Справа № 627/436/14-п
15.04.2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.04.2014 рокусмт. Краснокутськ
Краснокутський районний суд Харківської області в складі:
головуючий суддя - Остапов М.О.,
при секретарі - Касьян І.Б.,
за участю прокурора - Яковець К.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Краснокутськ матеріали, які надійшли з прокуратури Краснокутського району Харківській області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Китченківка Краснокутського району Харківської області, українки, громадянка України, паспорт громадянина України серії НОМЕР_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, маюча вищу освіту, вчитель Краснокутської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2,раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувалась, не судима -
про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, п.1 ст.12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції",
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 21.03.2014 року, який надійшов з прокуратури Краснокутського району Харківської області, встановлено, що ОСОБА_1, звільняючись з державної служби з посади головного спеціаліста відділу організаційно-кадрової роботи відділу освіти Краснокутської райдержадміністрації Харківської області, не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме - з 01.01.2013 по 04.11.2013 тобто вчинила дії, які містять ознаки складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Краснокутського району в відкритому судовому засіданні просив притягти ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, зазначивши про наявність в її діях складу правопорушення, передбаченого ч.1.ст.172-6 КУпАП, п.1 ст.12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".
В відкритому судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення визнала повністю, пояснила, що дійсно вона не подала декларацію у встановлений законом строк, та зобов'язувалась більше не вчиняти адміністративні корупційні правопорушення.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 згідно наказу №165-к від 27.09.2012 року начальника відділу освіти Краснокутської райдержадміністрації Харківської області, громадянку ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, з 27вересня 2012 року призначено на посаду головного спеціаліста відділу організаційно-кадрової роботи відділу освіти Краснокутської райдержадміністрації Харківської області, як таку, що успішно пройшла за конкурсом, із присвоєнням 15 рангу державного службовця.
04.11.2013 наказом начальника відділу освіти Краснокутської райдержадміністрації Харківської області№263-к, ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу організаційно-кадрової роботи відділу освіти Краснокутської райдержадміністрації Харківської області,у зв'язку з переведенням працівника, за його згодою, в іншу установу, відповідно до п. 5 ст. 36 КЗпП України.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну службу», державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.
Відповідно ч. 2 ст. 2 Закону України «Про державну службу», посадовими особами вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.
Згідно ч. 7 ст. 26 Закону України «Про державну службу», при прийнятті на державну службу, службовцю присвоюється ранг у межах відповідної категорії посад.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, визначеним пп. "в"п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Відповідно до п. 1 ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.
Згідно матеріалів справи вбачається, що 27.09.2012, перебуваючи на державній службі, ОСОБА_1 було попереджено під підпис про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби..
Проте, ОСОБА_1, достовірно знаючи про необхідність подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, умисно не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, не будучи при цьому у відпустці по догляду за дитиною, тимчасово непрацездатним, не перебуваючи за межами України та не знаходячись під вартою, тобто порушила вимоги абзацу 2 частини 1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Таким чином, своїми умисними діями, ОСОБА_1, звільняючись з державної служби з посадиголовного спеціаліста відділу організаційно-кадрової роботи відділу освіти Краснокутської райдержадміністрації Харківської області, не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме - з 01.01.2013 по 04.11.2013 тобто вчинила дії, які містять ознаки складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні вищезгаданого адміністративного корупційного правопорушення в повному об'ємі підтверджується доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є порушення п.1 ст.12 Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції".
На підставі вищевикладеного, керуючись Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", Законом України "Про державну службу", ч.1 ст.172-6 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого п.1 ст.12 Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" і піддати його адміністративному штрафу на користь держави в розмірі 170 (сто сімдесят ) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави 36 (тридцять шість) грн. 54 коп., який зарахувати на р/р 31210206700315, отримувач УДКСУ Краснокутського району, код отримувача 37447083, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Харківській області, код банку отримувача 851011.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Харківської області протягом 10-ти днів з дня її проголошення через місцевий суд який постановив рішення по справі.
Суддя М. О. Остапов