Ухвала суду № 38202223, 01.04.2014, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2014
Номер справи
803/606/14
Номер документу
38202223
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 квітня 2014 року

Справа № 803/606/14

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Александрова М.А., вивчивши позовну заяву територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляду) у Тернопільській області до Приватного підприємства "Торгівельна компанія "Укр-Петроль" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляду) у Тернопільській області звернулося з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Торгівельна компанія "Укр-Петроль" (ПП "ТК "Укр-Петроль") про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.

Як встановлено пунктами 3, 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Судом встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 КАС України.

Зокрема, відповідно до пункту першого частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява.

Як вбачається із поданої позовної заяви, остання адресована Тернопільському окружному адміністративному суду.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Позивачем в підтвердження направлення позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу додано касовий чек № 6767 від 19 березня 2014 року.

Відповідно до частини першої статті 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно з абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270, документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Тобто, розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача. Відповідно до пункту 61 зазначених Правил вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

З огляду на вищевикладене належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення разом з розрахунковим документом. Будь-яким іншим доказом також може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання тощо) або третіх осіб про отримання позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позивачем не долучено до позовної заяви доказів сплати судового збору у встановленому розмірі, водночас він просить відстрочити його сплату до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до частини першої статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Позивач в обгрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору зазначає, що Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Тернопільській області виділені кошти на сплату судового збору в сумі 100 грн. є недофінансованими. Доказів на підтвердження даної обставини суду не надав.

Суд зазначає, що непідтверджене доказами недофінансування позивача на оплату судового збору в сумі 100 грн. не може бути підставою для відстрочення сплати судового збору.

Судовий збір сплачується за ставками, визначеними частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір". Так, за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" з 01 січня 2013 року встановлено місячний розмір мінімальної заробітної плати - 1 218 грн. Отже, станом на день звернення із даним позовом до суду сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 73 грн. 08 коп.

Відповідно до частин першої та другої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу (застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням), встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду.

Як вбачається із позовної заяви та долучених до неї документів, днем виявлення територіальним управління Держгірпромнагляду у Тернопільській області порушень вимог законодавства відповідачем ПП "ТК "Укр-Петроль" на об'єкті господарювання АЗС № 2 (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 40а) є 07 березня 2014 року, що зафіксовано у відповідному акті перевірки № 13, на об'єкті господарювання АЗС № 1 (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 42а) - 05 березня 2014 року, що зафіксовано у відповідному акті перевірки № 12.

Відповідно до календарного штемпеля відділення поштового зв'язку позивачем адміністративний позов Волинському окружному адміністративному суду направлено 27 березня 2014 року, тобто із пропуском п'ятнадцятиденного строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАС України.

Водночас, позивачем не обгрунтовано поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду в цій частині позовних вимог.

Згідно із частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Тому, позивачеві слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом належного її оформлення в частині найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; подання доказів надіслання відповідачу рекомендованою кореспонденцією копії позовної заяви та доданих до неї документів з описом вкладення, або будь-яким іншим доказом вручення відповідачу цих документів (розписка, штамп про отримання тощо); подання до суду доказів про сплату судового збору (оригіналу платіжного доручення або квитанції) за подання адміністративного позову немайнового характеру в розмірі 73 грн. 08 коп. (платiжнi реквiзити для перерахування судового збору: отримувач коштів: УДКСУ у м. Луцьку Волинської області 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38009628; банк отримувача - ГУДКСУ у Волинській області; код банку отримувача (МФО) – 803014, рахунок отримувача – 31218206784002; код класифікації доходів бюджету - 22030001 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)»; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Волинський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35123898 (суду, де розглядається справа) або доказів звільнення від його сплати; навести обставини в обгрунтування поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною другою статті 99 КАС України, в частині позовних вимог про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до ПП "ТК "Укр-Петроль", зокрема, зупинення роботи АЗС № 2 (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 40а), АЗС № 1 (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 42а).

На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про судовий збір",

УХВАЛИВ:

Позовну заяву територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляду) у Тернопільській області до Приватного підприємства "Торгівельна компанія "Укр-Петроль" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду залишити без руху.

Надати Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Тернопільській області строк для усунення недоліків до 14 квітня 2014 року.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова