ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про відстрочення виконання судового рішення
09 квітня 2014 року 813/1352/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючий-суддя Коморний О.І.
секретар судового засідання Ячмінська Я.О.
з участю:
від заявника (відповідача) Котис М.А.
від позивача не прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву Львівського комунального підприємства «Сокільницьке» про відстрочення виконання рішення суду у справі №813/1352/14 за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області про застосування заходів реагування до ЛКП "Сокільницьке".
ВСТАНОВИВ:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 13.03.2014р. у справі №813/1352/14 задоволено позовні вимоги Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області, зупинено надання Львівським комунальним підприємством "Сокільницьке" (м. Львів, вул. Наукова 61, ЄДРПОУ 20807012) послуг з утримання ліфтів до усунення виявлених перевіркою порушень в повному обсязі та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення роботи.
Львівське комунальне підприємство "Сокільницьке" звернулося 04.04.2014 року із заявою про відтермінування виконання постанови суду строком на шість місяців, яка мотивована тим, що для виконання вимог припису позивача необхідне виконання робіт капітального характеру, вартість яких згідно кошторису наданого ЛКП «Львівсвітло» становить 180 000 грн. Проте заявник таких коштів не має, оскільки у тариф по утриманню будинку та прибудинкової території не закладено витрати на будь-які ремонтні роботи капітального характеру, як і не закладено такі витрати у бюджеті Львівської міської ради.
У судовому засіданні представник подану заяву підтримав, пояснив, що для виконання передбачених приписом робіт звернувся за виділенням коштів до Франківської районної адміністрації, а враховуючи економічну ситуацію в країні, вирішення питання про фінансування та виконання ремонтних робіт може зайняти до шести місяців.
Позивач представника до суду не направив, правової позиції з приводу заяви про відстрочення виконання рішення суду не висловив.
Відповідно до ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.
При вирішенні заяви про відстрочку виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду, суд керується ч.1 ст. 263 КАС України відповідно до якої за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
З урахування викладеного та на підставі поданих заявником доказів (кошторису ЛКП «Львівсвітло», інформаційної довідки про відсутність коштів, звернення до Франківської районної адміністрації) суд дійшов висновку про наявність обставин, що слугують підставою для відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду, а тому заяву Львівського комунального підприємства «Сокільницьке» слід задовольнити.
Керуючись 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Львівського комунального підприємства «Сокільницьке» про відстрочення виконання рішення суду у справі №813/1352/14 за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області про застосування заходів реагування до ЛКП "Сокільницьке" - задовольнити.
2. Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 13.03.2014 року у справі №813/1352/14 за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області про застосування заходів реагування до ЛКП "Сокільницьке" - терміном на 6 (шість) місяців з дня набрання ухвалою законної сили.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
У судовому засіданні оголошено вступну те резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 10.04.2014 р. о 10:00 год.
Суддя Коморний О.І.