ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 березня 2014 року м. Київ № 826/3963/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., ознайомившись з позовною заявою та доданими до них матеріалами
за позовом ОСОБА_1 до Президента України Кабінету Міністрів України про визнання протиправними нормативно - правових актів, зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
27 березня 2014 року ОСОБА_1 (далі по тексту -позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Президента України, Кабінету Міністрів України, в якому просить скасувати нормативно - правові акти незаконними та зобов'язання вчинити дії.
Згідно п. 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексу або іншими законами.
Частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт і визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України " від 10 серпня 2008 року №839 офіційно опублікована 03.10.2008 року в Офіційному віснику України, 2008, №72, постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт і визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних"від 14 лютого 2007 року №219, офіційно опублікована 26.02.2007 року, в Офіційному віснику України, 2007, №12, постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних " від 25 лютого 2009 року №144 офіційно опублікована 04.03.2009 року в Урядовому кур'єрі , 2009, №39,постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт " від 25 лютого 2009 року №275 офіційно опублікована 06.04.2009 року в Офіційному віснику України , 2009, №23, тобто з дати опублікування вказані постанови є такими що доведені до відома всіх зацікавлених осіб, в тому числі, позивача.
Таким чином, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду, встановлений частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві у разі необхідності зазначається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Як встановлено Окружним адміністративним судом міста Києва, ОСОБА_1 до позовної заяви не додано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
При цьому, у ч.2 ст.87 КАС України зазначено, що розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 19.09.2013р. №590-VII внесені зміни до статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання адміністративного позову) ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка з 01.01.2014 становить 1 218,00 грн.
Таким чином, в даному випадку за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру належить сплатити судовий збір у розмірі 73,08 грн. (1 218,00 грн. х 0,06).
З наявних матеріалів справи вбачається, що позивачем не подано документу про сплату судового збору, або підтвердження звільнення позивача від його сплати.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст. 106, 108, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2. Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви до 21 квітня 2014 року.
3. Попередити, що якщо позивач не усуне недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява буде повернена йому. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.Г. Вєкуа