Постанова № 38125867, 07.04.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.04.2014
Номер справи
826/3315/14
Номер документу
38125867
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

07 квітня 2014 року № 826/3315/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу

за позовом

Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Поляна Україна Груп"

про

стягнення штрафу в розмірі 3 400,00 грн

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Донецькій області звернулась до суду з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна Груп» штрафу за порушення законодавства про рекламу в сумі 3 400 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем не сплачено штраф у вказаній сумі у встановлений чинним законодавством строк.

Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна Груп» - заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у письмових запереченнях, які долучено до матеріалів справи, з яких вбачається, що відповідачем усунуто порушення законодавства про рекламу, а саме демонтовано самовільно встановлену рекламу. Крім того, відповідач вказує на порушення позивачем строку визначеного ч.1 ст. 250 Господарського кодексу України.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва,

ВСТАНОВИВ:

23.04.2013 позивачем було встановлено та зафіксовано ознаки порушення законодавства про рекламу, а саме розповсюдження зовнішньої реклами без отримання відповідного дозволу за адресою: м. Донецьк, вул.. Антонова.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем на адресу відповідача неодноразово направлялись вимоги та запрошення від 30.05.2013 №04/16-1281, від 04.07.2013 №04/16-1653, від 23.07.2013 №04/16-1816, від 13.08.2013 №04/16-2010, від 21.08.2013 №04/16-2123, в яких вказувалась дата розгляду справи та вказано про необхідність надати у визначений термін письмові пояснення та їх документальне підтвердження вартості реклами розповсюдженої з порушенням вимог законодавства про рекламу.

Судом встановлено, що відповідачем на адресу позивача скеровано лист, в якому вказано на демонтаж реклами розповсюдженої з порушенням вимог законодавства про рекламу.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем прийнято рішення від 09.09.2013 №000042 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, яким на відповідача за порушення порядку розповсюдження реклами, за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами накладено штраф у розмірі 3 400 грн.

З матеріалів справи вбачається, що рішення отримано представником відповідача 20.09.2013, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія повідомлення про вручення поштового повідомлення адресату.

Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України “Про захист прав споживачів” (надалі – Закон №1023), спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, забезпечують реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів і мають право перевіряти у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якість продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг; безперешкодно відвідувати та обстежувати відповідно до законодавства будь-які виробничі, складські, торговельні та інші приміщення цих суб'єкті.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України “Про рекламу” контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, - щодо захисту прав споживачів реклами.

Згідно з п.2 Положення про управління у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 206 від 09.11.2011 основними завданнями Інспекцій є реалізація повноважень Держспоживінспекції України на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів (крім Держспоживінспекції в Автономній Республіці Крим), рекламу в цій сфері та державний ринковий нагляд; накладення штрафів на суб'єктів господарювання, а також рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами за порушення прав споживачів у випадках, передбачених законодавством.

Частиною 2 згадуваної статті встановлено, що на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.

Відповідно до ч. 7 ст. 27 Закону України “Про рекламу” у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як зазначено вище, рішенням від 09.09.2013 №000042 за порушення порядку розповсюдження реклами, за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами на відповідача накладено штраф у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Рішення від 09.09.2013 №000042 відповідачем не оскаржено та штраф не сплачено, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог.

Щодо посилання відповідача на порушення позивачем ч. 1 ст. 250 Господарського кодексу України відповідно до якої адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб’єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення суд зазначає наступне.

З матеріалів справи вбачається, що порушення виявлено 23.04.2013, а штрафні санкції застосовано рішенням від 09.09.2013, тобто з дотриманням шестимісячного строку.

Керуючись вимогами п. 4. ст. 33, п. 11 ст. 35, ст.ст. 69-71, 94, 160-162, абзацу 2 ч. 3 ст. 167, ст.ст. 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна Груп (код ЄДРПОУ 36592399, адреса: 04053, м. Київ, вул. Обсерваторна, буд 12-А) на користь Державного бюджету України штраф за порушення законодавства про рекламу у розмірі 3400 грн. (три тисячі чотириста гривень).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної за правилами, встановленими статтею 1832 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.І. Келеберда