Постанова № 38253653, 10.04.2014, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2014
Номер справи
810/1875/14
Номер документу
38253653
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 квітня 2014 року № 810/1875/14

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Києві адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Ставищенському районі Київської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

УПФ України у Ставищенському районі Київської області звернулось до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з ФОП ОСОБА_2 заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4 254,25 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач має перед УПФ України у Ставищенському районі Київської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012-2013 роки в сумі 4254,25 грн.

Ухвалою суду від 21.03.2014 відкрито провадження у справі №810/1875/14, розгляд якої відповідно до статті 183-2 КАС України здійснюється у порядку скороченого провадження.

Одночасно вказаною ухвалою суду відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати через відділ документообігу суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.

Копію вказаної ухвали суду надіслано відповідачу на адресу, яку зазначено у даному позові та у копії Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, доданої до позовної заяви.

До суду 02.04.2014 повернулось поштове відправлення, направлене на адресу відповідача, згідно якого відповідач 28.03.2014 отримав копію ухвали суду від 21.03.2014. Проте, письмові заперечення відповідача проти позову не надійшли, тому справа вирішується судом за наявними матеріалами.

Дослідивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) є фізичною особою-підприємцем та відповідно до вимог Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Управлінням Пенсійного фонду України у Ставищенському районі Київської області на підставі ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» сформовано вимоги про сплату боргу від 19.02.2013 № Ф-40 на суму 3 075,81 грн., від 29.04.2013 № Ф-109 на суму 1 194,03 грн. та від 25.07.2013 № Ф-154 на суму 1 194,03 грн.

Відповідно до розрахунків, доданих до позовної заяви, розмір заборгованості зі сплати єдиного внеску сформований та підлягає сплаті за період квітня 2012 року - червня 2013 року включно, що разом становить 5 843,49 грн.

У зв'язку з несвоєчасним поданням відповідачем звіту про нарахування єдиного внеску за 2012 рік, органом Пенсійного фонду прийнято рішення від 09.04.2013 № 132 про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання звітності на суму 170,00 грн.

У той же час, відповідачем самостійно частково сплачено суму єдиного внеску у розмірі 1759,24 грн., у зв'язку з чим заборгованість становить 4 254,25 грн.

Залишок суми єдиного внеску відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачено, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Спеціальний законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Згідно із ст. 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-VІ), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону № 2464-VІ платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

з матеріалів справи слідує, що відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Ставищенському районі Київської області та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до пунктів 1, 4 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VІ платник єдиного внеску, зокрема, зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VІ, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Частиною 12 ст. 9 Закону № 2464-VІ передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно ст. 1 Закону № 2464-VІ сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом, визнається недоїмкою по сплаті єдиного внеску.

Функції із забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску в силу ст.12 Закону № 2464-VІ покладаються на Пенсійний фонд України.

Згідно ч. 1 ст. 13 цього Закону Пенсійний фонд України та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску та застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Відповідно до ст. 25 Закону № 2464-VІ у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків, платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VІ територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Абзацами 3 та 4 ч. 4 ст. 25 зазначеного Закону встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Згідно абз. 6 ч. 14 ст. 25 Закону № 2464-VІ у разі, якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Вказані вимоги про сплату боргу отримані відповідачем, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення рекомендованих поштових відправлень.

Будь-яких доказів їх судового чи адміністративного оскарження суду не надано, тому сума заборгованості вважається узгодженою.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи те, що заборгованість у сумі 4254,25 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69-72, 158-163, 183-2, 256 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України у Ставищенському районі Київської області (ідентифікаційний код 22200662) заборгованість у сумі 4 254 (чотири тисячі двісті п'ятдесят чотири) грн. 25 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лапій С.М.