Постанова № 38224284, 04.12.2013, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
04.12.2013
Номер справи
521/5609/13-а
Номер документу
38224284
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 521/5609/13-а

Провадження № 2а/521/204/13

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2013 року Малиновський районний суд м. Одеси

в складі: головуючого судді - Роїка Д.Я.,

при секретарі - Чайковській О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі позовну заяву ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до Малиновської районної адміністрації, третя особа - служба у справах дітей Одеської міської ради, про визнання незаконною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та зобов'язанню вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, звернулася до Малиновського районного суду м. Одеси з позовною заявою до Малиновської районної адміністрації. третя особа - служба у справах дітей Одеської міської ради, про визнання незаконною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та зобов'язанню вчинити певні дії.

В обґрунтуванні своїх вимог позивач вказує, що вона є опікуном неповнолітньої сироти ОСОБА_2, яка проживає разом з позивачем у м. Одесі з 2002 року, та в 01.09.2002 року навчалася загальноосвітній школі № 28 м. Одеси.

Згідно розпорядження Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради від 22.09.2009 року ОСОБА_2 була надано статус дитини-сироти.

Службою у справах дітей Одеської міської ради 03.01.2013 року (вих.№ 54) на ім'я позивача було направлено листа, в якому було відповідь, про те що проживання дитини-сироти слід вважати тимчасовим явищем, з оглядом на це ОСОБА_2 не може бути взята на квартирний облік у м. Одесі.

Однак 05.02.2013 року службою у справах дітей Одеської міської ради до позивача було направлено листа з пропозицією надати усі необхідні документи для направлення їх у службу у справах дітей Миколаївської міськради.

22.02.2013 року позивач та ОСОБА_2 звернулися з вимогою до служби у справах дітей Одеської міської ради взяти ОСОБА_2 на квартирний облік у м. Одесі, посилаючись на відповідні норми законодавства.

Служба у справах дітей Одеської міської ради 07.03.2013 року направила клопотання до Малиновської районної ради Одеської міської ради щодо взяття дитини-сироти на квартирний облік.

В свою чергу відповідачем 33.03.2013 року до служби у справах дітей було направлено листа (вих.. №0980/01-20), в якому зазначається, що ОСОБА_2 повинна бути взята на квартирний облік у місті Миколаєві - за місцем її походження, тобто, за місцем проживання її батьків.

Відповідно до п. 64 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом права дитини, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №866 від 24.09.2008 року, «Уразі коли у дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, відсутнє житло, яке належить їй на праві власності (користування), або якщо повернення до нього неможливо. Після досягнення дитиною 16-річного віку служба у справах дітей за місцем походження або проживання дитини з урахування її бажання подає … виконавчому органові міської, районної у місті, сільської, селищної ради документи дитини, необхідні для взяття її на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.»

Відповідно до абз. 18, ст. 1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» № 2342-IV від 13.01.2005 року місцем проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування вважається місцезнаходження житлового приміщення прийомної сім'ї. опікунів або піклувальників, житло, в якому дитина проживає, інше житло.

Враховуючи довідку з місця навчання (у ЗОШ № 28 м. Одеси), довідку з місця проживання, розпорядження Малиновської РА про встановлення опіки, дитини-сирота ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживала й проживає на територій Одеської міської ради, на думку позивача виконавчі органи Одеської міської ради повинна вжити заходів щодо взяття на квартирний облік ОСОБА_2 за її бажанням - у м. Одесі.

Отримавши листа від служби у справах дітей Одеської міської ради від 19.03.2013 року, позивач вважає відмову Малиновської районної адміністрації щодо постановки на квартирний облік неповнолітньої дитини-сироти ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, незаконною, та просить суд визнати незаконною бездіяльність Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради та зобов'язати Малиновську районну адміністрацію Одеської міської ради взяти на квартирний облік дитину-сироту ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за місцем ї проживання - місцезнаходженням житла її піклувальника ОСОБА_1 (АДРЕСА_2).

В судовому засідання представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд задовольнити позов.

Представник Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради в судове засідання не з'явився, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду клопотання про відкладення розгляду справи із зайнятістю у іншій справі. Вказане клопотання залишено без задоволення як необґрунтоване.

Представник третьої особи - служби у справах дітей Одеської міської ради в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, тому суд вважає можливим розгляд справи за його відсутності.

Вислухавши пояснення представника позивача по справі, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст.72 КАС України.

Виходячи із змісту ч. 1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

Судом встановлено, що розпорядженням Малиновської районної адміністрації Одеського міської ради № 527/01-06 від 22.09.2009 року надано статус дитини-сироти неповнолітній ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Розпорядженням Малиновської районної адміністрації Одеського міської ради № 546/01-06 від 02.10.2009 року призначено ОСОБА_1 піклувальником неповнолітньої ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Визначено місце проживання неповнолітньої ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за місцем проживання піклування - ОСОБА_1, за адресою: АДРЕСА_2.

Згідно довідки №307 від 14.03.2012 року, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, навчалась в Одеській ЗОШ № 28 у період в 01.09.2002 року по 27.06.2008 рік.

