ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Попова О.Г.
Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.
УХВАЛА
іменем України
"07" квітня 2014 р. Справа № 806/1012/14
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Кузьменко Л.В.
суддів: Зарудяної Л.О.
Іваненко Т.В.,
при секретарі Кратюк А. О. ,
за участю сторін:
від позивача:Грабович С.М., представника за довіреністю,
від відповідача: Захарко Н.В., представника за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Андрушівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "05" березня 2014 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Івниця" до Андрушівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання незаконним та скасування рішення ,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Івниця" звернулось до суду з адміністративним позовом до Андрушівської ОДПІ Міндоходів у Житомирській області про скасування рішення №5 від 17.02.2014 року, яким позивача виключено з реєстру суб"єктів спеціального режиму оподаткування.
05.03.2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Івниця" подало до суду клопотання про забезпечення позову шляхом постановлення ухвали про зупинення дії вказаного рішення до вирішення справи по суті. В обґрунтування клопотання зазначило, що спірне рішення є незаконним та оскаржується в судовому порядку. Зазначило, що позбавлення Спеціального свідоцтва підприємства призведе до втрати значних пільг, які надані державою для сільгоспвиробників, що призведе до незворотніх виробничих втрат підприємства у зв"язку із неотриманням належного фінансування.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 05 березня 2014 року клопотання задоволено. Зупинено дію рішення Андрушівської ОДПІ Міндоходів у Житомирській області №5 від 17.02.2014 року про виключення сільськогосподарського підприємства, а саме: ТОВ "Івниця", з реєстру суб"єктів спеціального режиму оподаткування до вирішення справи по суті.
З ухвалою суду першої інстанції Андрушівська об"єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області не погодилась, подала апеляційну скаргу, в якій з підстав порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просить скасувати ухвалу суду про зупинення дії спірного рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ч. 3 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Зі змісту позовної заяви слідує, що позивачем оскаржується рішення відповідача №5 від 17.02.2014 року, яким позивача виключено з реєстру суб"єктів спеціального режиму оподаткування.
Відповідно до пункту 209.6 статті 209 Податкового кодексу України сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Таким чином, визначальним для встановлення права особи застосовувати спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість є дотримання сільськогосподарським товаровиробником критерію щодо питомої ваги сільськогосподарських товарів, яка має становити не менше 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Умови, за яких сільськогосподарське підприємство втрачає право застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, встановлені пунктом 209.11 статті 209 Податкового кодексу України. Відповідно до вказаної норми, якщо суб'єкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари/послуги, питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг, то на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство зобов'язане визначити податкове зобов'язання з цього податку за підсумками звітного податкового періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку.
Отже, якщо податковий орган виключає сільськогосподарське підприємство з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування, повторно включити його до такого реєстру можна буде після закінчення наступних 12 послідовних звітних податкових періодів.
Проаналізувавши вказані правові норми можна дійти висновку, що наслідком винесення спірного рішення податковим органом є визначення позивачем податкового зобов'язання з податку на додану вартість, що до вирішення судом спору про правомірність рішення податкового органу №5 від 17.02.2014 року про виключення позивача з реєстру суб"єктів спеціального режиму оподаткування призведе до незворотних негативних наслідків для підприємства, заподіяння значних виробничих втрат, поновлення яких без вжиття заходів забезпечення позову може бути значно ускладненим.
За таких обставин колегія суддів вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про доцільності задоволення клопотання про забезпечення позову та зупинення дії рішення №5 від 17.02.2014 року про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб"єктів спеціального режиму оподаткування до вирішення справи по суті.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції. Ухвала суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а ухвала суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Андрушівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області залишити без задоволення, а ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "05" березня 2014 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Л.В. Кузьменко
судді: Л.О. Зарудяна
Т.В. Іваненко
Повний текст cудового рішення виготовлено "07" квітня 2014 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: Товариство з обмеженою відповідальністю "Івниця" вул. Лісова, 46,с.Івниця,Андрушівський район, Житомирська область,13420
3- відповідачу: Андрушівська об"єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області вул. Воб'яна,26,м.Андрушівка,Андрушівський район, Житомирська область,13400
- ,