ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2014 року Справа № 803/615/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1000,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Міндоходів у Волинській області звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, було встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від розміру мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої та факт неведення обліку товарів за місцем реалізації та зберігання.
Рішенням від 1 жовтня 2013 року №030369-21 на відповідача накладено фінансову санкцію за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої у розмірі 5000,00 грн. Зазначене рішення в судовому чи адміністративному порядку відповідач не оскаржував, фінансову санкцію частково сплатив в сумі 4000,00 грн., а відтак позивач просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію у розмірі 1000,00 грн.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 1 квітня 2014 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, яка разом з витягом про процесуальні права була направлена відповідачу за адресою, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та була вручена особисто 4 квітня 2014 року (а.с.20).
Від відповідача у встановлений судом строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 22 січня 2013 року зареєстрований як фізична особа-підприємець, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АБ №934335 (а.с.13).
З матеріалів справи слідує, що 20.08.2013 року на підставі наказу від 16.08.2013 року №215 (а.с.9) та направлень на проведення фактичної перевірки від 16.08.2013 року №000029 та №000030 (а.с.7-8) працівниками відділу контролю за виробництвом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та акцизного податку Головного управління Міндоходів у Волинській області було проведено фактичну перевірку дотримання вимог чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці магазину, розташований за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1.
За результатами перевірки складено акт №10/21-02/НОМЕР_1 від 21.08.2013 року (а.с.5-6), в якому зафіксовано, що під час проведення перевірки встановлено факт роздрібної торгівлі відповідачем алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, чим порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв". Також встановлено факт неведення обліку товарів за місцем реалізації і зберігання, чим порушено п.12 ст. 3, ст. 6 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 року "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265/95-ВР).
20 серпня 2013 року в магазині, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, було придбано згідно чека №1314 одну пляшку вермуту з коньяком "Слива", 0,5 л., міцністю 18% об. спирту, за ціною 12,00 грн., яка є нижчою від встановленої мінімальної роздрібної ціни на вермут ємністю 0,5 л., чим порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" (із змінами), згідно якої мінімальна роздрібна ціна вермуту 0,5 л. повинна бути не нижче 12,86 грн.
Перевіркою контрольних стрічок z-звітів електронного журналу встановлено факт реалізації 05.05.2013 року згідно чека №271 та 09.05.2013 року згідно чека №290 коньяку "Ай-Петрі" 3 зірочки, ємністю 0,5 л. за ціною 23,75 грн. (мінімальна роздрібна ціна повинна бути не нижче 38,90 грн.).
На придбані алкогольні напої підприємцем було надано накладну №1291 від 28.03.2013 року, згідно якої постачальником товару є ТОВ "Агро-Дар".
Як слідує з матеріалів справи, рішенням Головного управління Міндоходів у Волинській області від 1 жовтня 2013 року №030369-21 на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 накладено штрафну санкцію за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої у розмірі 5 000,00 грн. (а.с.12).
Статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" визначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.
Фінансова санкція за дане порушення відповідачем буде становити 5000,00 грн., оскільки 100% вартості проданого товару, виходячи із мінімальних роздрібних цін становить 103,52 грн., що менше 5000,00 грн.
Відповідно до частини п'ятої статті 17 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
На час розгляду справи відповідач сплатив фінансову санкцію в розмірі 4000,00 грн., що підтверджується листом Луцької ОДПІ від 13 березня 2014 року №676/8/03-18-21-08 та квитанцією від 20 березня 2014 року №ВVO123/914649.1. Заборгованість на даний час становить 1000,00 грн.
Аналізуючи вищевикладене, та враховуючи те, що рішення про застосування фінансових санкцій підприємцем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось і на час розгляду справи є чинним, відповідач частково сплатив фінансову санкцію, суд прийшов до висновку про підставність позовних вимог позивача про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 1000,00 грн. фінансових санкцій.
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.
Отже, дану постанову суду слід звернути до негайного виконання.
Керуючись статтями 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (43018, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України (банк ГУДКСУ у Волинській області МФО 803014 н/р 3111010670000, отримувач коштів УК у м. Луцьку, 21081100, ідентифікаційний код одержувача 38009628, код виду сплати 135) заборгованість по фінансових санкціях в сумі 1000,00 (однієї тисячі) грн. 00 коп.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Д. Ковальчук