Постанова № 38169227, 26.03.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2014
Номер справи
804/3175/14
Номер документу
38169227
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2014 р. Справа № 804/3175/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турлакової Н.В.

за участю:

секретаря Мединської А.О.

прокурора: Пономаренко А.Є.

представника позивача: Гнучих Р.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Новомосковське рибоводне сільськогосподарське підприємство» про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовними вимогами про: стягнення з Публічного акціонерного товариства «Новомосковське рибоводне сільськогосподарське підприємство» штрафної санкції в сумі 5100 грн. до державного бюджету України на рахунок територіального управління Державного казначейства за місцезнаходженням платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відношенні ПАТ «Новомосковське рибоводне сільськогосподарське підприємство» було складено Акт №413-ДН-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, яким зафіксовано порушення вимог ч.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 5100 грн., яка на час звернення до суду залишається не сплаченою.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримував, посилаючись на доводи, викладені в позові.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримував, посилаючись на доводи, викладені в позові.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що за розглядом матеріалів справи у відношенні Публічного акціонерного товариства «Новомосковське рибоводне сільськогосподарське підприємство» було встановлено порушення вимог ч.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» не розкрито регулярну річну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності емітента за 2012 рік, а саме: вказана інформація не розміщена у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 12.11.2013р. та запропоновано ПАТ «Новомосковське рибоводне сільськогосподарське підприємство» з'явитись для підписання Акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень в Дніпропетровське ТУ Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 26.11.2013р..

Зазначена постанова направлена відповідачу, що підтверджується реєстром відправлення від 14.11.2013р., який наявний в матеріалах справи.

Актом №413-ДН-1-Е від 26.11.2013р. про правопорушення на ринку цінних паперів зафіксовано порушення вимог ч.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» не розкрито регулярну річну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності емітента за 2012 рік, а саме: вказана інформація не розміщена у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Постановою від 26.11.2013р. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношення ПАТ «Новомосковське рибоводне сільськогосподарське підприємство».

Зазначена постанова разом із Актом №413-ДН-1-Е від 26.11.2013р. направлена відповідачу, що підтверджується реєстром відправлення від 28.11.2013р., який наявний в матеріалах справи.

Судом встановлено, що відповідно до Постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 10.12.2013р. за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, відповідно до законодавства про цінні папери, що є порушенням вимог ч.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», у відношенні відповідача застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 5100 грн..

Зазначена постанова направлена відповідачу, що підтверджується реєстром відправлення від 12.12.2013р., який наявний в матеріалах справи.

Згідно ст.6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Відповідно до ч.1. ст..1 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Відповідно до ч.1, 4 ст..40 зазначеного закону регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:

- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- розміщення на власному веб-сайті.

Відповідно до п.1. глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591. розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відповідно пункту 8 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам.

Відповідно пункту 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п.14 ст.8 зазначеного закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до статті дев'ятої Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" уповноваженими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.

Згідно п.6 ст. 11 вищезазначеного закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Аналіз зазначених положень свідчить про те, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку у спірних правовідносинах є суб'єктом владних повноважень, який реалізує надані законом владні управлінські функції, у тому числі застосовує штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, у зв'язку з чим вимоги позивача є обґрунтованими в частині правомірності постанови від 10.12.2013р. за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та застосування у відношенні відповідача санкції у вигляді штрафу у розмірі 5100 грн. як такої, що винесено відповідачем на підставі та в межах повноважень, наданих законом.

Відповідно до п.п.1, 2 розділу XVІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій нагляд за обґрунтованістю постанов, винесених працівниками Комісії, уповноваженими особами територіальних управлінь, здійснюється членами Комісії відповідно до розподілу обов'язків та уповноваженим підрозділом центрального апарату Комісії. Законність і обгрунтованість постанови може бути перевірено в порядку нагляду на засіданні Комісії. Подання про перегляд постанови в порядку нагляду за справою про правопорушення подається уповноваженим підрозділом центрального апарату Комісії у термін не пізніше трьох місяців з дати надходження винесеної постанови до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії.

Відповідно до розділу XІХ вищенаведених правил, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови. У разі несплати штрафу правопорушником у термін, установлений пунктом 19.1 цих Правил, штраф стягується у судовому порядку.

Частина 2 ст.19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.ст.11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, з врахуванням викладеного, відсутності заперечень, оскільки відповідачем не сплачено в установлені строки застосованої штрафної санкції, суд доходить висновку, що позов Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Новомосковське рибоводне сільськогосподарське підприємство» про стягнення штрафу підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Новомосковське рибоводне сільськогосподарське підприємство» про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Новомосковське рибоводне сільськогосподарське підприємство» (ЄДРПОУ 00693374) штраф у розмірі 5100 грн. (п'ять тисяч сто гривень) до державного бюджету України на рахунок територіального управління Державного казначейства за місцезнаходженням платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Постанова не набрала законної сили 28.03.14р. Суддя З оригіналом згідно Помічник суддіН.В. Турлакова В.С.Андреєв