Постанова № 38250066, 10.04.2014, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2014
Номер справи
809/901/14
Номер документу
38250066
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" квітня 2014 р. Справа № 809/901/14

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі

судді Могили А.Б.

за участі секретаря судового засідання Житняк Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Хмельнцькій області до ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" про стягнення заборгованості в сумі 35996,26 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Славутська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Хмельнцькій області звернулася в суд із позовною заявою до ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат", про стягнення заборгованості в сумі 40 996,26 грн.

В ході розгляду справи, позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог за змістом якої Славутська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Хмельнцькій області просить стягнути з ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" заборгованість в сумі 35 996,26 грн.

Позовна заява мотивована тим, що за ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" обліковується заборгованість, що виникла у зв'язку несплатою збору за спеціальне використання лісових ресурсів в загальній сумі 35 996,26 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіславши на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримав з врахуванням заяви про уточнення таких.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився повторно, хоча про дату, час та місце судового розгляду відповідач повідомлений належним чином. Причини неявки представника суду невідомі.

Дослідивши в сукупності письмові докази, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, суд встановив наступне.

Державне підприємство "Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України" 26.06.1993 року зареєстроване державним реєстратором Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області як юридична особа та перебуває на податковому обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у м. Івано-Франківську.

Державне підприємство "Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України" 30.09.2008 року згідно наказу Міністра оборони України № 469 перейменовано у Державне підприємство "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат", яке відповідно до вказаного наказу є правонаступником усіх прав та обов'язків Державного підприємства "Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України ".

Згідно копії Витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 18123417 від 10.02.2014 року вбачається, що Шепетівський військовий лісгосп є відокремленим структурним підрозділом Держаного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (філією) без права юридичної особи (код відокремленого підрозділу за ЄДРПОУ - 24972050 (а.с.7-8).

Шепетівський військовий лісгосп перебуває на обліку у Славутській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області

як платник окремих видів податку, а саме - збору за спеціальне використання лісових ресурсів (а.с.11-14).

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами України з питань митної справи.

До загальнодержавних податків та зборів належить збір за спеціальне використання лісових ресурсів (пункт 9.1 підпункту 9.1.13 статті 9 Кодексу).

Згідно пункту 329.1 статті 329 цього Кодексу платниками збору є лісокористувачі - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи - підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

Статтею 334 Податкового кодексу України визначено, що лісокористувачі щокварталу складають розрахунок збору наростаючим підсумком з початку року за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, у якому окремим рядком зазначається сума збору, сплачена відповідно до підпунктів 334.2.1 та 334.2.2 цього пункту, та подають його органу державної податкової служби за місцезнаходженням лісової ділянки у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду (пункт 334.2).

Базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу (пункт 334.1).

З матеріалів справи вбачається, що Шепетівським військовим лісгоспом до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області подано податкові розрахунки збору за спеціальне використання лісових ресурсів за три квартали 2013 року, за півріччя 2013 року та за 2013 рік (а.с.33-46).

Згідно пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Таким чином, суд приходить до висновку, що податкові зобов'язання Шепетівського військового лісгоспу, визначені ним у податкових розрахунках збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 2013 рік, є узгодженими.

У відповідності до абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 334.3 статті 334 Податкового кодексу України встановлено, що лісокористувачі сплачують збір у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що самостійно узгоджені Шепетівським військовим лісгоспом суми збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 2013 рік, підлягали сплаті останнім у строк, встановлений пунктом 334.3 статті 334 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

В зв'язку із частковою сплатою Шепетівським військовим лісгоспом збору за спеціальне використання лісових ресурсів, на момент розгляду справи за відповідачем залишається непогашена сума боргу в розмірі 35 996,26 грн. (а.с.64).

У разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.1 статті 59 Податкового кодексу України).

Як вбачається з матеріалів справи, Славутською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області сформовано податкову вимогу форми Ю від 22.11.2013 року за №204-15, згідно якої загальна сума боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 21.11.2013 року становила 2026,68 грн., у тому числі основний платіж - 2011,54 грн., пеня - 15,14 грн. Вказана вимога надіслана відповідачу та отримана останнім 28.11.2013 року, що підтверджується матеріалами справи (а.с.15).

Пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

У відповідності до вимог підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що сума податкових зобов'язань зі сплати збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 35996,26 грн. є податковим боргом відповідача

Наявність податкового боргу підтверджується розрахунком заборгованості по Шепетівському військовому лісгоспу, обліковою карткою даного платника податків, довідкою про заборгованість (9-10, 16-32).

Частиною 1 статті 96 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями.

З гідно частини 3 статті 25 цього Кодексу філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Таким чином, податковий борг у сумі 35996,26 грн. підлягає стягненню із Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат".

У відповідності до статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби є органи державної податкової служби.

Згідно з пунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.

З врахуванням наведеного та заяви про уточнення позовних вимог, суд вважає що адміністративний позов є підставним і таким, що підлягає до часткового задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (ідентифікаційний код 08033772, м. Івано-Франківськ, вул. Ребета, 6) в дохід бюджету податковий борг в сумі 35996 (тридцять п"ять тисяч дев"ятсот дев"яносто шість) грн. 26 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.

Постанова складена в повному обсязі 15.04.2014 року.