Постанова № 38233617, 10.04.2014, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2014
Номер справи
803/607/14
Номер документу
38233617
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2014 року

Справа № 803/607/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Мачульського В.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Спільного українсько-швейцарського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Луцькенергоком» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі – ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів, позивач) звернулась в суд із позовом про стягнення з рахунків Спільного українсько-швейцарського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Луцькенергоком» (далі – Спільне українсько-швейцарське підприємство ТзОВ «Луцькенергоком») податкового боргу по платежу орендна плата з юридичних осіб в сумі 26249,74 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником загальнодержавних податків та зборів, однак в порушення норм податкового законодавства за останнім рахується податковий борг по орендній платі за землю за грудень 2013 року та січень 2014 року в сумі 22129,98 грн. Крім того, за несвоєчасну сплату платежу з орендної плати за землю, позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення від 04 лютого 2014 року №0000141503 та №0000151503, якими відповідачу визначено суму грошового зобов’язання (штрафні санкції) з орендної плати на загальну суму 4119,76 грн., на підставі акту камеральної перевірки від 29 січня 2014 року №329/1503/21753962. Відповідачем не погашено податковий борг у визначені законодавством терміни, тому позивач просить стягнути з рахунків Спільного українсько-швейцарського підприємства ТзОВ «Луцькенергоком» податковий борг по платежу орендна плата з юридичних осіб в сумі 26249,74 грн.

Позивач в судове засідання представника не направив, проте у позовній заяві просить суд розгляд справи проводити без участі представника позивача (а.с.5).

Відповідач в поданому письмовому запереченні від 08 квітня 2014 року № 32 пред’явленні позовні вимоги заперечив, мотивуючи тим, що зазначена податкова вимога від 01 жовтня 2013 року містила інформацію про заборгованість відповідача по сплаті за землю станом на вересень 2013 року, тобто заборгованість за грудень 2013 року, січень 2014 року не увійшла до вказаної вимоги, а також в матеріалах справи відсутній належний доказ надіслання Спільне українсько-швейцарське підприємство ТзОВ «Луцькенергоком» податкової вимоги та повідомлення про її вручення, тобто вважає, що ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів не надало доказів, що підтверджують факт і час виникнення обставин, які зумовили звернення з таким позовом, а тому звернення до суду з даним позовом є передчасним. Просив в задоволені позову відмовити повністю (а.с.28-30).

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов є підставним та підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Судом встановлено, що Спільне українсько-швейцарське підприємство ТзОВ «Луцькенергоком» зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку у ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів як платник окремих податків (а.с.6-7).

Станом на 20 березня 2014 року за відповідачем рахується податковий борг по орендній платі за землю в сумі 39185,04 грн., що підтверджується довідкою ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів про стан розрахунків та зворотнім боком облікової картки платника орендної плати з юридичних осіб (а.с.8-9). Про те, на суму податкового боргу, що обліковувався станом на 31 грудня 2013 року позивачем вживались заходи щодо стягнення, в тому числі звернення до адміністративного суду про стягнення даної суми боргу. Однак сума новоствореного податкового боргу становить 26249,74 грн.

Податковий борг по орендній платі за землю виник внаслідок несплати підприємством самостійно задекларованих платежів згідно податкової декларації № 13000880 від 31 січня 2013 року з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) осіб за 2013 рік, у якій визначено суму, що підлягає сплаті за даними платника в розмірі 132778,78 грн., в тому числі за грудень 2013 року - в розмірі 11064,88 грн. (по 11064,88 грн. за кожний місяць), а також податкової декларації №1400019786 з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) осіб за 2014 рік яка подана до ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська 28.02.2014 року відповідачем самостійно визначено річну суму орендної плати за землю, яка підлягає сплаті в розмірі 132778,78 гри., в тому числі за січень 2014 року - в розмірі 11065,10 грн. (а.с.10-13)

Крім того, частина податкового боргу в розмірі 4119,76 грн. по платежу орендна плата за землю виникла внаслідок визначення грошового зобов'язання ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів за результатам камеральної перевірки своєчасності сплати плати за землю, які викладені в акті від 29 січня 2014 року №329/1503/21753962, за результатами якої винесені податкові повідомлення-рішення від 04 лютого 2014 року №0000141503 та №0000151503, якими відповідачу визначено суму грошового зобов’язання (штрафні санкції) з орендної плати на загальну суму 4119,76 грн. (2257,32 грн. + 1862,44 грн.) (а.с.14-15).

Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, чинного з 1 січня 2011 року, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Згідно із пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України передбачено, що платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом. Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Сума узгодженого грошового зобов’язання, згідно із підпунктом 14.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Згідно із статтею 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу..

Підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. З метою погашення податкового боргу ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів було направлено рекомендованим листом 04 жовтня 2013 року відповідачу податкову вимогу № 298-15 від 01 жовтня 2013 року на суму 9585,17 грн., яка була отримана уповноваженою особою Спільного українсько-швейцарського підприємства ТзОВ «Луцькенергоком» 07 жовтня 2013 року (а.с.16) та залишилась без належного реагування.

Суд не бере до уваги заперечення представника відповідача про те, що заборгованість Спільного українсько-швейцарського підприємства ТзОВ «Луцькенергоком» за грудень 2013 року та січень 2014 року не увійшла до податкової вимоги № 298-15 від 01 жовтня 2013 року та те, що відповідачу не надсилалась повторно вимога на суму вказаного податкового боргу, оскільки пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно із пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, оскільки за відповідачем рахується податковий борг, вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення, тому позовні вимоги про стягнення з Спільного українсько-швейцарського підприємства ТзОВ «Луцькенергоком» податкового боргу по платежу орендна плата з юридичних осіб в сумі 12 935 грн. 30 коп. підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 11,17,71,122,128,158,160,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з рахунків Спільного українсько-швейцарського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Луцькенергоком» (43005, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Шопена, будинок 22А, офіс 54, код ЄДРПОУ 21753962) на користь держави податковий борг в сумі 26249 (двадцять шість тисяч двісті сорок дев’ять) гривень 74 (сімдесят чотири) копійки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 09 квітня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий

Суддя В.В. Мачульський