Ухвала суду № 38178025, 11.04.2014, Немишлянський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Фрунзенський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
11.04.2014
Номер справи
645/3101/14-а
Номер документу
38178025
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 645/3101/14

Провадження № 2а/645/68/14

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2014 року суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Горпинич О.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Комунального підприємства „Жилкомсервіс" про визнання дій незаконними, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, в особі свого представника ОСОБА_2, звернулася до суду із адміністративним позовом до КП „Жилкомсервіс", яким просила визнати незаконними дії КП „Жилкомсервіс" в частині безпідставної видачі довідки від 19.09.2007 року № 2604, зобов'язати відповідача скасувати довідку як таку, що видана незаконно.

Вважаю, що даний позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, виходячи з наступного:

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Відповідно до ст. 104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний суд - суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) визначає компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, відповідно до якої компетенція адміністративних судів поширюється на:

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи:

1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України;

2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства;

3) про накладення адміністративних стягнень;

4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

Стаття 18 КАС України визначає предметну підсудність адміністративних справ, а саме: місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.

За п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як вбачається з тексту позовної заяви, ОСОБА_1, в особі свого представник ОСОБА_2, просе суд визнати незаконними дії КП „Жилкомсервіс" в частині безпідставної видачі довідки від 19.09.2007 року № 2604, зобов'язати відповідача скасувати довідку як таку, що видана незаконно.

Комунальне підприємство „Жилкомсервіс" було створено згідно Рішення Харківської міської ради 4 сесії 5 скликання від 26.07.2006р. №69/06 „Про створення комунального підприємства „Жилкомсервіс".

КП „Жилкомсервіс" належить до комунальної власності територіальної громади м. Харкова відповідно до рішення 4 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 26.07.2006 року № 69/06 „Про створення комунального підприємства „Жилкомсервіс".

Засновником Підприємства є Харківська міська рада.

Згідно статуту КП „Жилкомсервіс" є юридичною особою та безпосередньо підпорядковано управлінню житлового господарства Департаменту житлово-комунального господарства та енергетики Харківської міської ради.

Отже, КП „Жилкомсервіс" не є суб'єктом владних повноважень.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Відповідно до ч. 2 ст. 79 ЦК України, територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Статтею 82 ЦК України, на юридичних осіб публічного права у цивільних відносинах поширюються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.

Відтак, в даному випадку фактично виник цивільно-правовий спір, оскільки КП „Жилкомсервіс" є юридичною особою публічного права та діє відповідно до положень Цивільного кодексу України.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного суддя вважає, що у відкритті провадження за даним адміністративним позовом слід відмовити, оскільки, даний спір має розглядатися в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст.ст. 17, 109 КАС України, ст. 15, 79, 82 ЦПК України, суддя -

У Х В А Л И В :

У відкритті провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства „Жилкомсервіс" про визнання дій незаконними - відмовити.

Роз'яснити право на звернення з відповідним позовом до суду в порядку цивільного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через Фрунзенський районний суд м. Харкова протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя -