такі документи:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Суд встановив, що 15.12.2009 у м. Києві ТУ ГАТІ в м. Києві на ділянці дороги від пл.Вокзальної,1 по вул.Комінтеру до вул.Жилянської здійснено перевірку транспортного засобу Мерседес, номерний знак НОМЕР_1, результати якої оформлені актом, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень за маршрутом Київ-Рівне без оформленого документу про сплату транспортних послуг (а.с.36).
Також, 25.12.2009 в м. Києві ТУ ГАТІ в м. Києві на ділянці дороги від пл.Вокзальної,1 по вул.Комінтеру до перехрестя Скасаганського, здійснено перевірку транспортного засобу DAIMLER-CHRYSLER, номерний знак НОМЕР_1, результати якої оформлені актом, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень за маршрутом Київ-Рівне без оформленого договору із замовником транспортних послуг та документу про сплату транспортних послуг (а.с.25).
Крім цього, 30.12.2009 ТУ ГАТІ в Рівненській області на 323 км а/д Київ-Чоп здійснено перевірку транспортного засобу МВ 316 СДІ, номерний знак НОМЕР_2, результати якої оформлені актом № 156291, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км за маршрутом Рівне-Київ-Рівне здійснювалось одним водієм (а.с.33).
Також 31.12.2009 ТУ ГАТІ в Рівненській області на 323 км а/д Київ-Чоп здійснено перевірку транспортного засобу МВ 316 СДІ, номерний знак НОМЕР_3, результати якої оформлені актом № 156302, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км за маршрутом Рівне-Київ-Рівне здійснювалось одним водієм (а.с.29).
22.01.2010 у м. Києві ТУ ГАТІ в м. Києві на пл.Вокзальна,1 здійснено перевірку транспортного засобу Мерседес, номерний знак НОМЕР_1, результати якої оформлені актом, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень за маршрутом Київ-Рівне без оформленого документу про сплату транспортних послуг (а.с.17).
Крім цього, 18.02.2010 в м. Києві ТУ ГАТІ в м. Києві на ділянці дороги від ст.м.Вокзальної до вул.Вокзальної,1 здійснено перевірку транспортного засобу DAIMLER-CHRYSLER, номерний знак НОМЕР_1, результати якої оформлені актом, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень за маршрутом Київ-Рівне без оформленого документу про сплату транспортних послуг (а.с.12).
18.03.2010 ТУ ГАТІ в Рівненській області на 323 км+200 м а/д Київ-Чоп здійснено перевірку транспортного засобу МВ 316 СДІ, номерний знак НОМЕР_3, результати якої оформлені актом № 172110, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень за маршрутом Київ-Рівне без оформленого договору із замовником транспортних послуг (а.с.22).
Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
Згідно з абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм.
Відповідно до абз.12 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства.
На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567, винесено постанови № 0222 від 31.03.2010, №0171 від 09.03.2010, №0269 від 26.04.2010, №0121 від 08.02.2010, №0125 від 08.02.2010, №0123 від 08.02.2010, №0120 від 08.02.2010 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу загальною сумою 9520,00 грн. (а.с.8,13,19,23,26,30,34).
Крім того, за невиконання приписів №046995 та №046992 начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області винесено постанови № 0124 від 08.02.2010, №0122 від 08.02.2010 про застосування до відповідача штрафу загальною сумою 1360,00 грн. (а.с.28, 31).
Вказані постанови про накладення штрафу загальною сумою 10880,00 грн. оскаржувались відповідачем в судовому порядку.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 30.11.2010 у справі №2а-2590/10/1770 позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області за № 0713 від 04.09.2009, № 0760 від 21.09.2009, № 0820 від 12.10.2009, № 0821 від 12.10.2009, № 0887 від 19.11.2009, № 0964 від 21.12.2009, № 0123 від 08.02.2010, № 0125 від 08.02.2010, № 0126 від 08.02.2010, № 0223 від 31.03.2010, № 0822 від 12.10.2009, № 0963 від 21.12.2009, № 0120 від 08.02.2010, № 0121 від 08.02.2010, № 0171 від 09.03.2010, № 0222 від 31.03.2010, № 0965 від 21.12.2009, № 0122 від 08.02.2010, № 0124 від 08.02.2010. В частині визнання нечинною постанови № 0714 від 04.09.2009 Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області у позові відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.03.2014 постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 30.11.2010 у справі № 2а-2590/10/1770 скасовано та прийнято нову, якою відмовлено у задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 19.11.2010 у справі №2а-3605/10/1770, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.10.2013, постанова №0269 від 26.04.2010 залишена чинною.
На момент розгляду справи відповідачем штраф за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 10880,00 грн. не сплачено.
Відповідно до статті 121 Конституції України прокуратура України становить єдину систему, на яку покладається, зокрема, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Згідно зі ст.60 КАС України прокурор здійснює у суді представництво інтересів громадянина або держави у суді в порядку встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи, підтверджені належними та допустимими доказами, у зв'язку з чим підлягають до задоволення.
Відповідно до статті 94 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 10880,00 грн. (десять тисяч вісімсот вісімдесят гривень 00 коп.), який перерахувати в дохід Державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р №31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дорошенко Н.О.