Постанова № 38156270, 10.04.2014, Рутченківський районний суд міста Донецька (до 25.04.2025 - Кіровський районний суд м. Донецька)

Дата ухвалення
10.04.2014
Номер справи
258/3212/14-а
Номер документу
38156270
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 258/3212/14-а

Справа № 2а/258/143/14

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 квітня 2014 р. Кіровський районний суд м. Донецька у складі: головуючого - судді Подолянчука І.М.

при секретарі Мінченковій С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної в м. Донецьку Ради,

третя особа: Управління Державної казначейської служби України у Кіровському районі м. Донецька Донецької області

Про виплату держаної допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, вказавши, що вона ІНФОРМАЦІЯ_1р. народила дитину - доньку ОСОБА_2, у зв'язку з чим перебуває на обліку в УПСЗН Кіровської районної у м. Донецьку ради та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

06 лютого 2014р. вона звернулась до відповідача із заявою про перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

17 лютого 2014р., відповіддю за № Л-9-5.1-6.2, УПСЗН Кіровської районної у м. Донецьку ради їй було відмовлено у задоволені даної заяви.

Розмір призначеної допомоги по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х років визначено УПСЗН Кіровської районної у м. Донецьку ради, відповідно до «Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини і допомоги по догляду за дитиною до досягнення ним 3-х річного віку особам, застрахованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування», затвердженому Постановою КМ України від 11 січня 2007р. № 13, як різниця між 100 % прожиткового мінімуму, встановленому для працездатної особи і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одного члена сім'ї за попередні 6 місяців, але не менше 130 грн.

На думку позивача ОСОБА_1, відповідач, всупереч вимогам Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», виплачує їй допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі меншій, ніж це передбачено нормами вказаного Закону.

Просила ухвалити судове рішення, яким визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної в м. Донецьку ради щодо неправильного нарахування та виплати їй державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату за рахунок Державного бюджету України допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років на поточний рік, за період з ІНФОРМАЦІЯ_1р. та до досягнення дитиною трирічного віку і стягнути на її користь недоплачену державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» №2240-111 в сумі 28 676 грн.

Крім того, просила стягнути в з відповідача на її користь грошові кошти в сумі 73, 08 грн., затрачені нею по сплаті держмита.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, до суду звернулася з клопотанням про розгляд справи без її участі, підтримавши свої позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача - УПСЗН Кіровської районної у м. Донецьку ради - Чангли А.В., яка діяла на підставі довіреності, в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та суду пояснила, що позивачу ОСОБА_1 була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, починаючи з 10 травня 2011р., по ІНФОРМАЦІЯ_1р. у розмірі 130 грн. щомісячно, згідно діючому законодавству, а саме: Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженому постановою КМ України від 27 грудня 2001р. № 1751 (зі змінами та доповненнями).

В своєму позові щодо перерахунку та доплати їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ОСОБА_1 посилається на редакцію Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яка діяла на період 2007-2008 років, а на період виникнення та існування спірних правовідносин діє інша редакція вказаного Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», згідно з якою допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надавалась і надається по теперішній час у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн.

Для призначення такої допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, отримувачем допомоги подається в управління праці та соціального захисту населення довідка про склад сім'ї, декларація про доходи та майновий стан, яка заповнюється на підставі довідок про доходи всіх членів сім'ї.

Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців.

Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі, а саме - 130 грн.

З заявою про перерахунок допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, позивач ОСОБА_1 до відповідача не зверталася, хоча була ознайомлена з умовами перерахунку даного виду допомоги, про що свідчить її особистий підпис у заяві від 08 червня 2011 р.

Таким чином, УПСЗН Кіровської районної у м. Донецьку Ради позивачу ОСОБА_1 була сплачена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в установлених діючим законодавством розмірах.

Крім того, спеціальним суб'єктом владних повноважень за Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», є Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, тому даний вид допомоги в більших розмірах повинен бути сплачений Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Позивач про порушення свого права, якщо вона вважала його порушеним, повинна була дізнатися при перших виплатах їй державної допомоги, а саме в квітні 2011р. Звернення позивача ОСОБА_1 до відповідача із заявою з питання проведення перерахунку державної допомоги по догляду за дитиною до 3-х років за минулий час не є передбаченою законом можливістю досудового порядку вирішення спору в розумінні ч.4 ст.99 КАС України.

Позивач ОСОБА_1 на надала суду будь-яких доказів, які б підтверджували, що строк звернення до суду нею було пропущено з поважної причини.

Таким чином, ОСОБА_1 безпідставно заявляє позовні вимоги щодо стягнення з відповідача вищевказаного виду допомоги за період з ІНФОРМАЦІЯ_1р. по ІНФОРМАЦІЯ_1р. включно, тобто за межами передбаченого законом шестимісячного строку.

З огляду на вищевказане, здійснити перерахунок даного виду допомоги на умовах, вказаних ОСОБА_1 у позові, відповідач не має правових підстав.

Просили ухвалити судове рішення, яким в задоволені позовних вимог ОСОБА_1 відмовити у повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання у тому, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог статті 46 Конституції України (254к/96-ВР) громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасово втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також в старості та в інших випадках, передбачених законом.

До 01 січня 2008р. правовідносини щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку регулювалися Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» № 2811-ХІІ від 21 листопада 1992р., дія якого поширювалася на осіб, не застрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (в редакції від 09 липня 2007 р.), який поширював свою дію на застрахованих у зазначеній системі осіб.

Відповідно до ст.43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (п.23,25), який набрав чинності 01 січня 2008р. були внесені відповідні зміни до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».

Зокрема, змінами до ст.13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» його дію поширено на застрахованих осіб, а із Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» були виключені статті 40-44, які передбачали право застрахованої особи на отримання вказаної допомоги.

Рішенням Конституційного Суду України № 10рп/2008 визнано неконституційним пункт 25 розділу 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо виключення статей 40-44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».

Пунктом 2 розділу 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» передбачено, що розділ 2 цього Закону діє до 31 грудня 2008 року.

Таким чином, з дня ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення відновили свою дію вищезазначені положення Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», а з 1 січня 2009 року статті 13, 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Оскільки ані Законом України «Про державний бюджет України на 2011 рік», ані іншими Законами не встановлювалось на 2011, 2012, 2013 роки інший, ніж у Законах № 2811-Х11 та № 2240-111 розмір допомоги, а дії Законів про бюджет діяли, відповідно, лише у 2009 р. та 2010 р., спірні правовідносини з 01 січня 2011р. регулюються Законами № 2811-Х11 та № 2240-111, а положення Постанови КМ України № 1751 від 27 грудня 2001р. у тій частині, в якій воно суперечить названим законам, застосуватися не може.

Отже, з 01 січня 2011р. у відповідача - УПСЗН Кіровської районної у м. Донецьку ради, виник обов'язок здійснювати виплату державної допомоги в розмірах, передбачених Законами № 2811-Х11 та 2240-111.

Крім того, така правова позиція викладена в постанові Вищого адміністративного суду України від 21 серпня 2011р. по справі № К/9991/33496/12 та в постанові Верховного суду України від 25.12.2012 р.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до переконання у тому, що до 1 січня 2009р. до даних правовідносин слід застосовувати Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (в редакції від 09 липня 2007р.), а з 01 січня 2009 року - Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Статтею 46 Закону України від 26 грудня 2008р. № 835-VI «Про державний бюджет України на 2009 рік» та статтею 45 Закону України від 27 квітня 2010р. № 2154-VI «Про державний бюджет України на 2010 рік» передбачено, що у 2009 - 2010 роках допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», призначається і здійснюється в розмірах та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМ України від 27 грудня 2001 №1751 був затверджений Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми саме на виконання Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», при цьому розмір та порядок виплати допомоги, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», не визначалися.

Крім того, Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» не встановлювався інший, ніж у Законі України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», розмір виплати державної допомоги сім'ям з дітьми.

Таким чином, оскільки у справі спір виник щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з ІНФОРМАЦІЯ_1р. по ІНФОРМАЦІЯ_2р. особі, яка застрахована в системі соціального загальнообов'язкового державного соціального страхування, то за таких обставин суд приходить до переконання у тому, що на відносини щодо виплати допомоги такій особі у зазначеному періоді поширюються норми спеціального Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», відповідно до статті 43 якого допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», призначає та сплачує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку застрахованим та незастрахованим особам відповідне Управління праці та соціального захисту населення.

Пунктом 17 вказаного «Порядку…» передбачено, що згідно зі ст. 13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», право на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.

Так, згідно Свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виданого 22 березня 2011р. відділом ДРАЦС Кіровського РУЮ у м. Донецьку, актовий запис № 329, позивач ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1р. народження.

Як вбачається з довідки, виданої УПСЗ Кіровської районної у м. Донецьку ради, позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Кіровської районної у м. Донецьку ради та їй, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Постановки КМ України від 27 грудня 2001р. № 1751 (з доповненнями) і п.19 і п.22 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», з 10 травня 2011р. було призначено державну допомогу у розмірі 130 грн. щомісячно по догляду за дитиною - ОСОБА_2 до досягнення нею трирічного віку.

Вказана допомога нарахована та виплачена у розмірі: за квітень 2011р. - 1224, 00 грн.; за травень 2011 р. - 1316, 26 грн.; за червень 2011 р. - 1354, 00 грн.;, липень 2011 р. - 1354, 00 грн.; серпень 2011 р. - 1354, 00 грн.; вересень 2011 р. - 1354, 00 грн.; за жовтень 2011 р. - 1354, 00 грн.; за листопад 2011 р. - 1354, 00 грн.; за грудень 2011 р. - 1354, 00 грн.; , за січень 2012 р. - 1354, 00 грн.; за лютий 2012 р. - 1354, 00 грн.; за березень 2012 р. - 1354, 00 грн.; за квітень 2012 р. - 1354, 00 р., за травень 2012 р. - 1354, 00 грн., за червень 2012 р. - 1354, 00 грн.; за липень 2012р. - 1354, 00 грн.; за серпень 2012 р. - 1354, 00 грн.; за вересень 2012 р. - 1354, 00 грн.; за жовтень 2012 р. - 1354, 00 грн.; за листопад 2012 р. - 1354 грн.; за грудень 2012 р. - 1354, 00 грн.; за січень 2013р. - 1354, 00 грн.; за лютий 2013 р. - 1354, 00 грн.; за березень 2013 р. - 1354, 00 грн.; за квітень 2013 р. - 130 грн.; за травень 2013 р. - 130 грн.; за червень 2013 р. - 130 грн.; за липень 2013 р. - 130 грн.; за серпень 2013 р. - 130 грн.; за вересень 2013 р. - 130 грн.; за жовтень 2013 р. - 130 грн.; за листопад 2013 р. - 130, 00 грн.; за грудень 2013 р. - 130, 00 грн.; за січень 2014 р.- 130, 00 грн.

Загальна сума доходу за період з 01 квітня 2011р. по 01 січня 2014р. становить 33628 грн. 26 коп.

Судом встановлено, що відмовляючи позивачу ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з моменту подачі нею заяви про перерахунок допомоги, тобто з листопада 2013р., відповідач діяв неправомірно, в порушення вимог чинного законодавства, у зв'язку з чим є підстави для визнання вказаних дій суб'єкта владних повноважень протиправними та часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1

Відповідно до ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1, в порушення вимог ст. 99 КАС України, звернулась до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів особи в строк, більше ніж два роки з того часу, коли вона дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто за межами передбаченого законом шестимісячного строку з дня, коли вона дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а тому суд вважає за необхідне відмовити позивачу ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог в частині зобов'язання відповідача - УПСЗН Кіровської районної у м. Донецьку ради здійснити нарахування та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період більше шестимісячного строку, який обчислюється з дня, коли позивач дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Про своє порушене право позивач ОСОБА_1 дізналася у квітні 2011р., тобто коли отримала державну допомогу, розмір якої, на її думку, не відповідає вимогам закону, але за захистом свого порушеного права позивач звернулася лише 06 лютого 2014р., тобто з порушенням строків позовної давності.

Крім того, позивачем ОСОБА_1 не надано суду переконливих доказів пропуску цього строку з поважних причин, у зв'язку з чим суд вважає, що позивач без поважних причин пропустила строк для звернення до суду з вищевказаним позовом.

Проаналізувавши вищезазначене, суд приходить до переконання у тому, що позивач ОСОБА_1 отримувала суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі значно меншому, ніж передбачено діючим законодавством, але суд визнає неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної в м. Донецьку Ради щодо нарахування та виплати державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та вважає за необхідне зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату за рахунок Державного бюджету України допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років на поточний рік за період з 02 травня 2013р. до 02 грудня 2013 р., з урахуванням фактично виплачених сум, тобто за шість місяців з дня звернення ОСОБА_1 до суду з даним позовом.

19 березня 2014р. ОСОБА_1 звернулась з позовом щодо можливості зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період до ІНФОРМАЦІЯ_1 р.

Вказані позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Ст.2 КАС України встановлює, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.. Тобто, в розумінні КАС України, порушення прав, свобод та інтересів учасників публічно-правових відносин може бути допущено з боку суб'єкта владних повноважень у вигляді будь-яких прийнятих рішень, вчинених дій чи допущеної бездіяльності.

Відповідно, під час розгляду спору, суд може надати оцінку тим рішенням, діям чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які вже були прийняті, вчинені чи допущені на момент виникнення спору.

Таким чином, КАС України не передбачає можливості зобов'язати відповідача вчиняти у майбутньому певні дії, виходячи тільки з теоретичної можливості допущення ним в подальшому порушень прав, свобод та інтересів позивача.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 94 КАСУ, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

З огляду на наведене, суд вважає за необхідне стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 суму сплаченого нею при подачу позову судового збору у розмірі 73, 08 грн.

Керуючись Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»; Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»; Законом України «Про Державний бюджет України на 2013»; ст.ст. 3, 8, 9, 10, 11, 94, 99, 100, 158-163,167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної у м. Донецьку ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії по перерахунку та виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної у м. Донецьку ради щодо відмови виплати ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 02 травня 2013р. по 02 грудня 2013р. у розмірі, не менше прожиткового мінімуму, встановленому Законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік».

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Кіровської районної у м. Донецьку ради зробити перерахунок та виплату суми недоотриманої ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірах, не менше прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік», починаючи з 02 травня 2013 року по 02 грудня 2013 року, з урахуванням виплачених сум.

В решті позову ОСОБА_1 - відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати у сумі 73 (сімдесят три)грн.08 коп.

Постанову може бути оскаржено до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя:

Провадження2-а/258/143/14