ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 квітня 2014 року № 813/2823/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Клименко О.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Прокурора м. Львова, старшого радника юстиції Стасів А.П., Прокурора Сихівського району м. Львова, старшого радника юстиції Пуківського Б.В. про визнання незаконними рішень і дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Прокурора м. Львова, старшого радника юстиції Стасів А.П., Прокурора Сихівського району м. Львова, старшого радника юстиції Пуківського Б.В., в якому зазначено: «Зміст (межі) позовних вимог щодо відповідача 1): 1. Визнання дискримінації (ст. 1 Протокол 12 Конвенції);
2. Визнання перешкоджання в ефективному здійсненні свого права на захист в ЄСПЛ (ст. 34 Конвенції);
3. Визнання приховання (нівелювання) правопорушення, як наслідок завідому неефективність засобів правового захисту в національних органах влади (ст. 13 Конвенції);
4. Ужиття заходів: на реальне усунення причин порушень, настання правових наслідків внаслідок (1-3);
5. Визнання незаконним, відповідно скасування рішення (відписки) від 3.03.14р. (18);
Щодо відповідача 2): 6. Визнання незаконним, відповідно скасування рішення (відписки) від 18.03.14р. (19);
Щодо обох відповідачів: 7. Стягнення коштів (справедлива сатисфакція) на відшкодування шкоди, завданої порушенням моїх основоположних прав (1-3) і незаконними рішеннями (5,6).» а також просить суд «Визнати: 52. Порушення: ст. 13 Конвенції, ЗУ «Про прокуратуру», ст. 34, ст. 1 Протоколу 12 Конвенції, ЗУ: «Про інформацію», «Про вільний доступ до публічної інформації»; - відповідачем 1), вимоги (1-3);
53. Незаконними рішення (відписки) (18-19); - обох відповідачів та скасувати такі, вимоги (5,6);
Стягнути кошти: 54. на відшкодування шкоди (справедлива сатисфакція), завданої порушенням моїх основоположних прав (1-3) і незаконними рішеннями (5,6), у розмірі 10000 гр. (десять тисяч гривень); - вимога (7); Примітка: в разі об'єднання позовних заяв (8), суми додаються;
Ужити заходи: 55. Постановити окрему ухвалу (ч. 1, 2 ст. 166 КАС), спрямовану на реальне усунення причин порушень закону та відновлення моїх порушених прав».
При постановленні ухвали, суд враховує наступне.
Згідно з ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Одночасно у позовній заяві позивач заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору, оскільки не може оплатити судовий збір, тому що, вимушено не працює, доказ матеріального стану буде поданий пізніше.
Відповідно до вимог ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони.
Особа, яка вважає свій майновий стан незадовільним, через що в неї виникли перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду відповідні документи, що свідчать про такий майновий стан.
Як вбачається із долученої до матеріалів позову заяви ОСОБА_1 від 01.04.2014 року, адресованої ДПІ у Жовківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області, позивач просить надати йому довідку про доходи (про їх відсутність) на підтвердження обґрунтування (доказів) відсутності коштів для сплати судового збору.
Проте, відсутність таких доказів важкого матеріального становища в матеріалах позовної заяви, унеможливлює розгляд судом клопотання ОСОБА_1 про звільнення його від сплати судового збору.
Відтак, для вирішення судом клопотання про звільнення від сплати судового збору, ОСОБА_1 необхідно подати до суду докази на підтвердження важкого матеріального становища.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України з наступних підстав.
Відповідно до п. 4. ч.1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина 4 статті 105 КАС України визначає формулювання позовних вимог, що становить зміст адміністративного позову.
Згідно ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Проте у позовній заяві не зазначено зміст позовних вимог згідно з ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом:
- подання до суду доказів на підтвердження обставин перебування у тяжкому матеріальному становищі або доказу сплати судового збору, відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір»;
- зазначення змісту позовних вимог згідно з ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України щодо кожного з відповідачів.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу терміну для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу надати строк до 23 квітня 2014 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом:
- подання до суду доказів на підтвердження обставин перебування у тяжкому матеріальному становищі або доказу сплати судового збору, відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір»;
- зазначення змісту позовних вимог згідно з ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України щодо кожного з відповідачів.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Клименко О.М.