ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. №27/64
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 квітня 2014 року № 826/3444/14
за позовом
Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області
до
Приватного підприємства "Житомирбудсервіс"
про
стягнення заборгованості в розмірі 14 672, 86 грн.
Суддя О.В. Головань
Обставини справи:
Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі та Житомирській області звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Приватного підприємства "Житомирбудсервіс" суми заборгованості у розмірі 14 672, 86 грн.
У судовому засіданні 02.04.2014 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно із ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки в судовому засіданні відсутній представник відповідача, повідомлений про час та місце розгляду справи згідно адреси, зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; судом заслухано пояснення представника позивача; необхідність заслухати пояснення свідка чи експерта відсутня.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Житомирбудсервіс" (ідентифікаційний код - 31133510) є юридичною особою, платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Житомирі та Житомирській області.
Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування передбачений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено платників страхових внесків, їх права, обов'язки та порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до приписів ст.ст. 1, 14 Закону страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Отже, відповідач є страхувальником у розумінні Закону.
Відповідно до п. 1 ст. 1 вказаного Закону платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до частини 9, 13 ст. 106 Закону виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: 5) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.
Як було встановлено судом у процесі розгляду справи, до відповідача застосовані фінансові санкції за неподання відомостей, що використовуються у системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, про що винесено наступні рішення:
рішення № 1165 від 12.08.2009 р. про застосування фінансових санкцій за неподання відомостей, що використовуються у системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавсмтвом, яким нараховано штраф у розмірі 12227, 38 грн. (винесене на підставі акту №381 від 12.08.2009 р. про факт неподання комплекту документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб);
рішення №443 від 10.04.2009 р. про застосування фінансових санкцій за неподання відомостей, що використовуються у системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, яким нараховано штраф у розмірі 24435, 48 грн. (винесене на підставі акту №186 від 10.04.2009 р. про факт неподання комплекту документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб).
Вказані рішення відповідачем не оскаржені.
Станом на день розгляду спору заборгованість у розмірі 14 672, 86 грн. відповідачем не погашена.
Відповідно до абз. 5-6 п. 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.10 р., що набрав чинності з 01.01.11 р., стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 14 672, 86 грн. та визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, ст. ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Житомирбудсервіс" (ідентифікаційний код - 31133510) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі та Житомирській області суму заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені у розмірі 14 672, 86 грн.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В. Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 07.04.14 р.