Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
15 квітня 2014 р. № 820/3492/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волкова Л.М. розглянувши у приміщенні суду в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Апкар" про стягнення суми,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Апкар» (61125, м. Харків, вул. Краснодонська 18, р/р 26007000078043 ПАТ «Укрсоцбанк» м. Київ, МФО 300023, код 33290849) у дохід держбюджету штраф у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. Одержувач: р/р 31111106700008 відкритий на УДКСУ у Жовтневому районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999612, код платежу до держбюджету 21081100.
В обґрунтування позовних вимог позивачем в позові зазначено наступне. 17.06.2013 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергетики (НТЕС-7) Товариства з обмеженою відповідальністю "Апкар", про що було складено Акт № 07/10-37-872. За результатами обстеження відповідачеві було видано обов’язковий до виконання припис № 07/10-37-872 від 17.06.2013р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що встановлено актами перевірок (протоколом) № 07/10-37-1530 від 05.11.2013 року та № 07/10-37-060 від 19.11.2013 року. Позивачем до відповідача було накладено штраф у розмірі 1700 грн., про що було винесено постанову № 07/10-02-081 від 26.11.2013 року, який до теперішнього часу залишається несплаченим.
Представник позивача в судове засідання, призначене на 15.04.2014р. не прибув, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання, призначене на 15.04.2014р. не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою внесеною до ЄДРЮОФОП, але поштове відправлення було повернуто до суду, у зв’язку з закінченням терміну зберігання.
Відповідно до ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд вважає, що перешкод для розгляду справи немає, а саме: відсутня потреба заслухати свідка чи експерта; особи, які беруть участь у справі, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а тому справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Апкар" зареєстровано як юридична особа.
Судом встановлено, що відносини що виникають з питань виробництва, передачі, розподілу, постачання і використання енергії, забезпечення енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі, регулюються Законом України «Про Електроенергетику».
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про Електроенергетику» державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики. Предметом державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, передачею, розподілом та постачанням енергії, а також з використанням енергії для власних потреб суб'єктами електроенергетики та споживачами енергії в частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічної експлуатації енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії усунення виявлених порушень вимог законодавства.
Як встановлено судом, державним інспектором з енергетичного нагляду в присутності уповноваженої особи суб’єкта господарювання ТОВ "Апкар", була проведена перевірка з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії (НТЕС-7), за результатами якої був складений Акт № 07/10-37-872 від 17.06.2013 року (а.с. 6-13). Акт перевірки підписаний уповноваженою особою без заперечень, примірник акту уповноважена особа отримала, що підтверджується її підписом на примірнику акту (а.с. 12).
На підставі висновків акту перевірки, керуючись ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» державним інспектором з енергетичного нагляду 17.06.2013р. був винесений Припис № 07/10-37-872 (а.с. 14-16), яким ТОВ "Апкар" зобов’язувалось усунути виявлені вході перевірки недоліки до 17.09.2013 року, який був отриманий відповідачем, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на примірнику припису № 07/10-37-872 (а.с. 16).
У вказаний строк відповідачем не було усунуто недоліки встановлені Актом № 07/10-37-872 від 17.06.2013 року.
05.11.2013 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області була здійснена спроба провести перевірку виконання вимог припису № 07/10-37-872 від 17.06.13 р., але державного інспектора не було допущено до перевірки, про що складено акт № 07/10-37-1530 та видано припис № 07/10-37-1530 від 05.11.13 р., яким ТОВ «Апкар» повідомлено про необхідність усунення виявлених вході перевірки 17.06.2013 року недоліків до 19.11.2013 року.
Акт перевірки № 07/10-37-1530 та припис № 07/10-37-1530 від 05.11.13р були направлені відповідачу поштою та ним отримані 11.11.2013 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 20).
У вказаний строк відповідачем не було усунуто недоліки встановлені Актом № 07/10-37-872 від 17.06.2013 року.
19.11.2013 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області була здійснена спроба провести перевірку виконання вимог припису № 07/10-37-872 від 17.06.13 р., але державного інспектора не було допущено до перевірки, про що складено акт (протокол) № 07/10-37-060 від 19.11.2013 року, який був направлений відповідачу поштою.
Відповідно до висновків Акту № 07/10-37-060 від 19.11.2013 року було встановлено не усунення порушень вимог діючого законодавства суб’єктом господарювання, встановлених Актом № 07/10-37-872 від 17.06.2013 року та зобов’язаних щодо їх усунення Приписом № 07/10-37-872 від 17.06.2013 року (а.с. 14).
На підставі вказаного акту перевірки старшим державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області за погодженням з радою інспекції Держенергонагляду у Харківській області було винесено постанову № 07/10-02-081 від 26.11.2013р. про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 1700 грн. (а.с. 23), Вказана постанова № 07/10-02-081 буда надіслана відповідача поштою та ним отримана 02.12.2013 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи ТОВ «Апкар» на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 26).
Згідно з ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 10 Постанови КМУ "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" від 21.07.1999р. № 13 суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику та сфери теплопостачання № 07/10-02-081 від 26.11.2013р. відповідачем в судовому порядку оскаржена не була.
Таким чином, суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача штрафу у розмірі 1700грн. за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач правом участі у судовому засіданні не скористався, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. Закону України «Про електроенергетику», Постановою КМУ "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" від 21.07.1999р. № 13, ст.ст. 2, 3, 9, 11, 94, 122, 160, 161, ст.ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Апкар" про стягнення суми– задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Апкар» (61125, м. Харків, вул. Краснодонська 18, р/р 26007000078043 ПАТ «Укрсоцбанк» м. Київ, МФО 300023, код 33290849) у дохід держбюджету штраф у сумі 1700 (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) грн., одержувач: р/р 31111106700008 відкритий на УДКСУ у Жовтневому районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999612, код платежу до держбюджету 21081100.
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Волкова Л.М.