Справа № 344/4590/14-а
Провадження № 2-а/344/248/14
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
04 квітня 2014 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Хоростіль Р.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської КЕЧ району, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати видати ордер, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до відповідачів з вказаним адміністративними позовом.
Ознайомившись з матеріалами даного адміністративного позову, вважаю наступне.
Позовними вимогами ОСОБА_2 є: визнання бездіяльності Івано-Франківської КЕЧ району протиправною та зобов'язання Івано-Франківської КЕЧ району подати до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради документи згідно з п. 4.5 ІУ Інструкції «Про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями», затвердженої Наказом Міністерства оборони України 10.01.2012р. № 24/20337; зобов'язання Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради видати йому ордер на трьохкімнатну квартиру АДРЕСА_1.
Згідно з ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт,який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
В той же час, відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
В даному випадку мотивацією позовних вимог є посилання позивача на норми цивільного (житлового) права, які регулюють порядок забезпечення військовослужбовців жилими приміщеннями, тому дана справа стосується захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникли з житлових правовідносин.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відтак, враховуючи вищенаведене та те, що адміністративний позов ОСОБА_1 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки розгляд такої справи належить проводити в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України, вважаю, що у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської КЕЧ району, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати видати ордер слід відмовити.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської КЕЧ району, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати видати ордер.
Роз'яснити ОСОБА_1, що згідно з ч. 5 ст. 109 КАС України повторне його звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом не допускається.
Копію ухвали невідкладно надіслати ОСОБА_1 для відома.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Хоростіль Р.В.