Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
з питань встановлення способу і порядку виконання судового рішення
"03" квітня 2014 р. № 2в- 820/2073/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Зоркіної Ю.В.
при секретарі судового засідання Дрижанові О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про встановлення порядку та способу виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року у справі 820/2073/13-а
встановив:
Заявник звернувся до суду із заявою про встановлення порядку та способу виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року у справі 820-2073/13-а за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” (ННЦ ХФТІ) про зобов’язання вчинити дії в частині роз’яснення шляхом проведення яких дій або вжиття яких заходів ННЦ ХФТІ повинен забезпечити надходження коштів на р/р Б/в “Еврика”.
У судовому засіданні представник заявника заяву підтримала, пославшись на те, що виконання ухвали у спосіб визначений судом: «забезпечити надходження коштів» ускладнюється відсутністю у підприємства адрес співробітників Б/в «Еврика», які отримували послуги.
Представник ДФІ в судовому засіданні проти задоволення заяви заперечував.
Заслухавши пояснення представників, дослідивши долучені до матеріалів справи документи, суд зазначає наступне.
Постановою суду від 25.06.2013 року у справі 820/2073/13-а зобов’язано Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” виконати вимогу від 03.09.2012 року № 032-15/12495, в т.ч.: забезпечити надходження необґрунтовано використаних коштів в сумі 84319,3 грн. на спеціальний реєстраційний рахунок ННЦ ХФТІ; забезпечити надходження коштів в сумі 234226,14 грн. на реєстраційний рахунок Б/в “Еврика” з подальшим перерахування коштів до Державного бюджету за кодом доходів бюджетної класифікації 21080500 “інші надходження”; забезпечити надходження коштів в сумі 42418,10 грн. на реєстраційний рахунок Б/в “Еврика” з подальшим перерахування коштів до Державного бюджету за кодом доходів бюджетної класифікації 21080500 “інші надходження”; забезпечити надходження на спеціальний рахунок Б/в “Еврика” коштів за послуги х проживання в сумі 124228,94 грн.
На виконання вказаної постанови видано виконавчі листи та постановами державної виконавчої служби від 24.01.2014 року відкриті відповідні виконавчі провадження та надано строк для добровільного виконання постанови терміном 7-ми днів з дня відкриття провадження(а.с.9-11, зворотній бік, т.4)
Відповідно до бюджетного законодавства право бюджетних установ на витрачання бюджетних асигнувань, передбачених у кошторисах поточного року, припиняється 31 грудня поточного року. Якщо з початком нового бюджетного періоду на реєстраційний рахунок бюджетної установи надійшли кошти, видатки за якими були проведені у минулі бюджетні періоди, то зазначені кошти не можуть бути відображені як відновлення касових видатків, а повинні бути перераховані до загального фонду державного бюджету (код доходів 24060300 „Інші надходження”). Спеціальний фонд містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету на конкретну мету та їх розподіл за повною економічною класифікацією видатків бюджету на здійснення відповідних видатків згідно із законодавством, а також на реалізацію пріоритетних заходів, пов'язаних з виконанням установою основних функцій.
На рівні бюджетних установ доходами спеціального фонду бюджетної установи є власні надходження бюджетних установ, які мають цільове спрямування та доходи за іншими надходженнями спеціального фонду. Власні надходження бюджетних установ - кошти, отримані в установленому порядку бюджетними установами від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством та інших джерел власних надходжень бюджетних установ.
Перелік груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їхнього утворення та напрями використання встановлено ст. 13 Бюджетного кодексу України та Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямків використання" від 17.05.2002 р. № 659
Судовим розглядом встановлено, що основним джерелом надходжень спеціального фонду ННЦ ХФТІ є: цільові кошти на виконання міжнародних домовленостей України - угода № 9j-30123 від 17.08.2009 року, тощо; кошти від надання платних послуг, передбачених постановою КМУ від 28.07.2003 року № 1180 “Перелік платних послуг, які можуть надаватися бюджетними науковими установами”. Згідно довідки заявника від 11.03.2014 року № 80-90/01-972 станом на 07.03.2014 року на рахунку підприємства (спеціальний фонд Держбюджету) рахуються вільні кошти у розмірі 116814,51 грн.
Ухвалою суд від 11.03.2014 року заявникові розстрочене виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року у справі 820/2073/13-а в частині вимоги про відшкодування необґрунтовано використаних коштів загального фонду в сумі 1214440,17 грн. шляхом перерахування коштів з спеціального фонду до Державного бюджету на 10 місяців з перерахування коштів рівними частинами щомісячно в розмірі 121444,02 грн., останній платіж у грудні 2014 року -121443,99 грн., починаючи з 01.03.2014 року.
Вирішуючи вказану заяву суд зазначає наступне. Згідно до ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Відповідно до ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Нормами КАС України передбачено, що суд, установивши порушення вимог законодавства, має захистити права та охоронювані законом інтереси, самостійно обравши спосіб захисту, який би гарантував дотримання і захист прав, свобод, інтересів від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, коли ці порушення ще не припинені (статті 7, 8, 11, 162 КАС України).
Враховуючи викладене вище, суд вважає, що наведені боржником підстави в розумінні положень ст. 263 КАС України є достатніми для встановлення порядку та способу виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013р. по справі №820/2073/13-а.
Керуючись ст.ст.263,185-186 КАС України суд
ухвалив
Заяву про встановлення порядку та способу виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року у справі 820/2073/13-а задовольнити.
Встановити спосіб та порядок виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року у справі 820/2073/13-а в частині забезпечення надходження необґрунтовано використаних коштів в сумі 84319,3 грн. на спеціальний реєстраційний рахунок ННЦ ХФТІ; забезпечення надходження коштів в сумі 234226,14 грн. на реєстраційний рахунок Б/в “Еврика” з подальшим перерахування коштів до Державного бюджету за кодом доходів бюджетної класифікації 21080500 “інші надходження”; забезпечити надходження коштів в сумі 42418,10 грн. на реєстраційний рахунок Б/в “Еврика” з подальшим перерахування коштів до Державного бюджету за кодом доходів бюджетної класифікації 21080500 “інші надходження”; забезпечення надходження на спеціальний рахунок Б/в “Еврика” коштів за послуги х проживання в сумі 124228,94 грн. шляхом звернення до суду з позовами до відповідних фізичних осіб з урахуванням правил підсудності, визначених гл.1 р.3 ЦПК України
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі ухвала виготовлена 08.04.2014 року
Суддя Зоркіна Ю.В.