ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
15 квітня 2014 рокум. Ужгород№ 807/828/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гебеш С. А.
при секретарі судових засідань - Приходько Т.В.
сторони в судове засідання не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Агроторгового підприємства радгосп-завод "Мукачівський" про стягнення податкового боргу, третя особа на стороні позивача - Мукачівське управління державної Казначейської служби України Закарпатської області, -
В С Т А Н О В И В:
Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Агроторгового підприємства радгосп-завод "Мукачівський" про стягнення податкового боргу, третя особа на стороні позивача - Мукачівське управління державної Казначейської служби України Закарпатської області.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що станом на день звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість перед державним бюджетом за бюджетною позичкою згідно Постанови КМУ №220 в сумі 8230,18 грн. (код платежу 00263200) в т.ч. пені - 1030,18 грн., та Постанови КМУ № 1953 в сумі 2447,69 грн. (код платежу 00263300) в т.ч. пені 447,69 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, однак в прохальній частині позовної заяви п.3 позивач просить суд розглянути справу за відсутності представника позивача.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, письмових заперечень із доказами суду не надав, про причини своєї неявки суд не повідомляв, хоча належним чином повідомлявся судом про дату, час та місце судового розгляду.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, однак надіслав на адресу суду клопотання, яким просить суд розглянути справу за відсутності представника третьої особи на основі наявних в матеріалах справи доказах.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів даної адміністративної справи Агроторгове підприємство радгосп-завод "Мукачівський" згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та згідно Довідки з ЄДРПОУ №1720 від 11.07.2005 року зареєстроване та знаходиться за адресою: 89600, Закарпатська область, м.Мукачево, вул.Духновича, 89, ідентифікаційний код - 00413794, що підтверджується відповідними копіями, які наявні в матеріалах даної адміністративної справи.
Відповідно до довідки податкового органу ф.№4-ОПП від 06.07.2005 року №4608 відповідач взятий на облік в Мукачівську ОДПІ з 04.10.1995 року за №175, що підтверджується копією відповідної довідки, яка наявна в матеріалах даної адміністративної справи.
Станом на день звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість перед державним бюджетом за бюджетною позичкою згідно Постанови КМУ №220 в сумі 8230,18 грн. (код платежу 00263200) в т.ч. пені - 1030,18 грн., та Постанови КМУ № 1953 в сумі 2447,69 грн. (код платежу 00263300) в т.ч. пені 447,69 грн., яка виникла у зв'язку із наступним.
Так, як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів справи згідно договору від 03 квітня 1998 року №18 про надання фінансової безвідсоткової допомоги по забезпеченню підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно - польових робіт в 1998 відповідачу було надано позику в розмірі 10000,00 грн. на проведення комплексу робіт відповідно до Постанови КМУ №220 від 26.02.1998 року.
Крім того, суд також вважає за необхідне зазначити, що згідно договору від 12 лютого 1999 року №18 про надання фінансової безвідсоткової допомоги по забезпеченню підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно - польових робіт в 1999 відповідачу було надано позику в розмірі 2000,00 грн. на проведення комплексу робіт відповідно до Постанови КМУ №1953 від 10.12.1998 року.
Відповідно до Протоколу №16 від 02.07.2002 року заборгованість відповідача становить 7200,00 грн. та згідно протоколу №19 від 02.07.2002 року заборгованість відповідача становить 2000,00 грн.
Облік заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993 - 1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості здійснюється відповідно до Порядку затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 року №174 (далі - Порядок).
Так, відповідно до п. 15 Порядку прострочена заборгованість за кредитами, бюджетними позичками / фінансовою допомогою, яка не погашена боржником протягом 30 календарних днів після настання строку платежу, а також нарахована на суму простроченої заборгованості за кредитом, бюджетною позичкою/фінансовою допомогою пеня стягуються в установленому законодавством порядку територіальними органами Міндоходів за місцем реєстрації боржника відповідно до подання територіальних органів Державної казначейської служби, яке подається у строки, визначені пунктом 10 цього Порядку за встановленою згідно з додатком 1 формою.
Облік простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою ведеться органами Державної казначейської служби у валюті бюджетної позички/фінансової допомоги, в якій вони надані.
З метою примусового стягнення в установленому законодавством порядку простроченої заборгованості з боржника територіальні органи Державної казначейської служби до кінця місяця, що настає за звітним періодом: інформують територіальні органи Міндоходів за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за кредитами та суму нарахованої на неї пені; нараховують пеню та інформують територіальні органи Міндоходів за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за бюджетними позичками / фінансовою допомогою та суму нарахованої на неї пені.
Окрім наведеного вище, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно Подання №11/1 від 27.12.2013 року відповідачу було нараховано пеню в сумі 1030,18 грн. на суму заборгованості яка не сплачена в добровільному порядку 7200,00 грн.
Також, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно Подання №11/2 від 27.12.2013 року відповідачу нараховано пеню в розмірі 447,69 грн. на суму заборгованості яка не сплачена в добровільному порядку 2000,00 грн.
Станом на день звернення до суду підприємством не вжито достатніх заходів, щодо погашення в добровільному порядку заборгованості за бюджетними позичками згідно Постанови КМУ №220 в сумі 8230,18 грн. (код платежу 00263200) в т.ч. пені - 1030,18 грн., та Постанови КМУ № 1953 в сумі 2447,69 грн. (код платежу 00263300) в т.ч. пені 447,69 грн., які зазначені у довідці, що слугує підставою для звернення до суду щодо примусового погашення податкового боргу.
Як передбачено приписами пункту 191.1.38. ст. 191 Податкового кодексу України податкові органи забезпечують стягнення сум простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до підпункту 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення з дебіторів платника податків, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на органи державної податкової служби, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, підтвердженими належними та допустимими доказами, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Агроторгового підприємства радгосп-завод "Мукачівський" про стягнення податкового боргу, третя особа на стороні позивача - Мукачівське управління державної Казначейської служби України Закарпатської області - задовольнити повністю.
Стягнути з Агроторгового підприємства радгосп-завод "Мукачівський" (89600, Закарпатська область, м.Мукачево, вул.Духновича, 89, ідентифікаційний код - 00413794) на користь державного бюджету загальну заборгованість в сумі 10677,87 грн. (десять тисяч
шістсот сімдесят сім гривень вісімдесят сім копійок) згідно Постанови КМУ № 220 - 8230,18 грн. (вісім тисяч двісті тридцять гривень вісімнадцять копійок) в т. ч. пеня - 1030,18 грн. (одна тисяча тридцять гривень вісімнадцять копійок), та постанови КМУ № 1953 - 2447,69 грн. (дві тисячі чотириста сорок сім гривень шістдесят дев'ять копійок) в т.ч. пеня 447,69 грн. (чотириста сорок сім гривень шістдесят дев'ять копійок).
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
СуддяC.А. Гебеш