10.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
11 квітня 2014 року ЛуганськСправа № 812/774/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про повернення судового збору
у справі № 812/774/14 за адміністративним позовом
ОСОБА_1
до управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області
про визнання дій протиправними, скасування вимог про сплату боргу,
ВСТАНОВИВ:
05 лютого 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області, в якому позивач просить:
- визнати дії управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області щодо нарахування позивачу недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування неправомірними;
- визнати протиправними та скасувати вимогу управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області від 14 червня 2013 року № Ф-1096/1 про стягнення недоїмки з єдиного внеску у сумі 1194,03 грн. та вимогу Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції від 21 листопада 2013 року № Ф-198 про стягнення недоїмки з єдиного внеску у сумі 9973,76 грн.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 03 березня 2014 року у справі № 812/774/14 адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області про визнання дій протиправними, скасування вимог про сплату боргу повернуто позивачу у зв'язку із не усуненням недоліків позовної заяви, яку залишено без руху.
09 квітня 2014 року до відділу діловодства та обліку звернень громадян суду за вхідним реєстраційним номером 12196 від ОСОБА_1 надійшла заява від 07 квітня 2014 року про повернення судового збору, сплаченого згідно квитанції від 20 грудня 2013 року № 55 у розмірі 73,08 грн. (арк. справи 17).
Розглянувши заяву ОСОБА_1 про повернення судового збору, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву про повернення судового збору такою, що підлягає задоволенню повністю, з таких підстав.
Згідно із частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Відповідно до норми статті 98 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою. Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі можуть оскаржити судове рішення щодо судових витрат, якщо це стосується їхніх інтересів.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».
Відповідно до вимог частини 1 статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням);
5) закриття провадження у справі.
Частиною 2 статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» визначено, що у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
Згідно із частиною 3 статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Пунктом 9 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI установлено, що до законодавчого врегулювання безспірного списання коштів бюджету та відшкодування збитків, завданих бюджету, рішення суду про стягнення (арешт) коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) виконується виключно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів. Зазначені рішення передаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для виконання.
Частиною 2 статті 45 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року № 45).
З квитанції від 20 грудня 2013 року № 55 вбачається сплата ОСОБА_1 судового збору у розмірі 73,08 грн. за подання позовної заяви, яка має немайновий характер, на розрахунковий рахунок 31213206784006, УДКСУ у м. Луганську Луганської області, код платежу 22030001, ЄДРПОУ 37991503, МФО 804013, банк одержувача ГУДКСУ у Луганській області, символ звітності банку 206.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись частиною 3 статті 89 Кодексу адміністративного судочинства України та враховуючи, що ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 03 березня 2014 року у справі № 812/774/14 адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області про визнання дій протиправними, скасування вимог про сплату боргу повернуто позивачу, суддя прийшов до висновку про повернення ОСОБА_1 судового збору у розмірі 73,08 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір», статтями 87, 98, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про повернення судового збору у справі № 812/774/14 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Луганської області про визнання дій протиправними, скасування вимог про сплату боргу задовольнити повністю.
Повернути ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання: 93200, АДРЕСА_1) сплачений за квитанцією від 20 грудня 2013 року № 55 на розрахунковий рахунок 31213206784006 в ГУДКСУ у Луганській області, одержувач УДКСУ у м. Луганську Луганської області, код платежу 22030001, ЄДРПОУ 37991503, МФО 804013, символ звітності банку 206 при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду з позовом судовий збір у розмірі 73,08 грн. (сімдесят три гривні вісім копійок).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Т.І. Чернявська