Справа № 344/4498/14-п
Провадження № 3/344/2113/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2014 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І. , з участю прокурора Жуковського Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління Служби Безпеки України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Рудники Миколаївського району Львівської області, жителя АДРЕСА_1 українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працює в Івано-Франківській міській державній ветеринарній лікарні на посаді офіційного лікаря ветеринарної медицини, за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 займаючи посаду офіційного лікаря ветеринарної медицини, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» не повідомив безпосереднього керівника про конфлікт інтересів, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 172-7 КУпАП. Встановлено, що ОСОБА_1 з квітня 2013 року по січень 2014 року включно заключав цивільно-правові угоди з ТОВ «Метро кеш енд кері Україна» на виконання робіт з контролю і зберігання документів якості на продукцію від постачальників та відбір проб згідно затвердженого графіка досліджень (а.с.44-68), за що згідно актів здавання-приймання виконаної роботи отримував винагороду в розмірі 1500 гривень щомісячно у період з квітня 2013 року по січень 2014 року включно.
ОСОБА_1, будучи уповноваженим офіційним лікарем ветеринарної медицини, якому згідно наказів №76 від 03.06.2009 року та №155 від 11.11.2013 року надано повноваження здійснювати функції державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за діяльністю ТОВ «Метро кеш енд кері Україна», одночасно працював по цивільно-правовому договорі на ТОВ «Метро кеш енд кері Україна».
Всупереч вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_1, усвідомлюючи про можливість виникнення конфлікту інтересів, впродовж квітня 2013 року - січня 2014 року включно, будучи одночасно офіційним лікарем ветеринарної медицини та працівником ТОВ «Метро кеш енд кері Україна», провів перевірки на вищевказаному підприємстві як офіційний лікар ветеринарної медицини (а.с.23-35).
ОСОБА_1 не вжив заходів щодо недопущення будь якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів (а.с.72).
Як наслідок, згідно інформації про роботу офіційного лікаря ветеринарної медицини під час проведених перевірок ОСОБА_1 порушення не виявилися (а.с.23-35).
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, передбачений підпунктом «а» п.2 ч.1 ст. 4 Закону Країни «Про засади запобігання і протидії корупції», порушив вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення передбачене ст. 172-7 КУпАП.
Вищевказане правопорушення вчинене в період з квітня 2013 року по 31 січня 2014 року та виявлене 28.03.2014 року на території м. Івано-Франківська.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вказаному визнав повністю. Розкаюється у вчиненому. Просить суд призначити мінімальне покарання.
Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена. Просить застосувати до нього стягнення у виді штрафу в сумі 170 гривень.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, дослідивши всі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Даний протокол складено щодо ОСОБА_1 за вчинення ним корупційного правопорушення, передбаченого ст. 14 Закону України «Про запобігання і протидії корупції».
Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно наказу №18 від 25.01.2010 року начальника Івано-Франківської міської державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_1 призначено на посаду лікаря ветеринарної медицини (а.с.10)
Відповідно до наказів головного державного інспектора ветеринарної медицини України №76 від 03.06.2009 року, №155 від 11.11.2013 року ОСОБА_1 з червня 2009 року надано повноваження уповноваженого (офіційного) лікаря ветеринарної медицини, уповноваженого здійснювати певні функції державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за діяльністю суб'єктів господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження, а саме в ТОВ «Метро кеш енд кері Україна» (а.с.16-19).
Згідно п.1 Положення про Івано-Франківську міську державну лікарню ветеринарної медицини затвердженого наказом начальника головного управління державної ветеринарної медицини в Івано-Франківській області №49 14.11.2008 року, Івано-Франківська міська державна лікарня ветеринарної медицини є державною установою ветеринарної медицини. Згідно п.8 вищевказаного Положення фінансування державної лікарні ветеринарної медицини здійснюється за рахунок коштів загального і спеціального фондів державного бюджету (а.с.21-22).
Згідно посадової інструкції для офіційних (уповноважених) лікарів ветеринарної медицини, затвердженої начальником Івано-Франківської міської державної лікарні ветеринарної медицини та погодженої начальником управління ветеринарної медицини в м. Івано-Франківську, в обов'язки ОСОБА_1 входить: проведення епізоотичної і ветеринарно-санітарної оцінки стану підприємства, де здійснюється обіг (зберігання) необроблених харчових продуктів тваринного походження, а за необхідності й потужностей-постачальників; контролювати правильність оформлення ветеринарних супровідних документів на необроблені харчові продукти тваринного (входження, а також наявність відповідних клейм, штампів, печаток; визначати відповідність необроблених харчових продуктів тваринного походження супровідним документам та достовірність результатів ветеринарно-санітарної експертизи (ветеринарно-санітарний огляд, органолептична оцінка); контролювати санітарний (гігієнічний) стан транспортних засобів, тари, ємностей та іншого інвентарю, який використовується при перевезенні необроблених харчових продуктів тваринного походження; контролювати виконання суб'єктом господарювання відповідних ветеринарно-санітарних заходів, у тому числі дезінфекції, дезінсекції, дератизації; проводити контроль за дотриманням ветеринарно-санітарних та гігієнічних вимог при зберіганні та переробці необроблених харчових продуктів тваринного походження: забезпечувати проведення вибіркового лабораторного контролю необроблених харчових продуктів тваринного походження при обгрунтованих сумнівах щодо їх безпечності, а також при порушенні ветеринарно-санітарних, санітарних (гігієнічних) вимог у процесі приймання, зберігання та реалізації необроблених харчових продуктів тваринного походження, забороняти до реалізації необроблені харчові продукти тваринного походження з вичерпаним кінцевим терміном споживання, про що складається відповідний акт; термінове інформування головних державних інспекторів ветеринарної медицини районів, міст або їх заступників, а за необхідності й головних державних інспекторів ветеринарної медицини областей про порушення суб'єктом господарювання ветеринарно-санітарних вимог та/або відмову у виконанні ним вказівок щодо усунення порушень санітарних заходів, які можуть призвести до погіршення безпеки продукції тваринного походження, загрози ускладнення епідемічної та епізоотичної ситуації тощо (а.с.11).
За таких обставин ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «а» п.2 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, як посадова особа юридичної особи публічного права, яка не зазначена в п. 1 ч.1 ст. 4 даного Закону.
Як визначено в ч. 1 ст. 14 цього ж Закону, особи, зазначені в підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, передбачений підпунктом «а» п.2 ч.1 ст. 4 Закону Країни «Про засади запобігання і протидії корупції», порушив вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність є розкаяння у вчиненому, позитивна характеристика, обставин, які обтяжують відповідальність, відповідно до ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.
З врахуванням фактичних обставин, обставин, що пом'якшують відповідальність суд вважає, що до ОСОБА_1, слід застосувати стягнення у вигляді штрафу в сумі 170 гривень.
На підставі викладеного, ст. ст. 1, 4, 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись, ст. ст. 33, 172-7, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст. 172-7 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 170 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, код ДРФО НОМЕР_1 в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням отримувачу коштів - УДКСУ у м. Івано-Франківську, код ЄДРПОУ 37952250, на рахунок № 31214206700002 в ГУДКС України в Івано-Франківській області, МФО 836014, код класифікації 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 36 грн. 54 коп. судового збору.
Штраф повинен бути сплачений правопорушником протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи внесення подання прокурора. Апеляційна скарга чи подання прокурора на постанову може бути подано до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Копію постанови після набрання законної сили направити начальнику Івано-Франківської міської державної лікарні ветеринарної медицини.
Суддя Н.І. Деркач