Постанова № 38248220, 10.04.2014, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2014
Номер справи
803/411/14
Номер документу
38248220
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2014 року Справа № 803/411/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Александрової М.А.,

розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в інтересах філії "Ковельський автодор" до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство "Волинський облавтодор" (ДП "Волинський облавтодор") Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України") в інтересах філії "Ковельський автодор" (філія "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор") звернулося з адміністративним позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області (Ковельська ОДПІ) про скасування рішення від 18 лютого 2014 року № 0000751702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами.

Рішенням Ковельської ОДПІ від 18 лютого 2014 року № 0000751702 за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 23 вересня 2013 року по 25 грудня 2013 року застосовано до філії "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" штраф у розмірі 16 937 грн. 85 коп. та пеню в розмірі 2 287 грн. 15 коп., всього - 19 225 грн.

Позивач вважав незаконним та безпідставним вказане рішення та просив його скасувати з наступних підстав.

Згідно із Положенням про філію "Ковельський автодор" остання є відособленим структурним підрозділом ДП "Волинський облавтодор" і не є юридичною особою. Філія здійснює оплату праці своїх працівників та забезпечує діяльність за рахунок оборотних коштів, переданих ДП "Волинський облавтодор", за результатами її господарської діяльності. Начальник філії несе відповідальність за своєчасність виплати заробітної плати працівникам філії та за своєчасність розрахунків з бюджетними і позабюджетними фондами з моменту отримання коштів на їх виплату від ДП "Волинський облавтодор".

Відповідно до правил Господарського кодексу України (ГК України) підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Застосування адміністративно-господарських санкцій можливе лише до суб'єктів господарювання - учасників господарських відносин, яким не є філія "Ковельський автодор".

Частиною восьмою статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08 липня 2010 року (Закон № 2464-VI) визначено, що сплата єдиного внеску здійснюється одночасно з виплатою заробітної плати. Оскільки ДП "Волинський облавтодор" грошові кошти на виплату заробітної плати працівникам та сплати єдиного внеску за серпень, вересень 2013 року філії "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор" перераховані лише у жовтні 2013 року, за жовтень 2013 року - у листопаді 2013 року, за листопад 2013 року - у грудні 2013 року, тому застосування до позивача адміністративно-господарських санкцій за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 23 вересня 2013 року по 25 грудня 2013 року є безпідставним.

Причиною несвоєчасного перерахування позивачем коштів філії на виплату заробітної плати працівникам та сплату єдиного внеску є відсутність своєчасного бюджетного фінансування дорожньої галузі України центральними органами державної виконавчої влади.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити, скасувати рішення Ковельської ОДПІ від 18 лютого 2014 року № 0000751702 про застосування штрафних санкцій в сумі 16 937 грн. 85 коп. та нарахування 2 287 грн. 15 коп. пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Відповідно до письмових заперечень проти адміністративного позову від 24 березня 2014 року № 706/10/10-015 відповідач позову не визнав і просив в його задоволенні відмовити (а.с. 35-37). В обґрунтування заперечення вказав, що правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом № 2464-VI. Відповідно до вимог цього Закону страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки єдиний внесок. При цьому єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий період, підлягає сплаті не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду, незалежно від фінансового стану платника.

Оскільки платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування допущено порушення щодо вчасності сплати таких внесків, тому контролюючим органом застосовано до нього штрафні санкції в сумі 16 937 грн. 85 коп. та нараховано 2 287 грн. 15 коп. пені за період з 23 вересня 2013 року по 25 грудня 2013 року.

В судове засідання представники сторін не прибули, проте подали до суду письмові клопотання про розгляд справи за їх відсутності (а.с. 44, 45).

Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, оскільки в судове засідання представники сторін не прибули, від них надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, а дану справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

При вирішенні спору судом рішення від 18 лютого 2014 року № 0000751702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, прийняте відповідачем як суб'єктом владних повноважень, перевірялося на відповідність вимогам частини 3 статті 2 КАС України.

Згідно із частиною 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до частини 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що відповідачем доведено правомірність прийнятого рішення, а тому в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" зареєстроване як юридична особа з 29 травня 2002 року (а.с.14). Відповідно до статті 1 Положення про філію "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор", затвердженого наказом ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" від 07 вересня 2005 року за № 127 (Положення), філія "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор" створена як відособлений структурний підрозділ ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" (а.с.9-12).

Філія є відособленим підрозділом ДП "Волинський облавтодор", не є юридичною особою; має окремий баланс (пункти 3.1, 3.5 статті 3 Положення); самостійно здійснює господарську діяльність; здійснює бухгалтерський і податковий облік, несе відповідальність за його вірогідність; здійснює оплату праці своїх працівників і надання їм трудових і соціальних пільг; розрахунки філії, включаючи виплату заробітної плати, проводяться бухгалтерією філії; контроль за діяльністю філії здійснюється шляхом надання ДП "Волинський облавтодор" статистичної звітності і податкових декларацій; забезпечення діяльності філії здійснюється начальником за рахунок коштів, переданих філії ДП "Волинський облавтодор" як оборотні кошти, отримані філією за результатами господарської діяльності; відповідальність за організацію бухгалтерського і податкового обліку покладається на головного бухгалтера філії (пункти 5.2, 5.6, 5.8, 5.9, 5.10, 5.11, 5.12 статті 5 Положення); начальник філії несе відповідальність за своєчасність розрахунків з бюджетними і позабюджетними фондами, своєчасність виплати заробітної плати працівникам філії, за результати господарської діяльності філії (пункти 6.2, 6.3 статті 6 Положення) (а.с. 9-12).

Відповідно до довідки № 119/18-08 від 09 квітня 2014 року (а.с. 48) філія "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор" перебуває на податковому обліку в Ковельській ОДПІ як платник податків за неосновним місцем обліку з 03 жовтня 2005 року.

Відповідачем 18 лютого 2014 року прийнято рішення № 0000751702, яким застосовано до філії "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор" штраф у розмірі 16 937 грн. 85 коп. та пеню в розмірі 2 287 грн. 15 коп. за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 23 вересня 2013 року по 25 грудня 2013 року (а.с.8).

Відповідно до пунктів 2, 3-1 частини першої статті 1 Закону 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи;

Згідно із правилами пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Отже, виходячи із Положення про філію "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор", статті 4 Закону 2464-VI філія є платником єдиного внеску за загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до частини другої статті 6 Закону 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати. (частина перша, п'ята статті 7 Закону 2464-VI).

Відповідно до частин восьмої, дванадцятої статті 9 Закону платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Базовим звітним періодом для філії "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор" є календарний місяць.

Підпунктами 4.1.1, 4.1.2 пункту 4.1 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) (Інструкція № 21-5), визначено, що єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача; єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (підпункт 4.2.4 пункту 4.2 розділу IV Інструкції № 21-5)

Підпунктом 4.3.6 пункту 4.3 розділу IV Інструкції № 21-5 визначено, що нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок.

Наведені норми права не дають підстав вважати, що положення абзацу другого частини восьмої статті 9 Закону № 2464-VI, відповідно до якого сплата нарахованого єдиного внеску здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), звільняють страхувальника від обов'язку сплати страхових внесків у двадцятиденний строк із дня закінчення звітного періоду у зв'язку із неодержанням страхувальником цих коштів.

Керуючись наведеним суд не бере до уваги твердження позивача щодо безпідставності застосування контролюючим органом до філії "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор" штрафних санкцій і пені та своєчасності сплати ним страхових внесків одночасно із фактичною виплатою заробітної плати працівникам із затримкою такої виплати з підстав відсутності коштів у філії "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор".

Статтею 25 Закону № 2464-VI передбачено, що рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

Положення цієї статті поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. За рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Оскаржуваним рішення від 18 лютого 2014 року № 0000751702 Ковельською ОДПІ за період з 23 вересня 2013 року по 25 грудня 2013 року нараховано 2 287 грн. 15 коп. пені з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати страхових внесків за кожний день прострочення платежу, 16 937 грн. 85 коп. штрафу у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум із врахуванням кількості днів прострочення сплати єдиного внеску і розміру такого внеску (а.с.50, 51).

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи встановлені обставини у справі, надані сторонами докази, суд приходить до висновку, що рішення від 18 лютого 2014 року № 0000751702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску є законним, при його прийнятті орган доходів і зборів діяв в межах повноважень та на підставі вимог чинного законодавства, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відсотковому розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,- у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставки судового збору встановлені 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною третьою статті 4 Закону визначено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги. Мінімальна заробітна плата на 1 січня 2014 року встановлена у місячному розмірі 1 218 грн.

Позивачем під час подання адміністративного позову сплачено 10 відсотків розміру ставки судового збору, встановленого для вимог майнового характеру - 182 грн.70 коп. (за подання адміністративного позову майнового характеру з ціною позову 19 225 грн. судовий збір має бути сплачений 1 827 грн. (1 218 грн. х 1,5).

Отже, оскільки в задоволенні позову майнового характеру позивачу відмовлено, з позивача слід стягнути до спеціального фонду Державного бюджету України 1 644 грн. 30 коп. (1 827 грн. - 182 грн.70 коп. (10%) = 1 644 грн. 30 коп.).

Керуючись частиною 6 статті 128, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в інтересах філії "Ковельський автодор" до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про скасування рішення від 18 лютого 2014 року № 0000751702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені відмовити.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (43001, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ковельська, будинок 41, ідентифікаційний код 32035139) до спеціального фонду Державного бюджету України 1 644 грн. 30 коп. (одна тисяча шістсот сорок чотири гривні тридцять копійок) судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова