Постанова № 38233790, 14.04.2014, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2014
Номер справи
817/778/14
Номер документу
38233790
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/778/14

14 квітня 2014 року 17год. 55хв. м. РівнеРівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Чучаліна Катерина Вікторівна,

відповідача: представник Дячук Ігор Миколайович,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Дочірнього підприємства "Вілона-міжнародні перевезення" Малого приватного підприємства "Вілона" до Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство "Вілона-міжнародні перевезення" Малого приватного підприємства фірми "Вілона", звернулося з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області (далі - ДПІ у м. Рівному) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000521544 від 23.10.2013 року, про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість за серпень 2013 року у розмірі 6507,00 грн.

До початку розгляду справи по суті, позивачем було подано заяву про збільшення розміру позовних вимог. Згідно даної заяви, позивач просив суд додатково визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у м.Рівному № 0000531544 від 23.10.2013 року про зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів з податку на додану вартість (далі - ПДВ) за серпень 2013 року у розмірі 8260,00 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у розмірі 4130,00 грн.

В обґрунтування адміністративного позову, з урахуванням вимог заяви про збільшення позовних вимог, позивач зазначає, що висновки, викладені в акті перевірки, на підставі якого прийняті оспорювані податкові повідомлення-рішення, не ґрунтуються на достовірних, об'єктивних та належним чином встановлених і відображених у акті даних, не відповідають фактичним обставинам та суперечать чинному законодавству.

В судовому засіданні представник позивача підтримала адміністративний позов повністю та додатково пояснила суду, що документально повністю підтверджується сформований податковий кредит та сума бюджетного відшкодування з ПДВ, а всі придбані у контрагентів товарно-матеріальні цінності та послуги були пов'язані з господарською діяльністю платника податку. Вказала, що висновки податкового органу суперечать фактичним обставинам справи та ст.ст.198, 200, 201 Податкового кодексу України.

Представник позивача просила суд задовольнити позовні вимоги повністю.

ДПІ у м. Рівному позовні вимоги не визнала повністю з підстав, викладених у письмових запереченнях.

В судовому засіданні представник відповідача пояснив суду, що під час проведення перевірки позивача, було встановлено факт включення до складу податкового кредиту з податку на додану вартість сум, по господарським операціям з придбання товарно-матеріальних цінностей та послуг, які не пов'язані з господарською діяльністю позивача. Вказує, що податковим органом правомірно було прийнято податкові повідомлення-рішення.

Просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка правомірності нарахування ДП "Вілона-міжнародні перевезення" МПП фірми "Вілона" у податковій звітності з податку на додану вартість щодо від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту та щодо суми бюджетного відшкодування, по результатам якої був складений акт № 50/17-16-15-01/31299567 від 14.10. 2013 року.

Відповідно до висновків акту перевірки № 50/17-16-15-01/31299567 від 14.10. 2013 року, встановлено порушення п.п.14.1.36 п.14.1 ст.14 та п.198.3 ст.198, п.200.3, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено завищення податкового кредиту за липень 2013 року в сумі 8260,00 грн. та податкового кредиту за серпень 2013 року в сумі 6507,00 грн., що призвело до завищення бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2013 року на суму 8260,00 грн. та завищення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту (рядок 19) на суму 6507,00 грн.

На підставі акту перевірки № 50/17-16-15-01/31299567 від 14.10.2013 року, відповідачем були прийняті:

- податкове повідомлення-рішення № 0000521544 від 23 жовтня 2013 року, яким, зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість за серпень 2013 року у розмірі 6507,00 грн.;

- податкове повідомлення-рішення № 0000531544 від 23 жовтня 2013 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів з податку на додану вартість за серпень 2013 року у розмірі 8260,00 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 4130,00 грн.

Позивач на підставі ст. 56 Податкового кодексу України звернувся із скаргою на названі податкові повідомлення-рішення в порядку адміністративного оскарження. Рішенням про результати розгляду скарги, прийнятого Міністерством доходів і зборів України за № 2824/6/99-99-10-01-15) від 13.02. 2014 року, скаргу було залишено без задоволення, а податкові повідомлення-рішення без змін.

Судом встановлено, що позивач 13.02. 2001 року взятий на облік платника податків та зареєстрований платником ПДВ, відповідно до Свідоцтва № 24922425 про реєстрацію платника податку на додану вартість.

Як вбачається з матеріалів справи, 05.03. 2001 року між Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України (Асоціація) та Дочірнім підприємством "Вілона-міжнародні перевезення" Малого приватного підприємства фірми "Вілона" (Перевізник) було укладено Договір № 10266 про надання послуг членам Асоціації з правом вирішального голосу в здійсненні перевезення вантажів у міжнародному автомобільному сполученні. Згідно п.1 Договору, Асоціація надає Перевізнику послуги по забезпеченню його комплектом документів: книжками МДП, міжнародними товарно-транспортними накладними та іншими матеріалами, необхідними для перевезення вантажів в міжнародному сполученні, а також консультації по всім питанням роботи з книжками МДП та інші послуги.

За період липень 2013 року між позивачем та вказаним контрагентом було здійснено господарських операцій на загальну суму 4616,70 грн., у тому числі ПДВ - 769,45 грн., що підтверджується: актами надання послуг: № АсМ00050765 від 05.07.2013 року на суму 1535,40 грн. (у т.ч. ПДВ - 255,90 грн.); № АсМ00052558 від 12.07.2013 року на суму 1238,82 грн. (у т.ч. ПДВ - 206,47 грн.); № АсМ00055902 від 25.07.2013 року суму 1842,48 грн. (у т.ч. ПДВ - 307,08 грн.); податковими накладними: № 1548 від 05.07.2013 року на суму 1535,40 грн. (у т.ч. ПДВ - 255,90 грн.); № 3168 від 12.07.2013 року на суму 1238,82 грн. (у т.ч. ПДВ - 206,47 грн.); № 6195 від 25.07.2013 року суму 1842,48 грн. (у т.ч. ПДВ - 307,08 грн.); платіжними дорученнями: № 2840 від 05.07.2013 року на суму 1535,40 грн.; № 2854 від 12.07.2013 року на суму 1238,82 грн.; № 2886 від 25.07.2013 року на суму 1842,48 грн. Згідно картки рахунку 631 за липень 2013 року на 201 рахунок було оприбутковано ТМЦ на 3847,25 грн. (без ПДВ).

26.10.2010 року між Підприємством з іноземними інвестиціями "ЛУКОЙЛ-Україна" (Продавець) та Дочірнім підприємством "Вілона-міжнародні перевезення" Малого приватного підприємства фірми "Вілона" (Покупець) було укладено Договір № К1228000027. Згідно п.п.1.1. п.1 Договору, Продавець зобов'язується передати у власність Покупця товар, а Покупець прийняти та оплатити Товар (нафтопродукти).

За період липень-серпень 2013 року між позивачем на вказаним контрагентом було здійснено господарських операцій на загальну суму 385000,00 грн., у тому числі ПДВ - 64166,67 грн., у тому числі: за липень 2013 року на суму 205000,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 34166,67 грн.), за серпень 2013 року на суму 180000,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 30000,00 грн.), що підтверджується: податковими накладними: № 4083945 від 15.07.2013 року на суму 70000,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 11666,67 грн.); № 4091710 від 31.07.2013 року на суму 135000,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 2250,00 грн.); № 4100291 від 20.08.2013 року суму 80000,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 13333,33 грн.); № 4104174 від 29.08.2013 року суму 100000,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 16666,67 грн.); відповідними актами вибірки (інформаційними звітами) за липень 2013 року та серпень 2013 року; платіжними дорученнями: № 2857від 15.07.2013 року на суму 70000,00 грн.; № 2910 від 31.07.2013 року на суму 135000,00 грн.; № 7 від 20.08.2013 року на суму 80000,00 грн.; № 24 від 28.08.2013 року на суму 100000,00 грн.

Відповідно до інформації з аналізу рахунку по субконто 203 (Паливо) за липень 2013 року було використано пального та списано на собівартість (матеріальні витрати) на рівні 33089,55 літрів на суму 308122,04 грн. (без ПДВ), що відповідає даними відображеним у звіті по пальному за липень 2013 року. Згідно інформації з аналізу рахунку по субконто 203 (Паливо) за серпень 2013 року було використано пального та списано на собівартість (матеріальні витрати) на рівні 29812,57 літрів на суму 288270,74 грн. (без ПДВ), що відповідає даними відображеним у звіті по пальному за серпень 2013 року.

01.12. 2009 року між ВАТ "Укртелеком" (Оператор) та Дочірнім підприємством "Вілона-міжнародні перевезення" Малого приватного підприємства фірми "Вілона" (Бізнес-абонент) було укладено Договір № 13-02/1082 про надання послуг бізнес-мереж. Згідно п.п.1.1. п.1 Договору, Оператор надає Бізнес-абоненту телекомунікаційні послуги Бізнес-мережі, а Бізнес-абонент отримує зазначені послуги та сплачує їх вартість. У п.п.1.2. п.1 Договору вказано, що під Бізнес-мережею розуміється система комплексного обслуговування Бізнес-абонентів, що забезпечує надання повного спектра телекомунікаційних послуг з підвищеним рівнем обслуговування.

За період липень-серпень 2013 року між позивачем на вказаним контрагентом було здійснено господарських операцій на загальну суму 2252,98 грн., у тому числі ПДВ - 375,49 грн., у тому числі: за липень 2013 року на суму 1413,08 грн. (у т.ч. ПДВ - 235,51 грн.), за серпень 2013 року на суму 839,90 грн. (у т.ч. ПДВ - 139,98 грн.), що підтверджується: рахунками-актами: № 2019231.7.2013 від 31.07.2013 року на суму 915,08 грн. (у т.ч. ПДВ - 152,51 грн.); № 2913869.7.2013 від 31.07.2013 року на суму 498,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 83,00 грн.); № 2913869.8.2013 від 31.08.2013 року суму 498,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 83,00 грн.); № 2019231.8.2013 від 31.08.2013 року суму 341,90 грн. (у т.ч. ПДВ - 56,98 грн.); відповідними рахунками; платіжними дорученнями: № 2961 від 14.08.2013 року на суму 498,00 грн.; № 2962 від 14.08.2013 року на суму 915,08 грн.; № 3000 від 12.09.2013 року на суму 498,00 грн.; № 3001 від 12.09.2013 року на суму 341,90 грн. При цьому, нарахування вартості наданих послуг здійснювалося контрагентом-постачальником на підставі облікових даних (за показниками приладів обліку) щодо фактично спожитих позивачем послуг. Згідно карток рахунку 631 по контрагенту-постачальнику ВАТ "Укртелеком" за липень 2013 року було списано на адміністративні витрати 1177,57 грн. (без ПДВ), а за серпень 2013 року було списано 699,92 грн. (без ПДВ).

За період липень-серпень 2013 року між позивачем на контрагентом - ТОВ "Неотек-Рівне" було здійснено господарських операцій на загальну суму 235,00 грн., у тому числі ПДВ - 39,17 грн., що підтверджується: актами здачі-прийняття робіт (надання послуг): № Н-000789 від 16.07.2013 року на суму 55,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 9,17 грн.); № Н-000916 від 28.08.2013 року на суму 180,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 30,00 грн.); податковими накладними: № 78 від 16.07.2013 року на суму 55,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 9,17 грн.); № 71 від 28.08.2013 року на суму 180,00 грн. (у т.ч. ПДВ - 30,00 грн.); платіжними дорученнями: № 2909 від 30.07.2013 року на суму 55,00 грн.; № 20 від 28.08.2013 року на суму 180,00 грн. Згідно карток рахунку 631 по контрагенту-постачальнику ТОВ "Неотек-Рівне" за липень 2013 року було списано на адміністративні витрати 45,83 грн. (без ПДВ), а за серпень 2013 року було списано 150,00 грн. (без ПДВ).

За період липень-серпень 2013 року між позивачем на контрагентом - ПАТ "МТС УКРАЇНА" було здійснено господарських операцій на загальну суму 4496,00 грн., у тому числі ПДВ - 749,36 грн., що підтверджується: податковими накладними: № 300278 від 31.07.2013 року на суму 2476,24 грн. (у т.ч. ПДВ - 412,71 грн.); № 249692 від 31.08.2013 року суму 2019,90 грн. (у т.ч. ПДВ - 336,65 грн.); відповідними рахунками та розрахунками щодо надання послуг; платіжними дорученнями: № 2963 від 14.08.2013 року на суму 2600,00 грн.; № 3006 від 16.09.2013 року на суму 2100,00 грн. Згідно карток рахунку 631 по контрагенту-постачальнику ПАТ "МТС УКРАЇНА" за липень 2013 року було списано на адміністративні витрати 2218,29 грн. (без ПДВ), а за серпень 2013 року було списано 2145,15 грн. (без ПДВ).

Підпунктом 14.1.36 36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, передбачено, що господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Згідно п.п."ґ" п.п.138.10.2 п.138.10 ст.138 Податкового кодексу України, до адміністративних витрат, які спрямовані на обслуговування та управління підприємством належать витрати на оплату послуг зв'язку (пошта, телеграф, телефон, телекс, телефакс, стільниковий зв'язок та інші подібні витрати).

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень сторін, основним видом господарської діяльності позивача (за кодами КВЕД-2010) є 49.41 Вантажний автомобільний транспорт (основний). Крім того, відповідно до п.п.2.3 п. 2 Статуту Дочірнього підприємства "Вілона-міжнародні перевезення" Малого приватного підприємства фірми "Вілона", зареєстрованого Розпорядженням міського голови м.Рівне № 1971 від 06.02.2001 року, основними видами діяльності є, у тому числі: міжнародні перевезення вантажним транспортом; транспортно-експедиційна діяльність.

Судом встановлено, що для здійснення такої господарської діяльності, позивачем було укладено низку угод із контрагентами-постачальниками, зокрема, до матеріалів справи долучено, два подібні договори. Так, 30 грудня 2009 року між ЗАТ "Заммлер Україна" (Замовник) та ДП "Вілона-міжнародні перевезення" (Перевізник) було укладено Договір перевезення. Згідно п.п.2.1 п.2 Договору, Замовник доручає, а Перевізник надає послуги з виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом по території України та по території іноземних держав згідно заявок Замовника.

19 жовтня 2012 року між ТОВ "В Вилтранс" (Експедитор) та ДП "Вілона-міжнародні перевезення" (Перевізник) було укладено Договір № 19/10/12-ПР на транспортно-експедиційне (агентське) обслуговування автомобільного транспорту в міжнародному сполученні. Відповідно до п.п.1.1 п.1 Договору, Експедитор, діючи від імені Перевізника або від свого імені, буде надавати агентські послуги щодо пошуку замовників транспорту для перевізника, направляти йому заявки на перевезення, а Перевізник - надавати автомобілі та здійснювати міжнародні перевезення вантажів у відповідності з письмовими (факсимільними) заявками Експедитора. Згідно п.п.2.1.5 п.п.2.1 п.2 Договору, в обов'язки Перевізника входить забезпечення водіїв необхідною документацією для здійснення міжнародних перевезень вантажів, зокрема книги МДП.

Крім того, позивачем було долучено міжнародні товарно-транспортні накладні (CMR): № 003417; № 003380; від 15.08.2013 року; від 19.08.2013 року. Вказані первинні документи підтверджують факти здійснення міжнародних перевезень позивачем у періоді липень-серпень 2013 року. Як встановлено судом, податковий орган не заперечує того, що позивачем здійснювалися міжнародні перевезення у досліджуваному періоду, про що, зокрема вказано у акті перевірки.

Згідно ч. 1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-XIV від 16.07.1999 р. - підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Частиною 2 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-XIV від 16.07.1999 р. передбачено, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідно до п.п."а" п.198.1 ст.198 Податкового кодексу України, право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Згідно з п.198.2 ст.198 Податкового кодексу України, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: або дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Пунктом 198.3 ст.198 Податкового кодексу України, встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних

активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно п.198.4 ст.198 Податкового кодексу України, якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх

використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.

Відповідно до п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу).

Згідно п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню,

визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

У п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України, передбачено, що при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Згідно п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України, при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми

податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного

звітного (податкового) періоду.

Відповідно до п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне

значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного

бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

У п.200.5 ст.200 Податкового кодексу України, передбачено, що не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які: були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів); мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного

відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).

Статтею 201 Податкового кодексу України визначені основні положення щодо податкової накладної, зокрема, вказані обов'язкові вимоги до змісту податкової накладної. У п.201.8 вказаної норми встановлено, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.

Згідно п.п."а" п.201.11 ст.201 Податкового кодексу України, підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є: транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами.

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень сторін, позивач не підпадає під категорію платників податків, які не мають права на отримання бюджетного відшкодування, що передбачено п.200.5 ст.200 Податкового кодексу України. Крім того, податковим органом не оспорюється відповідність податкових накладних, отриманих позивачем, вимогам податкового законодавства, як і не заперечується факт того, що особи, які видали такі податкові накладні були зареєстрованими платниками податку на додану вартість.

У пп. 5.2 п.2 Розділу ІІ Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України за № 984, від 22.12. 2010 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 січня 2011 року за № 34/18772 (далі - Порядок № 984) передбачено, що у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення необхідно, зокрема:

- чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів, що порушені платником податків, зазначити період (місяць, квартал, рік) фінансово-господарської діяльності платника податків та господарську операцію, в результаті якої здійснено це порушення, при цьому додати до акта письмові пояснення посадових осіб платника податків або його законних представників щодо встановлених порушень;

- зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку, навести регістри бухгалтерського обліку, кореспонденцію рахунків операцій та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення.

Аналізуючи вимоги Порядку № 984, суд прийшов до висновку, про неналежне оформлення результатів перевірки, зокрема, податковим органом не описано чітко яким чином визначалася частина пального, інших ТМЦ та послуг, що використана поза межами господарської діяльності позивача, не наведені відповідні розрахунки, не вказані джерела інформації, на підставі якої були сформовані відповідні висновки тощо. Крім того, податковим органом не надано належних доказів того, що платником податків було використано послуги та ТМЦ поза межами його господарської діяльності

Згідно ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

При розгляді справи, судом були досліджені первинні документи, що містять відомості про обставини, які є предметом доказування у цій справі, та пов'язані з формуванням та визначенням суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України та відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), з рухом активів, отриманням економічних вигод, що описані вище, та підтверджують обґрунтованість визначення сум податкового кредиту з податку на додану вартість. При зазначених обставинах, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають до задоволення, а заперечення відповідача суд відхиляє як безпідставні і такі, що суперечать чинному законодавству та фактичним обставинам справи.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що ДПІ у м.Рівному не доведено правомірності прийнятих податкових повідомлень-рішень: № 0000521544 від 23.10.2013 року та № 0000531544 від 23.10.2013 року.

При зазначених обставинах, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають до задоволення, а заперечення відповідача суд відхиляє як безпідставні і такі, що суперечать чинному законодавству та фактичним обставинам справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. Враховуючи викладене та те, що позов задоволено повністю на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, позивачу слід присудити з Державного бюджету України 182 грн. 70 коп. судового збору, сплаченого згідно платіжного доручення № 3486 від 20.03. 2014 р.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області форми "В4" № 0000521544 від 23 жовтня 2013 року та форми "В1" № 0000531544 від 23 жовтня 2013 року.

Присудити на користь позивача Дочірнього підприємства "Вілона-міжнародні перевезення" Малого приватного підприємства "Вілона" із Державного бюджету України судовий збір у розмірі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зозуля Д. П.