Справа № 524/7925/13-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.04.2014 року м.Кременчук
Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:
головуючого - судді - Андрієць Д.Д.
за участю секретаря Бєлєнького О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, головного спеціаліста Управління земельних ресурсів Кременчуцької міської ради Пономаренко Лариси Володимирівни про визнання протиправними дій та розрахунку шкоди ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Автозаводського районного суду м.Кременчука з позовом до Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, головного спеціаліста Управління земельних ресурсів Кременчуцької міської ради Пономаренко Л.В. про визнання протиправними дій та розрахунку шкоди.
Просив суд визнати протиправними дії головного спеціаліста Управління земельних ресурсів Кременчуцької міської ради Пономаренко Л.В. щодо здійснення розрахунку розміру шкоди в сумі 81526, 96 грн. заподіяної директором ПАТ «ВЕПР» ОСОБА_1 Кременчуцькій міській раді Полтавської області за фактичне використання земельної ділянки площею 3877 кв.м. з 01.02.2011 року по червень 2012 року. Визнати протиправним та скасувати розрахунок розміру шкоди заподіяної Кременчуцькій міській раді Полтавської області ОСОБА_1 (втрати бюджету) в розмірі 81526, 96 грн. за фактичне використання земельної ділянки площею 3877 кв.м. з 01.02.2011 року по червень 2012 року.
Судом на вирішення учасників процесу було поставлено питання про необхідність закриття провадження по справі відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 КАС України.
Суд вислухавши думку позивача і його представника, які заперечували проти закриття провадження у справі, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пункт 1 частини 1 статті 3 КАС України визначає, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до статті 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до посадової інструкції головного спеціаліста сектору оренди Управління земельних ресурсів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області Пономаренко Л.В. веде базу даних програми АКРП (аналіз контролю ресурсних платежів), відповідно до якої проводить нарахування орендної плати за землю та видає розрахунки орендної плати для сплати податку.
Таким чином, відповідач Пономаренко Л.В. під час виконання своїх функціональних обов'язків не здійснює владні управлінські функції.
За таких обставин, спірні правовідносини, що виникли з приводу складання розрахунку орендної плати спеціалістом сектору оренди Управління земельних ресурсів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області Пономаренко Л.В. не пов'язані із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що позовних вимог до Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області ОСОБА_1 не висуває, суд вважає за необхідне відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 КАС України, закрити провадження у справі, оскільки дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 157,165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Закрити провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, головного спеціаліста Управління земельних ресурсів Кременчуцької міської ради Пономаренко Лариси Володимирівни про визнання протиправними дій та розрахунку шкоди.
Роз'яснити позивачу, що він має право звернутись за захистом свої інтересів в порядку цивільного судочинства, а при наявності публічно-правового спору в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти діб з дня її проголошення.
Суддя: