Дата документу 08.04.2014
Справа №3/320/798/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2014 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді - Урупа І.В.
при секретарі - Воропай Д.І.
за участю прокурора - Дедер Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мелітополі адміністративну справу відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), уродженці с. Н-Озерна, Ілекського району, Оренбургської області, громадянки України, що проживає за адресою, АДРЕСА_1, пенсіонерка,
за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1, будучи депутатом Терпінівської сільської ради, яка відповідно до п.п «в» п. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні дії, попереджена про спеціальні обмеження та вимоги передбачені цим законом, порушила встановлену цим законом вимогу щодо необхідності урегулювання конфлікту інтересів, невідкладного повідомлення безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів при слідуючих обставинах.
Так, 20.09.2013 року на черговому засіданні 33 сесії Терпінівської сільської ради, ОСОБА_1, як депутат ради, приймала участь у голосуванні з приводу прийняття рішення № 16 від 20.09.2013 року з питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,00 га для ведення особистого селянського господарства їй особисто, не повідомив про існування конфлікту інтересів, тобто виникнення суперечності між особистими інтересами і її повноваженнями депутата, наявність яких могла вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішення з цього питання, яке було прийнято та затверджено сесією сільської ради.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїла правопорушення передбачене ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
В удовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнала, при цьому пояснила, що вона, як депутат Терпінівської сільської ради приймала участь 20.09.2013 року на черговому засіданні сесії, де розглядалися питання денного. Одним із питань, винесених на розгляд сесії було питання щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення особисто їй земельної ділянки площею 1,00 га для ведення особистого селянського господарства. Рішення з цього питання було прийнято сесією і вона особисто приймала участь у голосуванні. Про виникнення конфлікту інтересів вона сесію не повідомила, так як не знала вимог Закону з цього приводу.
Факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення підтверджується також наступними доказами.
Протоколом про адміністративне правопорушення від 25.03.2014 року № 4, де є пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, згідно якими ОСОБА_1 свою вину визнає. (а.с. 1-3)
Поясненнями ОСОБА_2, який є головою Терпінівської сільської ради та пояснив, що на сесії 20.08.2013 року, де були присутні 20 депутатів, в тому числі і ОСОБА_1, одним із питань порядку денного було питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства особисто ОСОБА_1 Участь у голосуванні приймали всі депутати, в тому числі і ОСОБА_1, яка ніяких заяв щодо неприйняття участі у голосуванні не надавала. (а.с. 7)
Поясненнями ОСОБА_3, який пояснив, що він приймав участь в роботі сесії Терпінівської сільської ради 20.08.2013 року, де вирішувалось питання денного. ОСОБА_1 також приймала участь у цій сесії і голосувала по всім питанням. Ніяких заяв щодо неприйняття участі у голосуванні вона не надавала. (а.с. 8)
Поясненнями ОСОБА_4, яка дала аналогічні пояснення. (А.С.9)
Поясненнями ОСОБА_5, яка пояснила, що вона є депутатом Терпінівської сільської ради та входить в склад комісії з питань законності, соціального захисту прав громадян, депутатської діяльності та етики. 24.12.2012 року розпорядженням №45 голови Терпінівської сільської ради на цю комісію покладено контроль в 2013 році за виконання заходів щодо запобігання корупційних правопорушень. В 2013 році корупційних правопорушень виявлено не було. На сесії Терпінівської сільської ради 20.09.2013 року приймала участь ОСОБА_1, яка не заявляла про неприйняття участі у голосуванні. (а.с. 10)
Поясненнями ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, які дали аналогічні пояснення. (а.с.11-15)
Поясненнями ОСОБА_11, яка пояснила, що вона є секретарем Терпінівської сільської ради та згідно своїх обов'язків веде протоколи засідань. На сесії сільської ради 20.09.2013 року брало участь 20 депутатів, в тому числі і ОСОБА_1 Одним із питань порядку денного було питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства особисто ОСОБА_1 Участь у голосуванні приймали всі депутати, в тому числі і ОСОБА_1, яка ніяких заяв щодо неприйняття участі у голосуванні не надавала.
Згідно рішення першої сесії Терпінівської сільської ради шостого скликання №1 від 12.11.2010 року визнанні повноваження депутатів Терпінівської сільської ради, обраних 31 жовтня 2010 року, до списку яких під № 26 входить ОСОБА_1 (а.с.24-25)
Згідно положення про постійні комісії Терпінівської сільської ради, затвердженої рішенням сесії Терпінівської сільської ради № 05 від 18.11.2010 року в перелік постійних комісій входять комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та управління комунальною власністю сільської ради та з питань агропромислового комплексу, підприємницької діяльності, екології і використання природних ресурсів. (а.с. 29-32)
Згідно рішення № 6 від 12.11.2010 року про утворення постійних комісій Терпінівської сільської ради до складу утворених постійних комісій з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та управління комунальною власністю сільської ради та з питань агропромислового комплексу, підприємницької діяльності, екології і використання природних ресурсів входить ОСОБА_1.(а.с. 26-27)
Розпорядженням Терпінівського сільського голови №45 Р від 24.12.2012 року на виконання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» були затверджені заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням на 2013 рік і контроль за виконанням цих заходів був покладений на постійну комісію з питань законності, соціального захисту прав громадян, депутатської діяльності та етики. (а.с.28)
Згідно заяви від 02.09.2013 року на ім'я Терпінівського сільського голови ОСОБА_1 просила надати дозвіл на розробку проекту відводу земельної ділянки за адресою АДРЕСА_2, площею 1,0 га для ведення особистого селянського господарства. (а.с.17)
Згідно рішення Терпінівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області №16 від 20.09.2013 року ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,00 га на території Терпінівської сільської ради в межах населеного пункту за адресою с. Федорівка для передачі у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення. (а.с. 18)
Згідно списку реєстрації депутатів, ОСОБА_1 приймала участь в роботі вказаної сесії сільської ради, де під №26 стоїть її особистий підпис. (а.с.19)
Згідно протоколу засідання 33 сесії Терпінівської сільської ради шостого скликання від 20.09.2013 року до порядку денного входило питання щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_1, це рішення було прийнятий одноголосно. (а.с20-23)
Суд вважає за необхідне уточнити анкетні данні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в частині її прізвища, так як в протоколі про адміністративне правопорушення у відомостях про особу, зазначено прізвище «ОСОБА_1», а згідно паспортних даних та матеріалів справи правильно прізвище - «ОСОБА_1».
При накладанні стягнення за адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягується вперше, вину визнала, кається у скоєному, являється пенсіонеркою, характеризується позитивно.
Враховуючи вказані обставини суд вважає можливим накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст.ст.33,173-7,221,283,284,307,308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
Термін пред'явлення до виконання до 08.07.2014 року.
Відповідно до вимог ст.ст.307 ч.1, 308 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинене правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати, пов'язані з обліком правопорушень.
Штраф належить сплаті на р/р 31111106700013, КБК - 21081100, назва - «Адміністративні штрафи та інші санкції», отримувач: Мелітопольське УК/Мелітополь/21081100, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 37968956, МФО: 813015
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп. на доходний рахунок: 31215206700013, Код ЄДРПОУ суду: 36969096 Мелітопольське УДК ГУДКУ у Запорізькій області, одержувач коштів: Державний бюджет м. Мелітополь 22030001, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37968956, МФО: 813015, призначення платежу: судовий збір, п. 5. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Постанова може бути оскаржена і опротестована прокурором протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: