ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17 квітня 2014 року м. Київ № 826/4981/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві про визнання незаконним та скасування рішення відповідача, -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва 14 квітня надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві (далі - відповідач) про визнання незаконною та скасування постанови відповідача від 01 квітня 2014 року № 120/14/7/26-12/0104/0211 про накладення на позивача штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у розмірі 12180,00 грн. (далі - оскаржувана постанова).
Так, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно до підпункту 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (далі - Закон), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно зі ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" з 01 січня 2014 року установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1218,00 грн.
Відповідно до роз'яснення Вищого адміністративного суду України № 165/11/13-12 від 18 січня 2012 року щодо застосування підпункту 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону, адміністративними позовами майнового характеру, зокрема, є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Тобто, звернена до суду вимога про визнання незаконною та скасування оскаржуваної постанови відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком якої є зміна складу майна позивача, є майновою, тому подана до суду позовна заява - майнового характеру.
Отже, позивачу за подання до суду позовної заяви, з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати та майнових вимог, належить сплатити судовий збір у розмірі 1827,00 грн.
При цьому, згідно з ч. 3 ст. 4 Закону, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Однак, у ході розгляду позовної заяви та доданих до неї документів судом виявлено, що до позовної заяви позивачем додано документ про сплату судового збору не у повному обсязі, що суперечить ст. 106 КАС України, якою встановлено вимоги до позовної заяви.
Зокрема, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 73,08 грн., що підтверджується відповідною квитанцією.
Крім того, у позовній заяві не зазначено дати її підписання.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного суд прийшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду: 1) оригіналу документу про доплату судового збору у належному розмірі на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689"; 2) письмової заяви із зазначенням дати підписання позовної заяви.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві про визнання незаконним та скасування рішення відповідача.
Копію ухвали направити позивачу (вручити його уповноваженому представнику) та надати йому для усунення виявлених недоліків триденний строк із дня одержання копії ухвали, роз'яснивши, що позовна заява повертається позивачу, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС України, та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені ст. 254 КАС України.
Суддя В.М. Данилишин