Позивачем ОСОБА_1 28.12.2012 року було надано заяву до служби у справах дітей Одеської міської ради про прийняття на квартирний облік дитини-сироти ОСОБА_2 за місцем проживанням, як дитину-сироту, що потребує поліпшення житлових умов.

Службою у справах дітей Одеської міської ради 03.01.2013 року (вих.№ 54) на ім'я позивача було направлено листа, в якому було відповідь, про те що проживання дитини-сироти слід вважати тимчасовим явищем, з оглядом на це ОСОБА_2 не може бути взята на квартирний облік у м. Одесі, оскільки неповнолітню ОСОБА_2 взято на первинний облік службою у справах дітей адміністрації Центрального району виконкому Миколаївської міської ради, як таку, що залишилась сиротою, тому місцем походження неповнолітньої ОСОБА_2 є Миколаївська область. Позивачу в інтересах неповнолітньої запропоновано звернутися для постановки на квартирний облік м. Миколаєва - до адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради.

Згідно листа служби у справах дітей Одеської міської ради №675 від 05.02.2013 року ОСОБА_1 запропоновано надати пакет документів щодо неповнолітньої ОСОБА_2, які разом з заявою ОСОБА_1 про взяття на квартирний облік неповнолітньої, будуть направлені до служби у справах дітей адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради.

Згідно листа служби у справах дітей Одеської міської ради №1808 від 29.03.2013 року ОСОБА_1 повідомлено, що її звернення розглянуто та 07.03.2013 року службою у справах дітей Одеської міської ради було направлено відповідне клопотання з пакетом документів про взяття на квартирний облік ОСОБА_2 до Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради.

Таким чином, звернення ОСОБА_1 з пакетом необхідних документів відносно постановки на квартирний облік ОСОБА_2 було прийнято в провадження, та передано для оформлення до Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради.

Листом Малиновської районної адміністрації №0980/01-20 від 22.03.2013 року повідомлено начальника служби у справах дітей Одеської міської ради про розгляд листа щодо питання про можливість взяття на квартирний облік неповнолітньої ОСОБА_2 Із наявних документів слідує, що до призначення опіки в 2009 році на ОСОБА_2 її батьки були зареєстровані та фактично проживали в Миколаївській області, тому місце походження дитини є місце фактичної реєстрації та проживання батьків. У зв'язку з вищевикладеним, Малиновська рай адміністрація не має підстав, передбачених ч. 2 ст. 39 ЖК української РСР, для взяття на квартирний облік ОСОБА_2

Згідно ст. 1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» місцем проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, визначається місцезнаходження закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, жиле приміщення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї, опікунів або піклувальників, житло, в якому дитина проживає, інше житло.

Таким чином, місце проживання дитини-сироти ОСОБА_2 визначене місце проживання її піклувальника ОСОБА_1, а саме адреса: АДРЕСА_2.

Згідно ст. 33 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності в таких дітей житла мають право зараховуватися на квартирний облік та соціальний квартирний облік за місцем їх походження або проживання до встановлення опіки, піклування, влаштування в прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за заявою опікуна чи піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів, адміністрації закладу, де проживає дитина, або органу опіки та піклування.

Згідно пункту 56 «Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №866 від 24.09.2008 року, у разі коли у дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, відсутнє житло, яке належить їй на праві власності (користування), або якщо повернення до нього неможливе, після досягнення дитиною 16-річного віку служба у справах дітей за місцем походження або проживання дитини з урахуванням її бажання подає районній, районній у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчому органові міської, районної у місті, сільської, селищної ради документи дитини, необхідні для взяття її на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Житлового Кодексу Української РСР, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, а також особи з їх числа беруться відповідними органами місцевого самоврядування на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем їх походження або проживання до влаштування в сім'ї громадян, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Проте, до теперішнього часу дитину-сироту ОСОБА_2 на квартирний облік у м. Одесі не поставлено, у зв'язку з невиконання відповідачем обов'язків, покладених на них нормативно-правовими актами.

Таким чином, бездіяльністю зазначеного суб'єкту владних повноважень при здійсненні ними владних управлінських функцій істотно порушуються права та інтереси ОСОБА_2, які на думку суду підлягають усуненню шляхом зобов'язання Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради взяти на квартирний облік дитину-сироту ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за місцем ї проживання - місцезнаходженням житла її піклувальника ОСОБА_1 (АДРЕСА_2).

Керуючись ст.ст. 6, 17-19, 104, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати бездіяльність Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради щодо невжиття заходів щодо взяття на квартирний облік дитини-сироти ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за місцем ї проживання - місцезнаходженням житла її піклувальника ОСОБА_1 (АДРЕСА_2).

Зобов'язати Малиновську районну адміністрацію Одеської міської ради взяти на квартирний облік дитину-сироту ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за місцем ї проживання - місцезнаходженням житла її піклувальника ОСОБА_1 (АДРЕСА_1).

Постанову може бути оскаржено, про що протягом десяти днів з дня проголошення подається заява про апеляційне оскарження постанови суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в термін десяти днів з дня проголошення, без подання попередньої заяви про оскарження.

Суддя: