Постанова № 38285832, 16.04.2014, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2014
Номер справи
824/1615/14-а
Номер документу
38285832
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2014 р. справа № 824/1615/14-а

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора Садгірського району м. Чернівці в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" до спільного українсько-французького підприємства товариство з обмеженою відповідальністю "БФБ" про стягнення штрафу, –

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Садгірського району м. Чернівці (далі - прокурор) діючи в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" (далі - позивач або ДП "НЕК Укренерго") звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з спільного українсько-французького підприємства товариство з обмеженою відповідальністю "БФБ" (далі - відповідач або ТОВ "БФБ") заборгованість у сумі 6800 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що на ТОВ "БФБ" за порушення законодавства про електроенергетику постановою №06/40-50-1-ПШ від 08.01.2014 року накладено штраф у розмірі 6800,00 грн., який в строки встановлені законом не сплачений. Не сплата штрафу у встановленні законом строки обумовила звернення до суду із зазначеним позовом.

Судом, у відповідності до вимог ч. 3 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) застосовано скорочене провадження в справі про що відповідачу направлено відповідну ухвалу та запропоновано подати заперечення на позов, або заяву про визнання позову. Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі направлялась відповідачу за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, однак повернулось до суду з відміткою "за зазначеною адресою не проживає".

Відповідач заяву про визнання позову або заперечення на позовну заяву не надіслав.

Оскільки заперечень з боку відповідача не надходило, суд, згідно п.2, ч.5, ст.183-2 КАС України, розглядає справу у порядку скороченого провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені обставини, які є достатніми для ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, відповідно до пункту 1.1 Положення про відокремлений підрозділ “Держенергонагляд у Західному регіоні” ДП “НЕК “Укренерго”, затвердженого 21.03.2006 року, та додатком № 1 до нього відокремлений підрозділ “Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні” є відокремленим підрозділом ДП “НЕК “Укренерго”, а Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Чернівецькій області є структурним підрозділом відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Південно - Західному регіоні” ДП “НЕК “Укренерго”. Як передбачено пунктом 4.1.11 вказаного Положення, відокремлений підрозділ “Держенергонагляд у Південно - Західному регіоні” ДП “НЕК “Укренерго” має право здійснювати позовну роботу, спрямовану на виконання покладених на Держенергонагляд у Західному регіоні функцій, брати участь у веденні в адміністративних судах справ з питань діяльності Держенергонагляду у Південно - Західному регіоні. Крім цього, прокурор, в силу положень ст.36-1 Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 р., №1789-ХІІ та ст.60 КАС України має право на пред’явлення позову до суду в інтересах держави. Отже з викладеного слідує, що до суду із цим позовом звернулась особа, яка наділена необхідною адміністративною процесуальною правосуб’єктністю.

Відповідно до ст.9 Закону України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 р., № 575/97-ВР (далі - Закон №575) інспектори з державного енергетичного нагляду мають право у т.ч. видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії, теплових, тепловикористовувальних установок та мереж, а також стосовно приведення технічного стану електричних, теплових, тепловикористовувальних установок та мереж, засобів обліку, контролю і регулювання виробництва, постачання та споживання енергії, організації їх експлуатації у відповідність із вимогами нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання споживачів енергії, теплових, тепловикористовувальних установок та мереж.

Згідно із ч.3 ст.27 Закону №575 суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до ч.4 цієї ж статті Закону №575 національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови або розпорядження про накладення штрафів за встановленою формою.

Судом встановлено, що державним інспектором енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Чернівецькій області проведена перевірка виконання відповідачем припису інспектора Держенергонагляду у Чернівецькій області № 06/40-50-16-ПР від 04.10.2013 р. про усунення порушень законодавства в галузі електроенергетики, про що складено акт перевірки (протокол) № 06/40-50-4-АП від 24.12.2013 р., яким встановлено ухилення від виконання вказаного припису

На підставі акту перевірки (протоколу) № 06/40-50-4-АП від 24.12.2013 року за ухилення від виконання припису № 06/40-50-16-ПР від 04.10.2013 р. інспекцією Держенергонагляду у Чернівецькій області винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення законодавства про електроенергетику №06/40-50-1-ПШ від 08.01.2014 р., якою на ТОВ "БФБ" накладено штраф в розмірі 6800,00 грн.

Дослідженням матеріалів справи встановлено, що відповідач дану постанову отримав, у судовому порядку її не оскаржив.

Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312 (з наступними змінами та доповненнями) визначено порядок накладення НКРЕ, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Пунктами 3, 7 - 10 зазначеного Положення передбачено, що накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право: НКРЕ; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду (додаток 3). Постанова або розпорядження про накладення штрафу складається у двох примірниках. Перший примірник постанови або розпорядження залишається в органі, який її оформив. Другий примірник у 3-денний термін після оформлення постанови або розпорядження надсилається (видається повноважному представнику) для сплати штрафу суб'єкту господарювання. Суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Згідно із ч.6 ст.27 Закону №575 суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Таким чином, оскільки постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику №06/40-50-1-ПШ від 08.01.2014 р. у встановленому законодавством порядку не скасована та є чинною, відповідач не надав доказів сплати штрафу, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з спільного українсько-французького підприємства товариство з обмеженою відповідальністю "БФБ" на користь Державного бюджету України штрафу в розмірі 6800,00 грн. підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 КАС України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов прокурора Садгірського району м. Чернівці в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" до спільного українсько-французького підприємства товариство з обмеженою відповідальністю "БФБ" про стягнення штрафу – задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з спільного українсько-французького підприємства товариство з обмеженою відповідальністю "БФБ" (код ЄДРПОУ 30671470) заборгованість за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп. до Державного бюджету України на р/р 31111106700002 ГУДКСУ в Чернівецькій області, МФО 856135, код ЄДРПОУ 37978173, код платежу 21081100).

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Анісімов