Ухвала суду № 38283704, 10.04.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2014
Номер справи
2605/12305/12
Номер документу
38283704
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2605/12305/12 Головуючий у 1-й інстанції: Шумейко О.І. Суддя-доповідач: Троян Н.М.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 квітня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Троян Н.М.,

суддів - Костюк Л.О., Твердохліб В.А.,

за участю секретаря - Костюченка М.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Оболонського районного суду міста Києва від 05 жовтня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И Л А:

Постановою Оболонського районного суду міста Києва від 05 жовтня 2012 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.

Позивач, не погоджуючись із зазначеною постановою, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить суд скасувати постанову та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як свідчать обставини справи, позивач в 2007 році народила сина, у зв'язку з чим перебуває на обліку у відповідача та отримує державну соціальну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130-144 грн.

У листопаді 2007 року ОСОБА_2 звернулась в суд з адміністративним позовом, в якому, в якому просила здійснити перерахунок та призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, у відповідності до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 квітня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 серпня 2009 року, позов задоволено частково: зобов'язано здійснити перерахунок та призначити державну допомогу сім'ям з дітьми з 27 серпня по 28 грудня 2007 року.

В результаті касаційного перегляду наведених рішень, Вищим адміністративним судом України прийнято рішення про зміну постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 квітня 2008 року, а саме абзацу 2 резолютивної частини постанови викласти в новій редакції: «Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Оболонської районної у місті Києві нарахувати та виплатити ОСОБА_2 недоплачену суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до статті 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»в розмірі прожиткового мінімуму, встановленому статтею 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» на одну працездатну особу, з 27 серпня по 31 грудня 2007 року».

Змінюючи постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 квітня 2008 року суд касаційної інстанції виходив з того, що в період з 9 липня по 31 грудня 2007 року відповідач був зобов'язаний нараховувати та сплачувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, встановленому статтею 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».

Вважаючи порушенням своїх прав з боку відповідного соціального органу та з метою їх відновлення ОСОБА_2, шляхом зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити недоплачену суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 01.01.2008 по 06.04.2010, звернулась за захистом до суду 30 липня 2012 року..

Відмовляючи у задоволені адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що допомога по догляду за дитиною ОСОБА_2 виплачувалась правомірно, а в діях відповідача відсутня протиправність.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на таке.

Допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

На даний час діє порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001р. № 1751 (із змінами та доповненнями), в якому ст. 22 передбачено: пункт 1.- відповідно до ст. 15 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень (аналогічна правова позиція викладена зокрема в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2012 року у справі за № К/9991/73630/11).

Положення п.23 розділу II Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р. № 107-VI, яким було внесено зміни до Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» не був предметом розгляду в Конституційному Суді України, а тому дана редакція є чинною і на даний момент.

Підсумовуючи наведені норми чинного законодавства та враховуючи обставини справи, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції щодо відсутності правових підстав для задоволення позовних вимог, адже виплата державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, прямо передбачено наведеною постановою Уряду.

Враховуючи, що згідно до частини першої ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Відповідно до статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими; 3) невідповідність висновків суду обставинам справи; 4) порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання, а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу.

Приймаючи до уваги те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду доводами апелянта не спростовані, колегія суддів дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення апеляційної скарги.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення, а постанову Оболонського районного суду міста Києва від 05 жовтня 2012 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя: Н.М. Троян

Судді: Л.О. Костюк

В.А. Твердохліб

.

Головуючий суддя Троян Н.М.

Судді: Костюк Л.О.

Твердохліб В.А.