ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
07 квітня 2014 рокум. ПолтаваСправа № 816/1299/14
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Шевяков І.С., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Оперуповноваженого служби кримінальної міліції у справах дітей виконавчого комітету Лубенської міської ради Брюховецької С.Г. , Служби у справах дітей виконавчого комітету Лубенської міської ради, треті особи - ОСОБА_3, Виконавчий комітет Лубенської міської ради про визнання дій неправомірними, скасування офіційного попередження, -
В С Т А Н О В И В:
04 квітня 2014 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Оперуповноваженого служби кримінальної міліції у справах дітей виконавчого комітету Лубенської міської ради Брюховецької С.Г. , Служби у справах дітей виконавчого комітету Лубенської міської ради, треті особи - ОСОБА_3, Виконавчий комітет Лубенської міської ради, про визнання дій неправомірними.
Позивач просив:
1. визнати неправомірними дії щодо винесення йому офіційного попередження про недопустимість учинення насильства в сім"ї оперуповноваженого служби кримінальної міліції у справах дітей Лубенського МВ Брюховецькою С.Г. на підставі протоколу (постанови) комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Лубенської міської ради;
2. скасувати офіційне попередження про недопустимість учинення насильства в сім"ї, винесене оперуповноваженим служби кримінальної міліції у справах дітей Лубенського МВ Брюховецькою С.Г. від 08 лютого 2014 року.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Згідно з п.1 ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
А згідно п. 2 ч. 1 цієї ж статті, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно змісту позову та додатків до нього, до позивача, ОСОБА_1, відповідачем - оперуповноваженим підрозділу органу внутрішніх справ, було застосоване офіційне попередження від 08 лютого 20014 року про недопустимість учинення насильства в сім'ї, яке останній просить скасувати. Незважаючи на те, що другим відповідачем у справі вказана Служба у справах дітей виконавчого комітету Лубенської міської ради, позовні вимоги до неї відсутні, що не дає можливості вважати цю службу відповідачем, згідно визначення п.9 ч. 1 ст.3 КАС України.
Відповідно до п. 1 ст. 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення, попередження є видом адміністративного стягнення.
Таким чином, до ОСОБА_1 08 лютого 2014 року було застосовано саме адміністративне стягнення у вигляді попередження про недопустимість учинення насильства в сім'ї, і вчиняючи таке попередження працівник органу внутрішніх справ, діяв у відповідності до норм КУпАП.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що дана позовна заява підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, а саме - Лубенському міськрайонному суду Полтавської області, оскільки ОСОБА_1 оскаржує попередження, яке за приписами ст.24 Кодексу України про адміністративні правопорушення є адміністративним стягненням за вчинення адміністративного правопорушення.
Суд розглянув доводи позивача, викладені в позовній заяві, щодо закриття провадження у справі за аналогічним позовом Лубенським міськрайонним судом Полтавської області.
Однак, окружний адміністративний суд не може погодитися із відповідною ухвалою та порушити правила предметної підсудності, оскільки закриваючи провадження по "цивільній" справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та скасування офіційного розпорядження від 08.02.2014 року, Лубенський міськрайонний суд Полтавської області вказав, що, як на його думку, офіційне попередження не є адміністративним стягненням, яке може бути оскаржене в позовному провадженні шляхом подання адміністративного позову до суду загальної юрисдикції.
Вище викладені норми законів, які спростовують дане твердження, і які були залишені поза увагою місцевим загальним судом.
Таким чином, факт закриття провадження у справі місцевим загальним судом не може бути підставою для порушення предметної підсудності окружним адміністративним судом.
Одночасно позивач не позбавлений права апеляційної скарги на ухвалу місцевого загального суду та не позбавлений права повторного звернення до місцевого загального суду з відповідними вимогами.
Згідно із пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Таким чином, позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір", який набрав чинності з 01.11.2011, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 1 частини 1 статті 18, пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Оперуповноваженого служби кримінальної міліції у справах дітей виконавчого комітету Лубенської міської ради Брюховецької С.Г. , Служби у справах дітей виконавчого комітету Лубенської міської ради, треті особи - ОСОБА_3, Виконавчий комітет Лубенської міської ради про визнання дій неправомірними, скасування офіційного попередження повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу право звернутися із вказаним позовом до Лубенського міськрайонного суду Полтавської області в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України сплачену згідно квитанції від 31 березня 2014 року суму судового збору в розмірі 73,08 грн.
Копію ухвали направити особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яка подала позовну заяву, до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.С. Шевяков