Справа № 815/2351/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2013 року Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом Заступника прокурора Суворовського району міста Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Південьзв’язоксервіс» про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 1700,00 гривень,-
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора Суворовського району міста Одеси (далі – Прокурор) звернувся до Одеського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – Національна комісія, або Позивач) з позовом до Закритого акціонерного товариства «Південьзв’язоксервіс» (далі – Відповідач, або ЗАТ «Південьзв’язоксервіс») про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 1700,00 гривень. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ЗАТ «Південьзв’язоксервіс» в порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» т п.1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, не розкрило річну інформацію про емітента за 2011 рік шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні не пізніше 30 квітня року, наступного з звітним.
04 квітня 2013 року Відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с.20-22). Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 КАС України, Відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.
Відтак, суд доходить висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.
Відповідно до норм п.п.1, 3 ст. ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості:найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), спосіб розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність;аудиторський висновок;перелік власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій із зазначенням кількості, типу та/або класу належних їм акцій.
Пунктом 4 зазначеного Закону встановлено, що річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Судом встановлено, що постановою уповноваженої особи Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.09.2012 року № 224-ОД-1-Е порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ «Південьзв’язоксервіс», та запропоновано з'явитись 12.10.2012 року до Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для підписання актів про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень (а.с.7).
Як вбачається з матеріалів справи, 12 жовтня 2012 року уповноваженою особою Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 394-ОД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено ознаки порушення відповідачем вимог ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, а саме: не розкрило регулярну річну інформацію емітента цінних паперів з 2011 рік шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні не пізніше 30 квітня року, наступного з звітним (а.с.9).
Постановою Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 364-ОД-1-Е від 25 жовтня 2012 року про накладення санкції з правопорушення на ринку цінних паперів до ЗАТ «Південьзв’язоксервіс» застосовані штрафні санкції в розмірі 1700,00 гривень (а.с.13), та отримана відповідачем, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.14).
У визначений Законом строк Відповідач штраф не сплатив, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржив.
Закон України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Статтею 5 вказаного Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”).
Статтею 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” визначені повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 11 вказаного Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 12 Закону “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Відповідно до ст. 121 Конституції України, ст. 60 КАС України, ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», органам прокуратури надані повноваження по представництву та захисту в суді інтересів держави, які полягають у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист державних інтересів при наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій фізичних та юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними та державою. Формою представництва є, зокрема, звернення до суду з адміністративним позовом в інтересах держави.
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням наданих доказів, суд вважає, що позовні вимоги Заступника прокурора Суворовського району міста Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Південьзв’язоксервіс» про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 1700,00 гривень є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6, 7, 33, 35, 71, 86, 94, 158-162, 167, 184-186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Заступника прокурора Суворовського району міста Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Південьзв’язоксервіс» про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 1700,00 гривень - задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Південьзв’язоксервіс» (код ЄДРПОУ 22501369) штрафні санкції в розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень) до Державного бюджету України на р/р 3111210670007, МФО: 828011, код ЄДРПОУ: 37607526, ГУДКСУ в Одеській області.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Стеценко О.О.